Kalkulator pożyczkowy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

9 udostępnij na FB
nasz kalkulator pożyczkowy Kalkulator pożyczek może nam się przydać szczególnie w sytuacji, jeśli szukamy pożyczki którą chcielibyśmy uzyskać drogą pozabankową, a nie za bardzo wiemy, z oferty której firmy skorzystać.

W znalezieniu odpowiedniej oferty pożyczki, najbardziej może nam pomóc obliczenie kosztów pożyczki, jeszcze przed złożeniem wniosku. Dzięki temu możemy porównać kilka różnych ofert i wybrać taką, którą poz względem kosztów pożyczki, będzie dla nas najbardziej korzystna. Może nam w tym również pomóc kalkulator pożyczkowy, który umożliwia znalezienie konkretnych ofert w zależności od kwoty pożyczki jakiej potrzebujemy oraz okresu jej spłaty.

Wiadomo że koszty pożyczek w poszczególnych firmach, udzielających pożyczki pozabankowe są różne. Jedne firmy pożyczkowe posiadają warunki niemal zbliżone do kredytów udzielanych przez banki. Inne mają koszty znacznie wyższe, wykraczające poza standardy, do których się przyzwyczailiśmy. Warto więc przed wyborem konkretnej pożyczki, przeanalizować sobie kilka różnych ofert.

Kalkulator pożyczkowy – firmy pożyczkowe

Za pomocą poniższego kalkulatora pożyczkowego co prawda nie obliczymy kosztów pożyczek, ponieważ było to trudne ze względu na często zmieniające się warunki tego rodzaju pożyczek. Wskazując jednak interesująca nas kwotę pożyczki oraz okres spłaty, kalkulator wskaże nam które firmy udzielają tego rodzaju pożyczek. Jeśli będziemy chcieli obliczyć koszt pożyczki w wybranej firmie, wystarczy że użyjemy przycisku „Weź pożyczkę”. W tym momencie otworzy nam się strona, za pomocą której będziemy mogli dokonać dokładnej symulacji i sprawdzić ratę pożyczki. Przy każdej z firm, znajdziesz również dodatkowe informacje, obejmujące podstawowe warunki uzyskania pożyczki. Znajdują się tam również dane, na temat maksymalnej kwoty pożyczki oraz najdłuższego terminu spłaty.

Powyższy kalkulator pożyczkowy obejmuje wyłącznie firmy udzielające pożyczki pozabankowe. Większość zaprezentowanych ofert to pożyczki udzielane przez internet, bez konieczności odwiedzania placówek stacjonarnych. Warunkiem uzyskania pożyczki jest posiadanie ukończonych 18 lat, choć w niektórych firmach wymagania względem wieku mogą być wyższe. Niezbędne może okazać się również posiadanie rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego. Bardzo często w celu uzyskania pożyczki internetowej, konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego, w wysokości 1 zł lub 0,01 zł. Tylko nieliczne firmy wymagają dodatkowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Co raz więcej firm pożyczkowych, automatycznie weryfikuje zdolność kredytową klienta, za pomocą nowoczesnych narzędzi i usług. Niezbędna będzie również weryfikacja klienta wnioskującego o pożyczkę, za pośrednictwem rejestru dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy BIG Infomonitor.

Choć większość przedstawionych firm to zaufane firmy pożyczkowe, które nie wymagają przedpłat czy opłat przygotowawczych przed udzielaniem pożyczki, to warto pamiętać o zasadach bezpiecznego pożyczania. Sprawdźmy najpierw informacje o wybranej firmie pożyczkowej oraz przeczytajmy opinie na temat oferowanych przez nią usług, w ogólnie dostępnych źródłach. Pamiętajmy również o tym, by po otrzymaniu pożyczki, terminowo i regularnie spłacać swoje zobowiązanie. Dzięki temu, współpraca z firmą pożyczkową powinna przebiegać prawidłowo i bez kłopotliwych sytuacji.

Czytaj również

9 Opinie
 1. Fajne zestawienie pożyczek pozabankowych, szkoda tylko że nie pozwala bezpośrednio obliczyć kosztów pożyczki, tak że wyświetli się jednocześnie koszt pożyczki w poszczególnych firmach. Może warto byłoby nad tym popracować?

 2. Dobrze że zgromadziliście w tym zestawieniu tylko te sprawdzone firmy i które nie wymagają wpłacania przedpłat przed udzieleniem pożyczki pozabankowej. Ja miałem okazję korzystać jako osoba zadłużona i z negatywnym BIK z oferty firmy Rapida i udało mi się ją uzyskać dzięki dodatkowemu gwarantowi.

  • Jak wejdziesz w opcję weź pożyczkę to masz możliwość obliczenia wysokości raty pożyczki w poszczególnych firmach. Wiadomo że te koszty się zmieniają, więc najlepiej sprawdzić u źródła niż potem się rozczarowywać.

   • Dokładnie, tym bardziej że czasami firmy pożyczkowe mają promocję, dzięki której pożyczkę możemy uzyskać taniej niż zazwyczaj. A nie każda firma w takich porównywarkach aktualizuje to na bieżąco.

 3. Jest całe grono takich firm które udzielają zarówno chwilówek jak i pożyczek ratalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy dostanie za ich pośrednictwem pożyczkę, nawet jeśli w banku nie otrzymał. Trzeba jednak pamiętać o tym, by dokładnie sobie policzyć za pomocą kalkulatora koszty takiej pożyczki, by później wybrać tę najtańszą.

 4. (4/5)

  To spore ułatwienie, jeśli w dzisiejszych czasach można sobie koszty pożyczki obliczyć samodzielnie jeszcze przed złożeniem wniosku. Człowiek dzięki temu jest bardziej świadomy a jednocześnie poinformowany o tym, w jakiej wysokości, ratę miesięczną będzie spłacał.

 5. (4/5)

  Dzięki temu, że większość firm pożyczkowych ma na swoich stronach zamieszczony kalkulator kredytowy, nie ma już tej nieświadomości Polaków, która była kiedyś.. Ludzie brali pożyczki, ale później byli zdziwieni że mają dwa razy tyle do spłacania.

 6. (4/5)

  Tylko że nie każda firma podaje rzeczywiste koszty pożyczek w tych kalkulatorach. Najczęściej jest to koszt orientacyjny, który później okazuje się wyższy.

  • (4/5)

   Dokładnie, dlatego nie należy się tym specjalnie sugerować. Moim zdaniem najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronach internetowych firm i banków, tam są podane zawsze bardziej rzeczywiste koszta takich pożyczek.

Oceń:*