Pieniądze za założenie konta bankowego

– w którym banku?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

Banki nie od dziś kuszą specjalnymi promocjami, w ramach których możemy otrzymać dodatkowe pieniądze, bonus, czy premię za założenie rachunku bankowego i spełnienie określonych warunków. Nie ma praktycznie miesiąca, by taka promocja nie pojawiła się w ofercie któregoś z banku. W jakich bankach mamy szanse otrzymać pieniądze za otwarcie konta?

Należałoby zacząć od udzielenia odpowiedzi na następujące pytanie – na czym polegają promocję, w ramach których możemy otrzymać gotówkę za uruchomienie konta bankowego?

Darmowe pieniądze za założenie konta – jak otrzymać?

Pieniądze za założenie konta bankowego można dostać na kilka różnych sposobów. Zazwyczaj nie wystarczy samo założenie konta. Ten sposób byłby zbyt prosty, ponieważ w tym przypadku zamknięcie rachunku bankowego byłoby możliwe praktycznie już kilka dni później. Banki oferujące premię za otwarcie konta bankowego wymagają od klienta spełnienia kilku dodatkowych kroków. Są one oczywiście różne w zależności od banku i konkretnej promocji. Bardzo często jednak podstawowe warunki tego rodzaju promocji nie ulegają zmianie.

100, 200 zł a nawet 500 zł za założenie konta – jakie warunki?

Aby otrzymać od banku premię, poza otwarciem rachunku konieczne jest wykonanie jeszcze kilku innych dodatkowych czynności. Dwa spośród nich są zazwyczaj tradycyjnym i nieodzownym punktem każdej promocji z udziałem rachunków osobistych. Oto one:

  1. Zasilenie konta dodatkowymi środkami. Jednym z takich punktów, który bardzo często ma do spełnienia klient, który chce otrzymać pieniądze za założenie konta, jest zapewnienie określonych wpływów na rachunek osobisty. Nie jest to jednak warunek, który należałoby spełniać przez długi czas, a więc kolejne 12 czy 24 miesiące. Zazwyczaj konieczne jest zapewnienie wpływów przez przynajmniej 2 lub 3 miesiące od momentu uruchomienia konta. W jakiej wysokości mają to być wpływy? To już uzależnione jest od konkretnej promocji. Z naszych danych wynika jednak, że zazwyczaj bank wymaga zasilenia konta kwotą nie większą niż 1000 zł miesięcznie.
  2. Wykonanie transakcji bezgotówkowych. Kolejnym często stosowanym warunkiem promocji, w ramach której można otrzymać premię za otwarcie konta jest aktywne korzystanie z karty dołączonej do konta. Na czym to polega? Oczywiście chodzi tu wykonywanie płatności kartą debetową, którą otrzymamy od banku. Mogą to być płatności zbliżeniowe, płatność kartą za zakupy w internecie, czy jakakolwiek inna płatność, poza wypłatą gotówki z bankomatu.

W przypadku niektórych promocji bankowych, w ramach których oferowany jest bonus za założenie konta, poza wymienionymi wyżej dwoma punktami, może być konieczne spełnienie dodatkowych warunków.

Darmowe pieniądze za założenie konta + warunki

Premia za otwarcie konta – w którym banku ją otrzymamy? Oczywiście nie wszystkie banki umożliwiają skorzystanie tego typu promocji bankowej. Są banki, w których w ogóle nie uświadczymy premii za otwarcie konta.

A więc który bank daje pieniądze za założenie konta? Są banki, w których pieniądze za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków można otrzymać stosunkowo często. Do grona takich banków na pewno można zaliczyć mBank, BNP Paribas, Citi Handlowy, Credit Agricole, Santander Bank Polska, Bank Pekao, czy Bank Millenium. Oczywiście otrzymanie premii pieniężnej za założenie konta jest możliwe tylko raz w jednym banku. Jest to bowiem promocja, z której mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Co oczywiście nie przeszkadza w tym, by z podobnej promocji nie skorzystać również w innym banku.

W tych bankach masz szanse otrzymać pieniądze, zakładając konto osobiste

Jakie banki oferują największą premię?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, za założenie konta i spełnienie warunków banku możemy otrzymać bez większych przeszkód 100 czy 200 zł. Zdarzają się jednak i takie promocje bankowe, w ramach których bank jest w stanie zaoferować 500, 600 czy nawet 1000 zł założenie konta. Przyznacie że to niezłe pieniądze, które można zyskać bez jakiegoś skomplikowanego wysiłku. Jeśli interesują Was wysokie premie za założenie rachunku, zdecydowanie powinniście śledzić promocje kont bankowych, które organizują takie banki jak Credit Agricole czy Bank Pekao. Te banki do tej pory wypłaciły największe premie za otwarcie konta .

Czytaj również

1 Comment
  1. Z tych promocji warto korzystać, ale najlepiej poczekać na takie gdzie zyskać można przynajmniej 400 czy 500 zł za nie koniecznie skomplikowane warunki. Mi się udało uzyskać nawet więcej, ale teraz już takich promocji gdzie dają 1000 zł za założenie konta już nie można spotkać.

    (5/5)

Oceń: