Konto Firmowe z Premią

- gdzie założyć korzystnie?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Zakładając rachunek firmowy warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Konto firmowe będzie kontem, z któego przyjdzie nam korzystać przez wiele najbliższych lat. Warto więc poświęcić chwilę, by dopasować ofertę do własnych potrzeb i preferencji. Zwracając również uwagę na wszelkie korzyści wynikające z prowadzenia takiego konta firmowego.

Na co większość osób prowadzących działalność gospodarczą zwraca uwagę. Przy otwieraniu rachunku firmowego? W pierwszej kolejności weryfikowane są wszelkie opłaty miesięczne. Warto zatem sprawdzić, czy rachunek firmowy który zamierzamy otworzyć posiada opłatę miesięczną za prowadzenie. Jeśli bank nie narzuca takiej opłaty, sprawdźmy czy nie wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków np. zapewnieniu określonych wpływów na konto firmowe. Większość banków nalicza opłatę miesięczną za kartę płatniczą dołączoną do konta. Warto więc zwrócić uwagę czy nasz bank również ją posiada. Jeśli tak, a rzadko będziemy korzystali z takiej karty, to zapytajmy, czy istnieje możliwość założenia konta firmowego bez karty. Dzięki temu nie będziemy musieli się przejmować dodatkowymi opłatami związanymi z kartą, z której w większości ani tak nie będziemy korzystali.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Otóż część banków posiad dosyć kuszące oferty na konto firmowe z premią, dzięki czemu po spełnieniu określonych warunków, możemy zyskać dodatkowe premie pieniężne.

Gdzie założyć Konto Firmowe z Premią?

Tego rodzaju promocje rachunków firmowych włączane są na czas określony. Dlatego warto śledzić bieżące rankingi kont firmowych. W których bardzo często prezentowane są najkorzystniejsze tego typu oferty. Zazwyczaj taka promocja dostępna jest przynajmniej przez kilka miesięcy, więc nie powinna tak szybko zniknąć nam z oczu.

Co zyskujemy w ramach takiego konta?

Otwierając konto firmowe z premią możemy zyskać określoną kwotę pieniężną. W celu przedstawienia przykładowej promocji, posłużymy się promocją która bardzo często pojawia się w ramach Konta Przekorzystnego Biznes, które dostępne jest banku Pekao. W ramach tej promocji, można było uzyskać do tej pory premie w wysokości od 600 do nawet 1700 zł. Co jednak należy zrobić, aby uzyskać tego rodzaju dodatkową gotówkę. Która może się okazać szczególnie pomocna na starcie działalności?

Za co banki dają dodatkową premię?

Taka premia rzadko kiedy zostanie nam przyznana za same założenie konta firmowego. Aby ją otrzymać, konieczne będzie spełnienie jeszcze dodatkowych warunków. Jeśli weźmiemy pod lupę konto firmowe z premią, które dostępne jest w Banku Pekao to wyłaniają nam się takie warunki, które powinniśmy spełnić:

 • pierwsza premia (w wysokości 300 zł) przyznawana jest za założenie Konta Przekorzystnego Biznes na selfie
 • druga premia (w wysokości 200 zł) przyznawana jest przy nawiązaniu umowy na terminal płatniczy
 • trzecia premia (również w wysokości 200 zł) przyznawana jest za dodatkowe transakcje wymiany wlauty
 • czwarta, ostatnia premia (w wysokości 300 zł) przyznawana jest za skorzystanie z kredytu firmowego

Łącznie w promocji Banku Pekao Konto Przekorzystne Biznes możemy zyskać nawet 1000 zł premii.
(przedstawione warunki promocji obowiązywały na dzień 19.11.2020)

A jak podobne promocje przedstawiają się w innych bankach. Za co możemy otrzymać dodatkową premię?

Premia bardzo często przyznawana jest w zamian za zapewnienie określonych wpływów na konto. Lub utrzymanie określonego salda (np. w wysokości 30 000 zł). Premia może zostać przyznana również w zamian za aktywne korzystnie z konta firmowego. A więc może to być wykonywanie przelewów do ZUS czy Urzędu Skarbowego, wykonanie transakcji bezgotówkowych za pomocą karty dołączonej do konta czy wykonanie przelewów zagranicznych. Jedną z ciekawszych promocji kont firmowych oferował do tej pory bank PKO. Bank umożliwiał uzyskanie premii w wysokości aż 2000 zł. Jednym z warunków było podpisanie umowy leasingowej na kwotę min. 10 000 zł. To pokazuje że warto śledzić tego rodzaju promocje, którymi objęte są konta firmowe.

Czytaj również

4 Comments
 1. Akurat teraz takich promocji nie brakuje, choć nie zawsze są dostępne. Wybierając konto firmowe z premią w dobrym czasie, mamy szansę zyskać nawet ponad 1000 zł premii. Kiedyś na taką promocję natrafiłem w Alior i w ciągu roku udało m się wygenerować ponad 1k dodatkowej premii.

  (5/5)
 2. Można coś tam czasami dostać, ale ja bym się nie nastawiał na takie konta firmowe z premią, bo prędzej czy później te banki sobie odbiją te wypłacone pieniądze w inny sposób.

  (4/5)
 3. Zdaje się że pod tym kątem jest tylko kilka solidnych graczy a wśród nich Alior Bank i Bank Pekao. Ja założyłem konto z premią dla firm w tym drugim i wszystkie warunki premiowe udało mi się spełnić. Zresztą takie miałem założenie, by po założeniu konta, wziąć dodatkowo terminal i kredyt firmowy.

  (5/5)
 4. Premia do konta firmowego – fajna opcja, szkoda tylko że tylko raz można z takiej promocji skorzystać. Przeważnie działa to na zasadzie wabika, więc później od tego banku nic więcej już nie dostaniesz.

  (2/5)

Oceń: