Konto osobiste z bonusem

- gdzie założyć konto w promocji?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Szukając odpowiedniego dla siebie konta osobistego, niekiedy mamy szansę trafić na dodatkową promocję, którą udostępnia bank. Najczęściej możemy w ten sposób uzyskać dodatkową premię pieniężną za spełnienie określonych warunków. Może to być również dodatkowy bon na zakupy. Gdzie szukać takich promocji? Dużą część z nich znajdziesz w naszym materiale.

Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z promocji na konkretne konto z bonusem, to w pierwszej kolejności powinniśmy zweryfikować jak przedstawiają się koszty związane z utrzymaniem takiego rachunku. Co nam bowiem po dodatkowej promocji, skoro zakładane konto będzie wiązało się z wysokimi opłatami? Dlatego też wybierając konto osobiste z bonusem, warto by charakteryzowało się ono niskimi opłatami a najlepiej by było to konto osobiste za 0 zł. Ewentualnie z dodatkowymi warunkami, po spełnieniu których konto nie będzie posiadało opłat miesięcznych.

Na co zwrócić uwagę otwierając konto z bonusem?

Jeśli uda nam się już upolować takie konto, które faktycznie skutecznie zachęca nas ofertą promocyjną, to zwróćmy uwagę na kilka podstawowych kwestii:

 • Jaka jest opłata miesięczna za prowadzenie rachunku lub jaki warunek należy spełnić abyśmy nie musieli płacić opłaty miesięcznej za konto.
 • Czy bank pobiera prowizję miesięczną od karty płatniczej lub jaki warunek należy spełnić, abyśmy nie musieli płacić opłaty miesięcznej za kartę.
 • Jeśli karta jest płatna, zwróćmy się z zapytaniem, czy istnieje możliwość by założyć konto bez karty, jeśli jest ona nam zbędna.
 • Czy bank pobiera prowizję za wypłatę gotówki z bankomatów własnych lub zewnętrznych.
 • Czy bank pobiera prowizję za przelewy internetowe lub weryfikację przelewów przez wiadomości sms.

To takie 5 najważniejszych rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę otwierając konto osobiste z bonusem. Nie mniej ważne są również warunki. Warunki które będziemy musieli spełnić aby otrzymać od banku wspomnianą premię lub bonus. Czego najczęściej banki oczekują od klienta, który zdecyduje się założyć konto z bonusem? Postaram się to przybliżyć na przykładzie oferty banku BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie w promocji „Postaw na konto” z bonusem 350zł.

Premia za otwarcie konta bankowego i spełnienie warunków promocji

Na początku 2021 roku bank uruchomił promocję, w ramach której oferuje klientowi który zdecyduje się na założenie rachunku osobistego Konto Otwarte na Ciebie, premię w wysokości 350 zł. Poza otwarciem samego konta, będą to również dodatkowe zadania przypisane do konkretnych miesięcy. Za spełnienie wszystkich poniższych warunków, otrzymamy od banku premię pieniężną w wysokości 350 zł. Oto zadania które powinny zostać zrealizowane przez posiadacza rachuku.

 • Marzec 2021: przelewy w bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile oraz wpływ na konto o łącznej wysokości min. 500 zł.
 • Kwiecień 2021: 6 transakcji bezgotówkowych kartą oraz wpływy łączne w wysokości min. 1000 zł.
 • Maj 2021: 2 przelewy w bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile, minimum 6 transakcji bezgotówkowych kartą oraz wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł

Konto z premią – w których bankach otrzymamy pieniądze za otwarcie konta?

Specjalne promocje w przypadku kont osobistych pojawiają się dosyć często. Podobnie zresztą jak w przypadku kart kredytowych z bonusem. W przypadku których można uzyskać bony zakupowe do popularnych sieci handlowych. Szczególnie aktywne pod tym kątem są takie banki jak Citi Handlowy, Getin Bank, Alior Bank, mBank czy wspomniany już BNP Paribas. W tych bankach prawdopodobieństwo uzyskania dodatkowej premii czy bonu zakupowego jest bardzo duże. Oczywiście w zamian za założenie rachunku osobistego, a następnie spełnienie określonych warunków promocji.

Czytaj również

4 Comments
 1. Dla mnie największym bonusem okazało się konto w Getin. Co prawda gotówki nie dają, ale ani tak jest bardziej korzystniej niż w pozostałych bankach, bo można dostać dużą premię pieniężną (do 800 zł) w bonach np. do wykorzystania na Allegro.

  (5/5)
 2. Mnie szczególnie skusił Citi, już nie tylko samą premią do konta, co tymi kodami na wysyłki InPost. Uznałam że to dosyć opłacalne rozwiązanie, więc skorzystałem. Czas pokaże, jak będzie się sprawowało to konto.

  (4/5)
 3. Korzystałem z takiej opcji bonus do konta czy karty kredytowej kilka razy. I faktycznie, gdy spełni się warunki można wiele zyskać. Niekiedy jest to ponad 1000 zł za spełnienie wszystkich warunków.

  (5/5)
 4. Warto zwrócić uwagę przy tym uwagę, by takie konto z dodatkową premią, nie było kontem drogim w utrzymaniu. Jeśli miałbym więc jakieś polecić, to moim zdaniem warto rozglądać się za promocjami które włączają takie banki jak mBank czy Nest Bank. One raczej nie mają niespodziewanych opłat w ramach konta.

  (4/5)

Oceń: