Kredyt dla Firm bez zaświadczeń

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

23 udostępnij na FB

Szukając kredytu firmowego, najczęściej pierwsze kroki kierujemy do banków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ najmniejsze możliwe koszty kredytu dla firm uzyskamy właśnie za pośrednictwem banków. Uzyskanie takiego kredytu firmowego nie jest jednak proste. O czym wielu z Was zdążyło się już zapewne przekonać. Dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody, skanowanie KPiR czy przedstawienie dokumentów o nie zaleganiu z podatkami US czy składkami ZUS. Takie dokumenty najczęściej wymagane są przez banki, kiedy staramy się o uzyskanie kredytu firmowego.

konto dla firm bez zaświadczeń

Czy istnieje łatwiejszy sposób na uzyskanie dodatkowego finansowania dla naszej firmy? Bez przedstawiania stosów dokumentów i w znacznie krótszym czasie? Dzisiaj przedstawię Wam wybrane firmy, które udzielają kredyt dla firm bez zaświadczeń. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że koszt takiego kredytu może być nieco większy niż w przypadku ofert bankowych. Jednak atutem takich rozwiązań na pewno jest łatwiejsza dostępność, oraz znacznie krótszy czas w jakim uzyskamy taki kredyt. Co więcej, wiele z tych ofert dostępne jest również dla nowych firm oraz osób dopiero rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Rozpoczynając prowadzenie firmy i własnego biznesu, warto zadbać o dostęp do dodatkowych środków finansowych. ZUS i Urząd Skarbowy wymaga od przedsiębiorców opłacenia składek i podatków na czas. Niestety kontrahenci nie zawsze będą terminowo regulować wobec nas swoje zobowiązania. Dlatego w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem wydaje się kredyt odnawialny dla firm w rachunku firmowym, który daje nam dostęp do dodatkowych środków finansowych. Możemy z nich korzystać kiedy tylko zajdzie taka potrzeba a jeśli jej aktualnie nie posiadamy, po prostu z nich nie korzystamy.

Bankowe kredyty dla firm bez zaświadczeń

Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań jakie pojawiło się w ostatnim czasie i skierowane jest wyłącznie dla osób prowadzących własne przedsiębiorstwa. Bez wątpienia największym atutem Iwoca jest wysoka kwota dostępnego kredytu firmowego. Może on sięgać nawet do 150 000 zł. Jest to więc wymarzona propozycja dla osób, marzących o większych inwestycjach czy rozkręceniu swojego biznesu. Spłata pożyczki jest jednak ograniczona, ponieważ maksymalny możliwy okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy. Firma iwoca swoją działalność rozpoczęła w Wielkiej Brytanii w 2012 roku. W związku z dużą popularnością którą zaczęła się cieszyć oferta firmy, ich usługi stały się dostępne również na terenie innych krajów, takich jak Niemcy, Hiszpania oraz Polska. Kredyty dla firm bez zaświadczeń przyznawane są w formie limitu który może wynosić od 5000 do nawet 150 000 zł.

Firmy poszukującego znacznie większej formy finansowania, powinny pomyśleć o pożyczce hipotecznej, a więc udzielanej pod zastaw nieruchomości (siedziba firmy, magazyny). Jedną z bardziej popularnych ofert na krajowym rynku jest oferta Janvest. Jest to kredyt dla firm bez zaświadczeń, udzielany do 60% wartości nieruchomości. Firma nie wymaga ani dodatkowych zaświadczeń, ani też dokumentów potwierdzających terminowe opłacanie składek do ZUS czy podatku do US. Klienci nie są weryfikowani w bazach BIK czy BIG Infomnitor. Wysokość udzielanych pożyczek może sięgać od 50 000 zł do nawet 5 000 000 złotych.

Pozabankowy kredyt bez zaświadczeń dla firm

AASA DLA BIZNESU

Aasa to rozwiązanie może nieco droższe w spłacie od wcześniej zaprezentowanej oferty Iwoca, ale przy tym jeszcze łatwiej dostępne. Do uzyskania kredytu firmowego w Aasa nie jest wymagane przedstawianie żadnych dodatkowych dokumentów poza ważnym dowodem osobistym. Za jej pośrednictwem możemy pożyczyć kredyt dla firm bez zaświadczeń od 1000 do maksymalnie 10 000 zł. Spłatę zobowiązania możemy dowolnie dopasować i wybrać okres od 1 do 24 miesięcznych rat. Oczywiście dokładny koszt pożyczki pozabankowej dla firmy możemy dokładnie wyliczyć jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wybieramy więc kwotę interesującej nas pożyczki oraz okres spłaty a następnie sprawdzamy czy rata pożyczki oraz łączny jej koszt spełnia nasze oczekiwania. Jeśli wszystko jest w porządku, umowa o zawarcie pożyczki zostanie nam dostarczona kurierem a gotówka trafi bezpośrednio na nasze konto lub za pośrednictwem czeku Giro będzie do odbioru w wybranej palcówce pocztowej.

Warunki jakie stawia Aasa to zarejestrowana działalność gospodarcza, brak zadłużeń w BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD) oraz stały adres zamieszkania na terenie Polski.

TREND CAPITAL

Szukając kredyt na działalność gospodarczą bez zaświadczeń, warto zwrócić również uwagę na propozycję firmy Trend Capital. Jest to ciekawa alternatywa dla osób prowadzących działalność gospodarczą, którym nie uda się uzyskać pożyczki firmowej w banku. Firma specjalizuje się w finansowaniu dużych środków od 100 000 do nawet 2 000 000 zł. Wymaganym zabezpieczeniem pożyczki jest zabezpieczenie na nieruchomości (dom, działka, magazyn). Trend Capital oferuje również elastyczne warunki spłaty np. w kilku miesięcznych ratach czy maksymalnie wciągu 24 miesięcy.

AFORTI FINANCE

Dla osób które nie będą usatysfakcjonowane kwotą 10 000 zł jaką oferuje Aasa, być może interesująca będzie oferta Aforti Finance. Jest to firma która specjalizuje się wyłącznie w udzielaniu pożyczek osobom prowadzących jedno osobową działalność gospodarczą, jak również różnego rodzaju spółki. Oferta podzielona jest na 6 różnych propozycji, w ramach których znajdują się pożyczki od 5000 do 100 000 zł. Minimalny okres spłaty pożyczek to 6 miesięcy a maksymalny to 24 miesięczne raty. Mniejsze kwoty pożyczek dostępne są w ramach pożyczek na oświadczenie o dochodach. Pożyczka firmowa pozyskana za pośrednictwem Afort Finance może posłużyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Możemy ją również przeznaczyć na spłatę zaległych składek zus czy podatku skarbowego, jeśli posiadamy takie zaległości na swoim koncie.

Aktualizacja: 21.10.2021

Czytaj również

23 Comments
 1. Nie wiem jak jest w firmach pożyczkowych, może faktycznie wystarczą im tylko te informacje które znajdują się wewnątrz naszego rachunku bankowego. Jednak jak jak idzie się po kredyt dla firm do banku to zawsze wymagany jest cały szereg dokumentów. Co więcej jeśli starasz się o taki kredyt jako osoba prowadząca 1-osobową działalność to taki bank woli dać kredyt gotówkowy niż inwestycyjny, bo więcej na nim zarobi.

 2. W Aasa faktycznie nie wymagają dodatkowych zaświadczeń od firm ani osób prowadzących działalność gospodarczą. Sprawdzają głównie dane pożyczkobiorcy oraz czy nie posiada zadłużeń w bazach. Jeśli są czyste to mamy duże szanse uzyskać kredyt dla firm. Chyba jedna z najtańszych pożyczek firmowych które dostępna są drogą pozabankową i bez większych wymagań.

 3. 10 tys dla firmy? Starczy akurat na waciki dla sekretarki. W raiffeisen można dostać kredyt obrotowy i są to konkretne pieniądze. Nie ma znaczenia czy firma na starcie ale nie można pójść do banku i powiedzieć ja “kciałem” kredyt. Trzeba udokumentować obroty firmy. Jeśli chcesz być traktowany przez bank poważnie to podchodź do sprawy poważnie.

 4. No tak, ale co jeśli dopiero ktoś zaczyna działalność albo nawet prowadzi firmę już rok. Wiadomo że te pierwsze działania to bardziej koszty, koszty i jeszcze raz koszty niż jakikolwiek zysk. W takim wypadku wspomniany przez Ciebie raiffeisen, również z rozłożonymi rękami przyjmie nas by dać na kredyt dla firmy?

 5. Prowadząc działalność gospodarczą od kilkunastu lat, mogę szczerze powiedzieć że cieszę się że są na rynku alternatywne rozwiązania w postaci takich firm jak iwoca czy kredytmarket. Niestety w prowadzeniu biznesu jest różnie, jeśli ktoś mi nie płaci nie czas, to również i ja nie zawsze mogą zapłacić podatki czy składki zus na czas. A żeby uzyskać kredyt, banki nie udzielą Ci go jeśli nie poświadczysz że jesteś na bieżąco z tymi ostatnimi. Dlatego w moim przypadku nie ukrywam zadowolenia że są firmy które są w stanie zaoferować zbliżone warunki i koszty jak banki, a przy tym nie wymagają od osoby prowadzącej 1-osobową działalność gospodarczą tony dokumentów.

  • Dla rozpoczynających działalność raifeisen przewidział limit kredytowy na bieżące wydatki firmy. Żeby go uzyskać wystarczą dokumenty rejestracji firmy 3 wyciągi z konta firmowego

 6. Jak kiedyś brałem kredyt na start w jednym z banków. Później jednak potrzebowałem jednak dla siebie dodatkowo kredyt gotówkowy, to już miałem problem z jego uzyskaniem w każdym jednym banku. Musiałem szukać pomocy wśród firm pożyczkowych, na szczęście u nich nie było z tym większego problemu.

 7. Kredyt na rozwój firmy nie musi kosztować dużo. Wiemy, że do tego przyzwyczaiły przedsiębiorców banki i różne instytucje pozabankowe, ale jako byli bankowcy chcemy to podejście zmienić! Jednocześnie zależy nam na tym, aby Klienci Kredyt Market czuli się bezpiecznie i komfortowo zaciągając zobowiązania finansowe. Dlatego przed wydaniem finalnej decyzji każdy pożyczkobiorca jest weryfikowany w BIK oraz poddawany indywidualnej ocenie zdolności kredytowej. W Kredytmarket.com możesz pożyczyćśrodki na rozwój firmy jeśli prowadzisz swój biznes od 2 lat lub osiągane dochody są na tyle wysokie, że nasz algorytm zakwalifikuje wnioskodawcę do grona rzetelnych przedsiębiorców mimo krótszego stażu. Kwota pożyczki jaką można u nas uzyskać to od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi jedynie 9,5% w skali roku. Na dodatek cały proces jest łatwy i przyjazny, oparty na danych elektronicznych. Bez żadnych dodatkowych dokumentów i wizyt gdziekolwiek. Kredyt na firmę naprawdę nie musi być ani drogi ani czasochłonny! Po dokładne kalkulacje zapraszamy do naszego kalkulatora: kredytmarket.com/kalkulator

 8. Owszem nie musi kosztować dużo, ale z doświadczenia wiem że tam gdzie nie jest drogo, nie tak łatwo o pożyczkę czy kredyt dla firm, bo wymagania są większe względem pożyczkobiorcy. Chyba nie zaprzeczycie?

 9. Kiedyś był wysyp takich różnych kredytów dla firm, na start, inwestycyjnych a teraz jakoś w bankach przycichło o takich ofertach. Jedynie w firmach pozabankowych jest sporo ofert a poza nimi raczej słabo. Nie wspominając już o tym, że w banku uzyskać kredyt bez dodatkowych zaświadczeń czy innych dokumentów graniczy raczej z cudem.

 10. Kidy ja zakładałem działalność, brakowało właśnie takich produktów finansowych które dostępne byłyby dla osób prowadzących działalność drogą pozabankową. Ja ktoś nie dostał w jednym banku to miał prawie pewność że w innych też nie dostanie. A wtedy nie było możliwości pożyczenia w inny sposób, chyba że ktoś miał dojścia prywatne. Teraz istnieją pożyczki pozabankowe dla firm i często również udzielane są bez dodatkowych formalności, zaświadczeń czy dokumentów finansowych.

 11. Niektóre rozwiązania faktycznie całkiem przystępne, a jednocześnie wymagania nie są tak duże jak w przypadku banków. Tylko trzeba uważać by nie wkopać się w jakieś duże koszta biorąc kredyt dla firm bez zaświadczeń. Nie bowiem o to chodzi, bowiem prowadząc firmę mamy zarabiać a nie się zadłużać.

 12. Nie tylko firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń. Banki ostatnio również uprościły przyznawanie kredytów firmowych. Wystarczy że przedstawimy PIT za rok ubiegły i wyciąg elektroniczny z KPiR żeby dostać nawet większy kredyt.

 13. Faktycznie skomplikowane formalności mogą być problemem na drodze do uzyskania kredytu firmowego. Czasami takie duże wymagania zniechęcają do wnioskowania o kredyt dla firmy. Są jednak takie oferty, w ramach których pożyczkę można pozyskać znacznie łatwiej i bez problemowo.

 14. Poszukując pozabankowe pożyczki dla firm bez zaświadczeń, warto przyjrzeć się ofercie linii odnawialnej Finiata. Wszystko udzielane jest zdalnie, i jeszcze tego samego dnia możemy mieć dostęp do dodatkowej gotówki dla naszej firmy.

 15. Warto również analizować oferty banków – niektóre z nich nie wymagają kompletu dokumentów do uzyskania kredytu firmowego. Taki kredyty dla firm bez zaświadczeń możemy otrzymać w niektórych bankach, na sam PIT i przelewy do ZUS/US.

  • Faktycznie, wymagania banków względem klientów prowadzących działalność gospodarczą jakby uległy zmianie na plus. Jeśli posiadamy odpowiednio dobrą zdolność i historię kredytową, to bank nie będzie nam robił pod górkę, a zamiast tego pomoże w uzyskaniu odpowiedniego finansowania, czy to w postaci kredytu, karty kredytowej czy linii odnawialnej.

 16. Szukając kredyt firmowy bez zaświadczeń, warto w pierwszej kolejności przejrzeć oferty bankowe. Tutaj mamy szanse na uzyskanie najniższych kosztów. Świetnie może się sprawdzić np. kredyt inwestycyjny, którego odsetki możemy wliczyć w koszty prowadzonej działalności.

 17. Czy możecie wskazać na jakiś kredyt firmowy przez internet, gdzie nie wymagają tych zaświadczeń o nie zaleganiu w ZUS i US. Mogę przedstawić im wyciągi z konta gdzie te wpływy widnieją, ale nie uśmiecha mi się odwiedzać tych dwóch placówek specjalnie po jakieś zaświadczenie, tym bardziej że pracuję do godz. popołudniowych.

  • Najłatwiej chyba o taką pożyczkę będzie w Finiata. Ogólnie okres jest teraz taki, że większość instytucji będzie wymagała dodatkowych dokumentów i zaświadczeń. Jedynie dobre to, że nie będzie trzeba przedstawiać aktualnie płaconych składek ZUS by dostać kredyt dla firm.

 18. @Marylka – w celu pobrania zaświadczenia o nie zaleganiu w płatności składek ZUS, oraz nie zalegania z podatkami do US, nie jest już konieczna wizyta w placówkach w/w instytucji. Takie zaświadczenie można już pobrać elektronicznie np. przez profil zaufany.

 19. Podoba mi się to, że szybki kredyt dla firm bez zaświadczeń jest obecnie dostępny. To czasami może uratować firmę i sprawić, że podniesie się z jakiegoś dołka, w którym się znalazła.

 20. Nie spotkałam jeszcze banku który udzielałby kredyt firmowy bez zaświadczeń. Zazwyczaj koniecznie jest przedstawienie wyciągów z konta (lub wyciąg z KPiR) oraz rozliczenie PIT z ub. roku lub 2 lat.

 • kredyt dla firm bez zaświadczeń
 • szybki kredyt dla firm bez zaświadczeń
 • kredyt dla firm bez zaświadczeń zus i us
 • szybki kredyt dla firm bez bik
 • kredyt bez zaświadczeń z zus
 • kredyty dla firm bez bik
 • kredyt firmowy bez zaświadczeń
 • kredyt dla firm bez dochodu
 • kredyt dla firm bez bik
 • kredyt dla firm bez zus
 • szybkie kredyty dla firm bez bik
 • szybki kredyt dla firm