Pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

9 udostępnij na FB
Kredyty pozabankowe z długim terminem spłaty przez internet Pewną alternatywą w sytuacji gdy bank odrzucił nasz wniosek o kredyt, mogą być pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty. W jakich firmach uzyskamy taką pożyczkę z 36 czy 48 miesięcznym okresem spłaty?

Kredyt w banku przeważnie zaciągamy z dłuższym okresem spłaty i spłacamy go co miesiąc w równych ratach miesięcznych. Jeśli jednak nie możemy uzyskać kredytu drogą bankową, pozostaje nam poszukiwanie pożyczki pozabankowej z długim terminem spłaty. Na jak długo możemy otrzymać taką pożyczkę i czy będzie ona bardziej kosztowna w spłacie od tradycyjnego kredytu?

Nie wszystkie firmy z sektora pozabankowego udzielają pożyczek z wydłużonym okresem spłaty, który sięgałby 4 czy 5 lat. Tego rodzaju pożyczki przeważnie jednak udzielane są na okres 12 czy maksymalnie 24 miesięcy. Są jednak na rynku firmy, które są w stanie zaoferować nam pożyczki ze znacznie dłuższym okresem spłaty. Właśnie na tych firmach skupimy się w naszym dzisiejszym materiale. Przedstawimy oferty firm pożyczkowych które cechują się dłuższym okresem spłaty, przekraczającym 24-miesięczny okres spłaty.

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty

Zanim skupimy się na konkretnych ofertach, trzeba sobie jasno powiedzieć, że pożyczki pozabankowe których okres spłaty wynosi 36 czy nawet 48 miesięcy, nie będą niestety tanie w spłacie. W przypadku pożyczek pozabankowych już tak niestety jest, że im dłuższy okres spłaty wybieramy, tym bardziej będziemy musieli się przygotować na wyższy koszt pożyczki. Dlatego też, warto przeanalizować koszty pożyczki zanim podejmiemy jakąś wiążącą decyzję. Większość firm udzielających pożyczki z długim terminem spłaty, udostępnia na swoich stronach kalkulatory pożyczkowe, za pomocą których możemy obliczyć sobie dokładny koszt pożyczki.

Najtańsza długoterminowa pożyczka ratalna


WONGA
Maksymalny okres spłaty: 60 miesięcy
Maksymalna kwota pożyczki: 20 000 zł

Analizując kilka różnych ofert wśród firm oferujących pożyczki pozabankowe z wydłużonym okresem spłaty, stwierdziliśmy jednogłośnie że najbardziej korzystne warunki może zaproponować nam firma Wonga. Ta firma oferuje aktualnie najniższe koszty pożyczki ratalnej a więc najniższe raty miesięczne. Jako jedna z na prawdę nie licznych firm pożyczkowych, Wonga może nam zaoferować aż 60 rat miesięcznych, co daje nam aż 5 letni okres spłaty. Mało które firmy pożyczkowe mogą zaoferować pożyczkę pozabankową na tak długi okres. Jednocześnie musimy zaznaczyć, że uzyskanie pożyczki w firmie nie jest wcale takie łatwe. Firma posiada swoje wymagania i udziela pożyczek osobom, które przejdą dogłębnie ich system weryfikacji. Trzeba więc nie tylko posiadać ukończone 18 lat, ale również legitymować się nie naganną historią oraz zdolnością kredytową.


HAPI POŻYCZKI
Maksymalny okres spłaty: 36 miesięcy
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł

Kolejną pożyczką pozabankową ze stosunkowo niskimi kosztami, jak na tego rodzaju pożyczki jest oferta firmy Hapi Pożyczki. Firma co prawda nie oferuje tak długiego okresu spłaty jak poprzednik, ale za to jest w stanie zaoferować potencjalnemu klientowi, nie małą kwotę pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki która dostępna jest za pośrednictwem firmy to nawet do 25 000 zł. Wszystkie formalności związane z pożyczką, podobnie jak w Wondze możemy załatwić drogą internetową. Hapi Pożyczki oferuję pożyczki dla osób od 18 lat, które legitymują się już dowodem osobistym. Do uzyskania pożyczki konieczna jest również pozytywna weryfikacja pożyczkobiorcy, przeprowadzana zarówno w bazach dłużników, jak również w bazach BIK.

Pozostałe pożyczki z długim terminem spłaty


RAPIDA MONEY
Maksymalny okres spłaty: 48 miesięcy
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł

Zarówno oferta Wongi jak i Hapi jest dostępna jest dla osób które posiadają stosunkowo dobrą zdolność jak i historię kredytową. Co jednak jeśli mamy problemy finansowe i zmagamy się rożnego rodzaju zadłużeniami? W takiej sytuacji pomóc może nam firma Rapida Money. Firma jest jedną z nielicznych firm, w której szanse na pożyczkę mają również osoby zadłużone. Aby jednak otrzymać pożyczkę za pośrednictwem firmy, konieczne jest posiadanie gwaranta, a więc dodatkowej osoby która będzie poręczycielem pożyczki. Taka osoba powinna posiadać stały miesięczny dochód i brak jakichkolwiek zadłużeń w swojej historii kredytowej. Za pośrednictwem Rapidy pożyczyć możemy bardzo wysokie pożyczki. Kwota maksymalnej pożyczki w firmie to nawet 25 000 zł. Rapida również należy do grona firm udzielających pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty a maksymalny okres spłaty wynosi 48 miesięcy czyli 4 lata.

SUPER GROSZ

Maksymalny okres spłaty: 48 miesięcy
Maksymalna kwota pożyczki: 15 000 zł

Jeśli nadal poszukujecie pożyczki pozabankowej którą moglibyście pożyczyć na okres 4 lat czyli 48 miesięcy, to mamy dla Was jeszcze jedną propozycję. Jest to oferta firmy Super Grosz. Podobnie jak pozostałe przedstawione tu dzisiaj oferty, tak również Super Grosz udzieli Wam pożyczki całkowicie bez wychodzenia z domu. Wszystko co będziecie potrzebowali żeby dostać u nich pożyczkę to ukończone 18 lat, aktualny dowód osobisty oraz posiadanie zatrudnienia w momencie składania wniosku o pożyczkę. Nie jest przy tym konieczne przedstawianie jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Firma udziela szybkie pożyczki online, umożliwiając otrzymanie pożyczki nawet w ciągu kilkunastu minut od rozpatrzenia wniosku.

ZAPLO

Maksymalny okres spłaty: 36 miesięcy
Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 zł

Jeden z naszych faworytów wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty. Firma bardzo często przewija się na łamach publikowanych u nas rankingów pożyczek ratalnych. Potrafi udzielić pożyczki nawet jeśli z jakichś powodów nie otrzymaliśmy kredytu w banku. Co więcej formalności związane z uzyskaniem pożyczki, ograniczone są tutaj do prawdziwego minimum. Nie są potrzebne zaświadczenia o dochodach, nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty poza dowodem osobistym. Wystarczy że posiadamy konto osobiste, telefon komórkowy oraz dochód który umożliwi nam spłatę rat pożyczki. Jeśli spełniamy te warunki, bez większych problemów powinniśmy uzyskać internetową pożyczkę za pośrednictwem Zaplo.

Czytaj również

9 Opinie
 1. Przy długim okresie spłaty, niestety odczujemy w znaczny sposób wysokie koszty pożyczki, tym bardziej jeśli taką pożyczkę weźmiemy drogą pozabankową. Warto więc sobie to przeanalizować zanim złożymy wniosek o pożyczkę w jakiejś konkretnej firmie pożyczkowej, która udziela pożyczki z długim terminem spłaty.

 2. W takich firmach jak Wonga te koszta wcale nie są takie wysokie. Można sobie sprawdzić również oferty bankowe, ponieważ one też są co raz chętniej udzielane przez banki np. w Eurobank czy BGŻ BNP Paribas a koszty nie będą tak wysokie jak w firmach pozabankowych.

 3. Pomocna Finansowo 1 marca 2019 at 09:35
  (5/5)

  Ostatnio pojawiło się kilka nowych firm, które również oferują pożyczki z długim okresem spłaty. Nie orientuje się jednak jak jest u nich z akceptacją wniosków o pożyczki. Konkretnie mam tu na myśli dwie firmy pożyczkowe, są to Efiraty Efiraty (maksymalnie na 48 miesięcy) oraz Lendup – pożyczka pozabankowa do 15 000 zł na maksymalnie 36 miesięcy.

 4. (4/5)

  Kiedyś dominowały chwilówki i był problem żeby dostać taką pożyczkę ratalną udzieloną drogą pozabankową. Jedyną firmą która udzielała pożyczki pozabankowe na długi okres spłaty był Provident. Ale tam mnie zniesmaczały te raty tygodniowe, a do tego odbierane co tydzień w mieszkaniu.

 5. Pomocny Finansowo 22 maja 2019 at 08:54
  (4/5)

  Moim zdaniem jeśli szukamy pożyczki z dłuższym okresem spłaty, to najbardziej jednak sprawdzą się tutaj pożyczki bankowe. Dzięki takim firmom jak np. Bancovo możemy uzyskać oferty z kilku różnych banków czy nawet firm udzielających kredyty pozabankowe na raty miesięczne. Taka pożyczka z długim terminem spłaty wcale nie musi być droga w spłacie, jeśli damy sobie trochę czasu znalezienie przystępnej i korzystnej oferty.

 6. (4/5)

  Gdy bank nie udzielił mi kredytu, również szukałem pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty, tyle że nie było wtedy takiego wyboru jaki jest teraz. Obecnie można znaleźć szereg całkiem korzystnych ofert, w przypadku których rata nie będzie specjalnie wygórowana.

  • Możesz podpowiedzieć jakie oferty masz na myśli? Ja szukam głównie dużej kwoty pożyczki min. 10 000 zł i z długim okresem spłaty czyli min. 36-48 miesięcy.

   • (5/5)

    No tutaj niestety jakby z góry jesteś narażony na wysoki koszt pożyczki. Już nie tylko dlatego że stosunkowo wysoka kwota, ale dosyć długi okres pożyczkowania. Zauważ że w firmach pożyczkowych maksymalny okres spłaty to 36 czy 48 miesięcy. I przy takim długim okresie koszty są już znacznie wyższe niż w przypadku np. 12 czy 24 miesięcy. Jeśli miałbym wskazać jakieś konkretne nazwy to Wonga lub Monedo, u nich będzie najtaniej choć zarazem mają największe wymagania.

 7. (4/5)

  Taka pożyczka pozabankowa z długim terminem spłaty to nie do końca dobry pomysł. Głównie dlatego że oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem wydłużenia terminu spłaty. Pożyczki pozabankowe są dobrą alternatywą dla kredytów bankowych, ale gdy bierze się je z 12 czy maksymalnie 24 miesięcznym okresem spłaty.

Oceń:*