Konto firmowe z terminalem płatniczym

- gdzie założyć?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

Nie musisz kupować terminala płatniczego na własność, jeśli chcesz przyjmować płatności bezgotówkowe w swoim sklepie czy placówce. Możesz taki terminal wydzierżawić. Do tego całkowicie za darmo na okres kilkunastu najbliższych miesięcy.

W przypadku jeśli decydujemy się na własny terminal płatniczy, musimy nie tylko za niego zapłacić (koszt rzędu kilkaset złotych). Musimy również ponosić koszt prowizji od każdej transakcji, która wynosi od 0,59% do nawet 1,59%. W przypadku terminali dzierżawionych, ta opłata może być niższa. W ich przypadku mamy do czynienia ze stałą opłatą miesięczną ok. 50 zł, oraz prowizją nie przekraczającą najczęściej 0,5%. Co więcej, na dobry początek taki terminal płatniczy możemy mieć za darmo, zakładając konto firmowe z terminalem płatniczym.

Terminal Płatniczy za 0 zł

Decydując się na opcję dzierżawy nie musimy kupować terminala, a możemy go wynajmować w ramach podpisanej umowy. Ponadto jeśli zdecydujemy się na założenie konta firmowego z terminalem, przez okres pierwszych 12 miesięcy nie będziemy musieli opłacać miesięcznego abonamentu, ani też prowizji od transakcji. Jest to możliwe dzięki programowi Polska Bezgotówkowa.

Wybieramy konto z darmowym terminalem płatniczym

Przeglądając dostępne oferty kont firmowych, rzuciły nam się w oczy szczególnie dwie propozycje banków. Pierwszą z nich jest oferta Nest Banku, który nie tylko zachęca do założenia konta firmowego za sprawą darmowego terminala płatniczego. Bank daje nam ponadto możliwość zgarnięcia nawet 400 zł premii w ramach podpisanej umowy o terminal płatniczy.

Nest Bank rachunek firmowy z terminalem

400 zł premii i terminal płatniczy na okres 12 miesięcy otrzymujemy od Nest Bank, po spełnieniu określonych warunków. Pierwszym krokiem do ich spełnienia, jest podpisanie umowy o terminal płatniczy First Data Polska, w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Drugim wymaganym krokiem jest zapewnienie wpływów na założone BIZnest Konto z tytułu rozliczania transakcji z terminala. Wysokość wypłaconej premii uzależniona jest od okresu trwania umowy na terminal płatniczy. W przypadku jeśli przekroczy ona 48 miesięcy, wtedy otrzymamy od banku premię w wysokości 400 zł.

Kolejne konto firmowe z terminalem płatniczym znaleźliśmy w banku BNP Paribas. Tu również początkowa dzierżawa terminala płatniczego może być w pełni darmowa i trwać nawet do 15 miesięcy. Początkowy brak kosztów dzierżawy na okres 12 miesięcy jest możliwy w ramach Programu Polska Gotówkowa. Kolejne 3 miesiące darmowego korzystania z terminala zapewnia nam dodatkowo bank. Podpisanie umowy o założenie rachunku firmowego i terminal płatniczy może odbyć się zdalnie. Terminal zostanie nam dostarczony za pośrednictwem kuriera, pod wskazany adres. Szkolenie z obsługi korzystania z terminala płatniczego przeprowadzone zostanie drogą telefoniczną, w dogodnym i wcześniej ustalonym terminie.

Kto może skorzystać z darmowego terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa w ramach którego przez 12 miesięcy możemy bezpłatnie korzystać z terminala płatniczego, dostępny jest dla osób prowadzących działalność, które nie przyjmowały płatności bezgotówkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dotyczy on sieci handlowo-usługowych (również w ramach franczyzy), które obejmują mniej niż 5 placówek. Po przystąpieniu do programu, przez okres 12 miesięcy nie ponosimy opłat i prowizji związanych z korzystaniem z terminala lub do osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł.

Czytaj również

3 Comments
  1. W banku Santander można aktualnie uzyskać nawet 24 miesiące bez płacenia abonamentu za terminal płatniczy. Pierwsze 12 miesiące to standard, w przypadku kolejnych 12 m-cy trzeba spełnić określone warunki.

    (5/5)
  2. Jeśli chcecie zyskać na takim rozwiązaniu i zależy Wam na terminalu przy zakładaniu konta firmowego, to dobrym wyborem będzie konto Banku Pekao, bo teraz dają nawet ponad 1000 zł premii jak ktoś założy rachunek firmowy z terminalem i spełni dodatkowe warunki.

    (5/5)
  3. Ja też korzystam z Pekao, po tym jak przenieśli mnie tam z Idea Banku, ale nie odczułem jakiś problematycznych zmian. Więc jeśli miałbym zakładać konto bankowe z terminalem to chyba wybrałbym właśnie Pekao. Mało opłat miesięcznych i możliwość zgarnięcia dodatkowych bonusów. Bank jest również otwarty na uruchomienie dodatkowych produktów finansowych np. karta kredytowa czy limit odnawialny dla firm jeśli jest taka potrzeba.

    (4/5)

Oceń: