Pożyczka Konsolidacyjna

- czyli jak pozbyć się długów?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB
Bank udzielające pożyczki konsolidacyjne online W jaki sposób, pożyczka konsolidacyjna może przywrócić nam stabilność finansową i doprowadzić do całkowitego pozbycia się długów?

Bardzo dużo ludzi nie radzi sobie z bieżącymi zobowiązaniami finansowymi. Najczęstszym problemem są oczywiście zaciągnięte kredyty. W dzisiejszych czasach bierzemy kredyty nie tylko na zakup mieszkania czy budowę domu. Z kredytów czy pożyczek korzystamy przy każdej nadarzającej się okazji – kupując lodówkę, remontując mieszkanie czy decydując się na zakup samochodu. Niestety, raty wszystkich tych kredytów trzeba spłacać. Co jednak, jeśli łączna suma spłacanych rat powoli zaczyna przekraczać nasz budżet?

Okazuje się, że jest na to skuteczna rata, która może znacznie poprawić nasz komfort życiowy. Ile w końcu można żyć w stresie i zastanawiać się co miesiąc, czy starczy nam na pokrycie wszystkich bieżących zobowiązań? Bardzo sensownym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pożyczka konsolidacyjna. Dzięki niej możemy połączyć wszystkie posiadane kredyty czy pożyczki w jedną całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie tylko będziemy spłacali jedną miesięczną ratę zamiast kilku, ale łączna miesięczna kwota do spłaty również będzie mniejsza. Jak to możliwe?

Jak pozbyć się długów za pomocą pożyczki konsolidacyjnej?

Jeśli posiadamy kilka kredytów i chcielibyśmy zamienić je w jedną całość, a jednocześnie płacić mniejszą kwotę niż do tej pory, warto zapytać w banku o pożyczkę konsolidacyjną. Taka pożyczka konsolidacyjna, umożliwia spłatę wszystkich naszych zobowiązań bankowych. Mowa tu zarówno o kredytach gotówkowych, samochodowych, jak również zadłużeniach na kartach kredytowych czy w ramach limitów odnawialnych. Wszystkie te zobowiązania, bank zamieni nam w całkowicie nowy kredyt do spłaty – z jedną, a do tego ze znacznie niższą niż do tej pory ratą miesięczną. Będzie ona dopasowana do naszych możliwości finansowych, tak by nie stanowiła dla nas obciążenia. Jest to możliwe dzięki temu, ze bank udzielając nam pożyczki konsolidacyjnej, wydłuży nam jednocześnie okres spłaty.

A co z innymi zobowiązaniami pozabankowymi?

Co jednak, jeśli nie tylko kredyty i obciążenia bankowe stanowią nasz główny problem? Bardzo dużo ludzi poza kredytami, posiada również pozaciągane chwilówki, pożyczki w parabankach czy ma na koncie nie opłacone rachunki za prąd czy telefon. Pożyczki Konsolidacyjne również umożliwiają spłatę takich dodatkowych zobowiązań. Większość banków, poza spłatą obciążeń bankowych, jest w stanie udostępnić nam dodatkowe pieniądze właśnie na spłatę tych dodatkowych obciążeń. Pamiętajmy jednak o tym, że głównym przeznaczeniem kredytu konsolidacyjnego są zobowiązania bankowe, więc te dodatkowe pieniądze będziemy mogli pozyskać od banku wyłącznie w sytuacji gdy posiadamy kredyty bankowe, które chcielibyśmy skonsolidować.

W nieco gorszej sytuacji mogą znajdować się osoby które chciałyby uzyskać kredyt, który posłużyłby im głównie na spłatę pożyczek w parabankach czy chwilówek. Pewnym rozwiązaniem bankowym może być w takiej sytuacji jakiś kredyt gotówkowy z poręczycielem lub pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy bank będzie dokładnie weryfikował naszą historię kredytową w BIK. Jeśli przydarzyły nam się wcześniej jakieś opóźnienia w spłacie kredytów, może okazać się że bank odrzuci nasz wniosek o kredyt. Dotyczy to jednak wyłącznie tych osób, których opóźnienia w spłacie rat kredytów były na prawdę duże i sięgały 30 czy 60 dni.

Czy pożyczki konsolidacyjne dostępne są również drogą pozabankową? Na dzień dzisiejszy bardzo mało firm pożyczkowych umożliwia uzyskanie takiego finansowania. Istnieją co prawda nie liczne firmy udzielające pozabankowe pożyczki konsolidacyjne jak Provident czy udzielająca pożyczki z gwarantem Rapida Money. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego rodzaju pożyczki pozabankowe będą nas kosztować znacznie więcej w spłacie niż tradycyjne kredyty bankowe. Dlatego też, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zweryfikować dokładnie koszta poszczególnych ofert. Dziś możemy dokonać tego w łatwy sposób, używając do tego celu kalkulatorów pożyczkowych dostępnych na stronach internetowych banków oraz firm pożyczkowych.

Czytaj również

3 Opinie
  1. (4/5)

    Jak pokazują ostatnie statystyki, bardzo duża część społeczeństwa w Polsce posiada tego rodzaju zadłużenia. Warto więc uświadamiać takie osoby, że jest coś takiego jak kredyt konsolidacyjny, który umożliwia pokrycie wszystkich zaciągniętych kredytów i pożyczek, na rzecz jednego zobowiązania.

  2. (5/5)

    Wiem coś o tym, bo takie branie kredytów jeden po drugim zaprowadziło mnie w kozi róg. U mnie właśnie pomocna okazała się wtedy pożyczka konsolidacyjna, dzięki której mogłam spłacić wszystkie dotychczasowe zobowiązania i dzięki temu mieć jedną ratę.

  3. (5/5)

    Czy pożyczka konsolidacyjna jest możliwa do uzyskania w sytuacji gdy posiadam niską ocenę punktową w bazie BIK? Do tej pory próbowałam składać wniosek o kredyt gotówkowy by spłacić zaciągnięte kredyty ale niestety bezskutecznie, proszę o pomoc.

Oceń:*