Jak działają promocje bankowe? I czy warto z nich korzystać?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Masz marzenia do spełnienia, na które zawsze brakuje pieniędzy? Nowy ekspres do kawy, wakacje w fajnym miejscu, lepszy telefon, weekend w SPA a może po prostu wypad ze znajomymi do najlepszej restauracji w okolicy? Tylko skąd wziąć na to środki?

Odpowiedź jest prosta: wystarczy skorzystać z promocji bankowych. Za założenie konta osobistego w banku możesz otrzymać nawet kilkaset złotych. Bierzesz udział w kilku promocjach, odbierasz nagrody, odkładasz je na konto i przeznaczasz na swój wymarzony cel. Podpowiadamy, jak działają promocje bankowe i jak można na nich zarobić.

Dlaczego banki organizują promocje?

Z tego samego powodu, dla którego robi to każda inna firma, jak chociażby Biedronka: żeby przyciągnąć nowego klienta i zachęcić go do nabycia produktu w promocji. 

Kiedy klasyczne formy reklamy zawodzą (np. kampanie w TV czy prasie), firmy szukają nowych metod pozyskania klientów. Jednym z najlepszych pomysłów w świecie finansów okazały się promocje z nagrodami. Dzięki nim zyskuje nie tylko bank, ale przede wszystkim zwykły Kowalski. 

Na czym polegają promocje bankowe?

Bankowe promocje polegają na tym, że w zamian za założenie określonego produktu i jego aktywne użytkowanie w ustalonym w regulaminie czasie bank przyznaje Ci nagrody.

Możesz spotkać się z dwoma rodzajami promocji bankowych:

 1. Promocje konta osobistego.
 2. Udział w promocji karty kredytowej.

Każdorazowo, warunki promocji określa jej regulamin, w którym znajdują się wszystkie wskazówki, jak korzystać z danej promocji, by otrzymać premię od banku.

Z czego składają się promocje bankowe?

Każda promocja jest inna, ale jednocześnie wszystkie są do siebie podobne. Oto etapy, na które powinieneś się przygotować, jeśli chcesz założyć promocyjny produkt w banku i odebrać bonus.

1. Pierwszy krok: sprawdzasz regulamin promocji bankowych. Określa, kto może wziąć w niej udział, jakie są wykluczenia (na przykład okres karencji dla osób, które były już klientami danego banku i teraz ponownie chcą do niego wrócić), co trzeba zrobić, by otrzymać nagrodę za otwarcie konta czy karty, jaki to bonus i kiedy zostanie wypłacony.

2. Drugi krok: zakładasz konto lub kartę kredytową w promocji. Zwróć uwagę na to, żeby wniosek złożyć z promocyjnego linku. Najczęściej banki zastrzegają, że aby skorzystać z promocji, produkt musi zostać założony przez internet. W takim przypadku umowy podpisywane w oddziale nie są objęte promocyjnymi warunkami. Na etapie składania wniosku bardzo często wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych. Musisz je utrzymać przynajmniej do momentu odebrania wszystkich nagród. 

3. Trzeci krok: spełniasz warunki promocji, czyli aktywnie korzystasz z produktu. Najczęściej pojawiające się zadania do wykonania w przypadku promocji bankowych to:

 • płatności kartą debetową lub kredytową w określonej liczbie, lub wysokości (np. na 300 zł miesięcznie, 10 razy co miesiąc);
 • wykonywanie przelewów z rachunku (np. 3 przelewy w danym miesiącu lub suma przelewów na 500 zł);
 •  zapewnianie wpływów w określonej wysokości (wpłaty gotówki, przelewy ze swojego innego konta lub wpływy wynagrodzenia);
 • logowanie do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej;
 • transkacje BLIKiem (płatności kodem BLIK, BLIKiem zbliżeniowym, przelewy BLIK na telefon);
 • transakcje mobilne, np. płatności telefonem.

Z reguły warunki spełniasz przez kilka miesięcy, najczęściej 3-4. Czasami pojawiają się promocje, w których część nagrody przyznawana jest za samo założenie konta i podpisanie umowy, ale pamiętaj: jest to tylko część tego, co możesz zyskać. Pozostałe bonusy odbierzesz po tym, jak spełnisz wszystkie warunki.

4. Czwarty krok: odbierasz nagrody. Są to najczęściej:

 • Nagrody gotówkowe. Przekazywane przelewem na rachunek.
 • Voucher do wykorzystania w wybranych sklepach, np. Biedronka, Lidl, Allegro.
 • Nagrody rzeczowe, takie jak smartfony, tablety, głośniki, bilety do kina.
 • Moneyback, czyli zwrot części kwoty wydanej na zakupy.

W zależności od promocji nagrody mogą być wypłacane albo jednorazowo, po spełnieniu wszystkich warunków, lub w częściach, na przykład: używasz konta w określony sposób w pierwszym miesiącu, za co otrzymujesz nagrodę w kolejnym. Potem znowu korzystasz z konta w drugim miesiącu i w trzecim bank wypłaca Ci kolejną część nagrody. I tak aż do końca promocji i wypłaty wszystkich części bonusów.

5. Piąty krok: podejmujesz decyzję, czy pozostajesz w danym banku. Tylko od Ciebie zależy, czy po promocji zdecydujesz się na kontynuowanie współpracy z bankiem. Jeśli konto czy karta nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz je bez żadnych konsekwencji zamknąć. Obowiązuje standardowy w danym banku okres wypowiedzenia, najczęściej 30 dni. I nie martw się, w takim wypadku nie musisz zwracać otrzymanych nagród.

Gdzie znaleźć aktualne promocje bankowe?

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz wziąć udział w promocjach bankowych, z pewnością tego nie pożałujesz. Tysiące osób regularnie z nich korzysta i zgarnia atrakcyjne nagrody.  Aktualne promocje bankowe znajdziesz na stronie https://e-kursy-walut.pl/promocje-bankowe/

Czytaj również

Oceń: