Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym

Większość z osób prowadzących własną działalność gospodarczą, w momencie gdy potrzebuje dodatkowej gotówki sięga po kredyt gotówkowy. Okazuje się że są jednak korzystniejsze rozwiązania, jak choćby kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym.

Prowadząc własną działalność gospodarczą, często potrzebujemy dodatkowych środków na jakiś zakup czy pokrycie nie planowanych wcześniej wydatków. Zaciąganie w takiej sytuacji kredytu, nie dość że wiąże się z przeznaczeniem sporej ilości czasu na załatwienie formalności, to jeszcze niesie za sobą długi ciąg rat, które przyjdzie nam spłacać przez najbliższe miesiąca albo nawet lata.

Dlaczego kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym będzie dobrym rozwiązaniem i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzi?

Kredyt w rachunku bieżącym to coś na kształt debetu czy limitu w koncie. Otrzymujemy określoną pulę środków, z których dodatkowo będziemy mogli korzystać. Wysokość takiego limitu najczęściej uzależniona jest od wysokości dochodów osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Im wpływy na nasze konto firmowe są większe, tym mamy szanse uzyskać większy limit w rachunku. Najczęściej jest to wielokrotność miesięcznych dochodów. A więc przykładowo jeśli nasz miesięczny dochód na czysto to 5000 zł, to bank będzie mógł na zaproponować limit w wysokości 15 lub 20 000 zł. Z tych pieniędzy będziemy mogli dodatkowo korzystać, pod warunkiem że spełnimy wymagania stawiane przez bank. Te jednak nie są specjalnie wygórowane, pod warunkiem że posiadamy odpowiednio wysokie wpływy na nasze konto firmowe.

Jakie wymagania należy spełnić aby uzyskać kredyt dla firm w rachunku bieżącym?

Oczywiście trzeba posiadać otwartą działalność gospodarczą, przynajmniej od jakiegoś czasu, aby bank mógł ocenić naszą zdolność kredytową. Najczęściej o taki kredyt odnawialny można się ubiegać po przekroczeniu 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie jest to więc produkt przeznaczony dla całkiem nowych firm. Gdy bank przyzna już nam limit odnawialny na koncie w określonej wysokości, to będziemy musieli się zatroszczyć o to, by na konto każdego miesiąca trafiały wpływy w określonej wysokości. Najczęściej taką ustaloną kwotą jest kwota minimalna w wysokości 5000 zł. Jeśli każdego miesiąca taka suma będzie przepływać przez nasz rachunek firmowy, to bank odnowi nam limit w koncie po upływie 12 miesięcy i nadal będziemy mogli cieszyć się dostępem do dodatkowej gotówki.

Na co może zostać przeznaczony kredyt odnawialny dla firm?

Nie ma to większego znaczenia, są to dodatkowe środki które możemy spożytkować w zależności od naszych potrzeb. Prowadząc własną firmę, doskonale wiemy że zdarzają nam się takie momenty, że potrzebujemy takich dodatkowych pieniędzy. Niekiedy nasz kontrahent nie płaci w terminie a my musimy opłacić w międzyczasie składki ZUS oraz wpłacić należny podatek VAT czy PIT do Urzędu Skarbowego. Tak więc pieniądze które stanowią dodatkową część naszego konta firmowego, możemy w dowolnej chwili przeznaczyć na dodatkowe wydatki związane z prowadzoną działalnością czy sfinansowanie zakupu jakichś niezbędnych nam materiałów.

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku bieżącym w Idea Bank

Jakie są główne atuty kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym?

Główny plus to stały dostęp do dodatkowej gotówki, z której możemy korzystać w dowolnym i najbardziej dogodnym dla nas momencie. Nie ma tu gotowego harmonogramu spłaty ani rat miesięcznych. Spłatę zadłużenia możemy dokonywać w dowolnej chwili, wtedy kiedy moment będzie dla nas najbardziej odpowiedni i nie obciąży naszego budżetu. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli z jakiegoś powodu na koncie nie będą się pojawiać miesięczne wpływy w określonej wysokości, bank może po upływie 12 miesięcy nie odnowić nam naszego limitu w koncie. A w takiej sytuacji bank może poprosić nas o spłatę zadłużenia. Ogólnie jednak, nie ma konieczności pełnej spłaty limitu przed terminem odnowienia. Warto jednak zadbać o to, by warunki stawiane przez bank były spełnione, wtedy będziemy mogli cieszyć się kredytem w koncie nie tylko przez najbliższe 12 miesięcy.

Limit odnawialny dla firm w rachunku bieżącym – ile to kosztuje?

Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od tradycyjnego kredytu czy pożyczki. Ponosimy opłatę roczną za odnowienie limitu w rachunku bieżącym i uzależniona ona jest od wysokości przyznanego limitu. Może być to przykładowo 1% od sumy przyznanego limitu a więc jeśli bank przyzna nam limit w wysokości powiedzmy – 20 000 zł, to rocznie zapłacimy za dostęp do takiego limitu ok. 200 zł. Ponadto będziemy ponosić opłaty w chwili skorzystania z limitu, a więc w momencie kiedy nasze konto zanotuje spadek salda poniżej zera. Gdy limit nie będzie wykorzystywany, wtedy bank nie będzie nam naliczał dodatkowych opłat. Opłata jest naliczana zatem przez bank, wyłącznie za dni, w których korzystamy z zadłużenia.

Przykładowe darmowe rachunki firmowe posiadające możliwość uruchomienia kredytu odnawialnego dla firm:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*