Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Najtańsze konto bankowe dla firm

Najtańsze konto bankowe dla firm Konto bankowe dla firmy nie musi być drogie w utrzymaniu, pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią i przemyślaną ofertę bankową.

Jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie własnej działalności, to poza załatwieniem kilku niezbędnych formalności, będziemy musieli założyć również odrębne konto bankowe dla firmy. Nie może to być konto osobiste które już posiadamy a specjalnie założone w tym celu, konto firmowe. Na to konto, będą trafiać wszystkie przelewy pochodzące z wystawianych przez nas faktur. Gdzie znajdziemy konto firmowe które będzie tanie w prowadzeniu? Postaram się dzisiaj Wam pomóc w znalezieniu takiego konta.

Przy zakładaniu konta bankowego dla firm trzeba być ostrożnym. Nie trudno założyć takie konto w niemal każdym jednym banku. Z doświadczenia jednak wiem, że niektóre z banków każą sobie płacić za prowadzenie takiego konta nie małe opłaty. Przeważnie wygląda to tak, że samo prowadzenie konta jest darmowe, jednak dochodzi szereg innych opłat które będziemy musieli każdego miesiąca pokrywać. Najczęściej są to opłaty za przelewy, przelewy do ZUS i US czy opłaty miesięczne lub roczne za kartę płatniczą. Czasami dochodzą do tego jeszcze inne opłaty a jedną z bardziej absurdalnych opłat z jaką ja się osobiście do tej pory spotkałem, była prowizja za elektroniczny dostęp do konta bankowego. Zakładając konto bankowe dla firm, warto więc dokładnie prześwietlić warunki prowadzenia takiego rachunku. Może się również zdarzyć tak, że warunki prowadzenia rachunku ulegną zmianie w trakcie trwania umowy. Jeśli przestaną nam one odpowiadać, w każdej chwili możemy rozwiązać taką umowę z bankiem i przenieść konto firmowe do innego banku.

Najtańsze konto bankowe dla firm – nasz faworyt

Bank Zachodni WBK – Konto Firmowe Godne Polecenia

Pierwszą z moim propozycji będzie konto, o którym mogę powiedzieć że dosyć dobrze je znam a jest nim firmowa wersja Konta Godnego Polecenia w banku BZ WBK. Jak większość kont firmowych które spotkamy, tak również to pozbawione jest miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku. Za jego utrzymanie nie będziemy więc ponosić jakichkolwiek opłat miesięcznych. Pod warunkiem jednak, że spełnimy warunek stawiany przez bank, który mówi o wykonaniu płatności podatku lub składki ZUS z tego konta w danym miesiącu. Wiadomo że składkę ZUS opłacamy każdego jednego miesiąca, więc spełnienie tego warunku nie powinno być dla nas jakimś dużym problemem. Musimy jedynie pamiętać o tym, by każdego miesiąca konto było odpowiednio zasilone, byśmy mogli z niego wysłać przelew do ZUS. Warto przy tym podkreślić, że za przelewy do ZUS i US bank nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji. Ponadto otrzymujemy darmowy pakiet 25 przelewów internetowych w systemie ELXIR, do wykorzystania w danym miesiącu. Bezpłatne są również wpłaty i wypłaty gotówkowe za pomocą karty Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit we wpłatomatach i bankomatach sieci BZ WBK. Bank może nam również nie naliczać opłat za korzystanie z karty płatniczej dołączonej do konta. Tu jednak będziemy musieli spełnić warunek, mówiący o tym, by każdego jednego miesiąca dokonać transakcji bezgotówkowych za pomocą karty za minimum 400 zł. Praktycznie jedyną opłatą na którą będziemy musieli się przygotować w ramach Konta Firmowego Godnego Polecenia są opłaty za autoryzację przelewów przez SMS. Za 5 pierwszych przelewów system nie nalicza opłat, natomiast za kolejne naliczane jest 0,20 zł za autoryzację każdego kolejnego przelewu.

Pozostałe propozycje tanich kont firmowych

Nest Bank – BIZnest Konto

Jeśli zależy Wam na znalezieniu taniego w utrzymaniu konta bankowego dla firm, na pewno powinniście zwrócić uwagę również na propozycję od Nest Banku. Jest to marka nowa na krajowym rynku usług finansowych, która jednak wcześniej dała się już poznać pod innym nazwami. Początkowo pod nazwą FM Bank a później Biz Banku. Bank również może nas zaproponować darmowe konto bankowe dla firm, wobec którego nie jest konieczne spełnianie żadnych dodatkowych warunków. Prowadzenie konta nie wiąże się więc z ponoszeniem opłat miesięcznych. Bezpłatne są również internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US) czy przelewy europejskie SEPA wykonywane przez system internetowy. Nie są pobierane również opłaty za autoryzację przelewów za pośrednictwem kodów SMS. Bank nie nalicza również opłat za kartę dołączoną do konta. Nie musimy więc płacić ani za jej utrzymanie ani też za dokonywanie wypłat gotówki z bankomatów za pośrednictwem wszystkich bankomatów w Polsce. Co więcej, jeżeli będziemy chcieli wpłacić gotówkę na nasze konto firmowe, będziemy mogli do tego celu użyć całkowicie bezpłatnie, jednego z 2500 wpłatomatów sieci Euronet.

Deutsche Bank – dbNET Biznes

Kolejną moją propozycją na najtańsze konto bankowe dla firm jest dbNET Biznes. To konto akurat jest dostępne na rynku od dosyć dawna, więc może część z Was, miała okazję już je poznać. Firmowe konto oferowane przez Deutsche Bank jest również kontem za 0 zł, a więc kontem za które nie będziecie musieli ponosić opłat miesięcznych. Bezpłatne korzystanie nie dotyczy jednak wyłącznie opłat miesięcznych ale również darmowych przelewów internetowych, również tych do ZUS i US, które przyjdzie nam wysyłać każdego miesiąca. Bank nie pobiera również opłat za wypłaty z bankomatów, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeżeli jednak będziemy poza granicami naszego kraju wypłacać gotówkę inną niż PLN, to zostanie pobrana prowizja w wysokości 3% od wypłacanej kwoty, za przewalutowanie transakcji. Za korzystanie z karty również możemy nie ponosić żadnych dodatkowych opłat miesięcznych, pod warunkiem że wykonamy co najmniej jedną transakcję bezgotówkową przy użyciu karty. Poza kontem firmowym, Deutsche Bank ma do zaoferowania przedsiębiorcom również szereg innych usług dostępnych w ramach Pakietu Przedsiębiorczego.

mBank – mBiznes

Pisząc o najtańszych kontach firmowych, nie można by pominąć w tym zestawieniu konta mBiznes. Jest to konto oferowane prze mBank przynajmniej od kilkunastu lat i cały czas dostępne drogą internetową. Nie raz miałem okazję zresztą o nim pisać, choćby przy okazji poszukiwań dobrego i taniego konta do uzyskania pożyczki internetowej. Konta elektroniczne mBanku w ostatnim czasie doczekały się zmiany w postaci nowoczesnego systemu elektronicznego, do którego będziecie mieli dostęp jeśli zdecydujecie się na założenie u nich konta firmowego. Podstawowe konto jest kontem bezpłatnym a więc nie trzeba za nie płacić opłat miesięcznych. Darmowe jest zarówno otwarcie rachunku jak i jego prowadzenie. Otwierając konto mBiznes możemy również liczyć na bezpłatne przelewy internetowe oraz wypłatę gotówki w bankomatach Planet Cash, Euronet, BZ WBK S.A. Nie odpłatnie będziemy mogli również wpłacić pieniądze na nasze konto firmowe, za pośrednictwem 2250 wpłatomatów mBanku i Euronetu znajdujących się na terenie całej Polski. Zakładając mBiznes Konto Standard nie będziemy ponosili również opłat za korzystanie z karty debetowej dołączonej do konta.

Alior Bank – iKonto Biznes

Ostatnia z propozycji na dziś to konto firmowe które znajdziecie w ofercie Alior Banku, banku których placówki znajdują się w wielu zarówno większych jak i mniejszych miejscowości w Polsce. Otwarcie konta bankowego dla firm w Aliorze jest bezpłatne, podobnie jak i prowadzenie takiego rachunku, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Tutaj jednak wymagany jest warunek który mówi o utrzymaniu średniego salda w kwocie co najmniej 1000 zł oraz wyrażeniu zgody na komunikację marketingową. Bank nie pobiera również opłat za wykonywanie przelewów internetowych, w tym również tych które będziemy wykonywali do ZUS i US. Będziemy mieli również do wykorzystania z każdym miesiącu 5 darmowych przelewów europejskich (SEPA) oraz 5 przelewów natychmiastowych (Express Elixir). Bezpłatne jest również korzystanie z wszystkich bankomatów należących do Alior banku. W przypadku wypłat pieniędzy dokonywanych za pomocą innych bankomatów, możemy dokonać 5 bezpłatnych wypłat miesięcznie. Wpłaty gotówki możemy wykonywać we wpłatomatach sieci PlanetCash – pierwsze 5 jest bezpłatne.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*