O Koncie Godnym Polecenia słów kilka

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Zastanawiając się nad głównym tematem dzisiejszego artykułu, pomyślałem sobie że mógłbym dzisiaj opisać jedno z kont osobistych z których korzystam. A nie miało ono okazji jeszcze zagościć na moim blogu. Padło na Konto Godne Polecenia, ponieważ spośród kont które posiadam, jest to konto z którego jestem najbardziej zadowolony.. No może na równi z eKontem mBanku.

Konto Godne Polecenia – bank Santander, dawniej BW WBK

4% w skali roku dla środków do 4000 zł – zanim przejdę do szczegółów związanych z kontem, wspomnę o rzeczy na którą ja niestety się nie załapałem. Ponieważ moje konto w BZ WBK mam otwarte już od ponad 2 lat, a wówczas takiej promocji nie uraczyłem. Mowa o promocji która obecnie znajduje się w ofercie banku i dotyczy bezpośrednio Konta Godnego Polecenia. A sama promocja obejmuje oprocentowanie 4% w skali roku, dla wszystkich nowo otwartych kont. Wspomniane oprocentowanie będzie obejmowało środki zgromadzone na koncie do kwoty 4000 zł dla kont, które otwarte zostaną do 30.06.2016 roku. W przypadku jeżeli na koncie będziemy mieli więcej aniżeli 4000 zł, to dla wszystkich środków powyżej tej kwoty oprocentowanie będzie wynosiło 1% w skali roku. Takie promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w ramach kont aż do 30.06.2017 roku.

No to temat promocji mamy już za sobą, teraz czas przejść do podstawowych korzyści jakie niesie za sobą korzystanie z konta. Jak się pewnie domyślacie konto jest w pełni darmowe i to bez spełniania żadnych dodatkowych warunków. Nie jest więc konieczne ani przelewanie na nie gotówki co miesiąc. Ani też nie jest konieczne nawet samo logowanie się na konto. Z tej ostatniej rzeczy lubię jednak korzystać, ponieważ konto posiada bardzo fajny system do obsługi konta. Zarówno w przypadku logowania się przez komputer, jak również przez smartfona czy tablet (dostępna jest specjalna aplikacja dla tych urządzeń). Obecnie aplikacja BZWBK24 mobile, bo o niej mowa dostępna jest na 3 systemach operacyjnych a więc na Android, iOS oraz Windows.

Konto osobiste Santander – główne korzyści

Opłata za korzystanie z karty – miesięczna opłata wynosi 7 zł za korzystanie z karty zbliżeniowej MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni. Jednak.. jeśli teraz założycie konto, to w ramach dostępnej promocji nie będziecie ponosić tej opłaty aż do 30.06.2017 roku. Warto przy tym wszystkim odnotować że wypłaty gotówki z bankomatu są bezpłatne. I to bez znaczenia w którym bankomacie będziecie wypłacać swoje pieniądze. Dotyczy to jednak wypłat z bankomatów na terenie Polski.

Co jeszcze proponuje nam Konto Godne Polecenia? Za przelew internetowy nie będziecie płacić żadnych opłat. W ramach konta istnieje możliwość skorzystania zarówno z przelewu ekspresowego, jak również przelewów Bluecash. Koszt wykonania takiego przelewu to w obu przypadkach 3 zł. A czas jego realizacji z naszego konta na konto odbiorcy to od kilku do kilkunastu minut. Bezpłatnie będziecie mogli również wykonywać zlecenia stałe czy polecenie zapłaty. Darmowe są również smsKody które używane są potwierdzenia przelewów internetowych.

Limit w koncie lub karta kredytowa. Kiedy już nasze konto będzie aktywne, oraz będą się na nim pojawiały wpływy. To wówczas będziemy mieli możliwość wnioskowana o uruchomienie limitu w koncie czy uzyskanie karty kredytowej. Będzie można to zrobić bezpośrednio z poziomu konta i to bez ruszania się z domu. Wystarczy że zalogujemy się na nasze konto przez internet. Następnie odszukamy specjalne zakładki które służą do uruchomienia dodatkowego produktu w ramach konta.

MasterCard Payback

Na sam koniec można by wspomnieć jeszcze o programie Payback. Jeśli złożycie wniosek o założenie konta wraz kartą MasterCard Payback Omni (w ramach obecnej promocji również jest ona darmowa) to dokonując płatności kartą będziecie zbierać punkty. Za każde wydane kartą 6 zł otrzymujemy 1 punkt Payback. Następnie te punkty będziemy mogli wymieniać na nagrody lub wymienić na bony u partnerów programu. Jeżeli będziemy robić akurat zakupy u jednego z partnerów programu Payback to w takiej sytuacji dostaniemy dwa razy punkty. Za zakupy – od partnera oraz za płatność kartą – od Banku.

Czytaj również

7 Comments
  1. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na ten blog, bo mogłem dać info że nieźle można było zarobić na polecaniu tego konta wraz z premią 100 zł dla klienta. W każdym razie w grudniu są też inne atrakcyjne promocje do promowania, jakie? Zapraszam na bloga i życzę wysokich zysków!

  2. Mam w BZWBK konto firmowe i też nie narzekam ponieważ nie ponoszę kompletnie żadnych opłat. W przypadku firmowego warunki utrzymania konta za 0 zł to wykonanie przelewów do ZUS i płatność kartą min. 500 zł miesięcznie.

  3. Dobre u nich jest to że nie musisz się przejmować, z jakiego bankomatu wypłacasz pieniądze. Jesteś w mieście którego kompletnie nie znasz i nie musisz szukać konkretnego bankomatu żeby mieć darmową wypłatę z bankomatu. Tylko wybierasz pierwszy lepszy, bez znaczenia czy jest to bankomat PKO, Millenium czy SGB i wypłacasz gotówkę bez żadnej prowizji. Pamiętam jak mając konto w innym banku, za taką wypłatę z nie swojego bankomatu musiałam zapłacić prowizję w wysokości.. 12 zł. Na szczęście teraz już nie mam takich problemów.

  4. Lubię ten bank. Miałem wcześniej konta w innych bankach, ale u nich obsługa jest jednak inna. W innych bankach masz konto i praktycznie tylko to łączy cię z bankiem. A tu jednak nieco inaczej to wygląda, bank chce zadbać o klienta dopasowują mu dodatkową ofertę która może okazać mu się przydatna. Mi w ten sposób zaoferowali nisko oprocentowany limit w rachunku. Mam dostęp do dodatkowej gotówki (nawet kilka tysięcy złotych), ale płacą za to tylko wtedy kiedy skorzystam z limitu.

  5. Chyba jedno z lepszych kont na rynku, mam je od kilku lat i ogólnie nie narzekam. Jak ktoś wykonuje dużo przelewów problemem może być płacenie za weryfikację sms, ale to można obejść na dwa sposoby. Pierwszy to dodanie stałych odbiorców to zaufanych odbiorców, dzięki czemu weryfikacja sms nie będzie konieczna. Drugi sposób to grupowe wysyłanie przelewów a więc wysyłamy kilka na raz i robimy jedną autoryzację sms. Można oczywiście stosować oby dwa sposoby.

  6. A słyszeliście już że niedługo będą zmieniali nazwę na Santader Consumer Bank? Co prawda już od kilku lat należą do tego hiszpańskiego banku, ale dopiero teraz ma nastąpić rebranding. Jeśli więc posiadacie konto Godne Polecenia, to teraz nie będzie go posiadać w banku BZ WBK tylko w Santander 😉

  7. Moim zdaniem bardzo dobre konto, w porównaniu do innych które do tej pory miałem. Cenię za fajną obsługę i dostęp przez komputer czy urządzenia mobilne a przede wszystkim za minimum opłat jakie są związane z prowadzeniem tego konta. Nad niektórymi rzeczami trzeba popracować żeby były w pełni darmowe np. przelewy i autoryzacja sms, ale ani tak uważam że to konto ma tych opłat mało.

Oceń: