Finiata Linia odnawialna dla firm

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB

Jeżeli jesteś osobą prowadzącą jedno osobową działalność gospodarczą, to być może mamy dla Ciebie produkt finansowy który może Ciebie zainteresować. Jest to linia odnawialna dla firm którą oferuje firma Finiata. Czym różni się ona od podobnych usług oferowanych w bankach? O tym dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

Finiata co prawda nie jest bankiem, ale również może zaoferować całkiem ciekawe usługi wszystkim osobom, które prowadzą własny biznes i chciałyby pozyskać dodatkowe środki finansowe na rozwój przedsiębiorstwa lub inny cel związaną z prowadzoną działalnością.

FlexKapitał – linia finansowa dla firm

FlexKapitał to główna oferta firmy Finiata, działająca na bardzo podobnych zasadach co kredyt odnawialny dla firm. Jest to linia odnawialna dostępna wyłącznie dla osób prowadzących jedno osobową działalność gospodarczą. Całość procesu pozyskania dodatkowej gotówki odbywa się w pełni przez internet przez wygodną platformę fintech. Jest to przy tym, znacznie bardziej elastyczne rozwiązanie, aniżeli klasyczny kredyt czy pożyczka w banku lub w firmie pożyczkowej. W ramach oferty FlexKapitał możemy uzyskać nawet do 50 000 zł kapitału dla własnej firmy.

Co wyróżnia ofertę linii odnawialnej Finiaty od tradycyjnego kredytu bieżącego w banku? Na korzyść oferty, na pewno będzie przemawiać szybki proces aplikacji i możliwość uruchomienia limitu jeszcze tego samego dnia. Od tego momentu możemy korzystać już z pełnej kwoty dostępnego limitu, lub wypłacając tylko tyle środków, ile jest nam potrzebne. Linia odnawialna dla firm Finiata uruchamiana jest na okres 6 miesięcy. Jeśli spłacimy nawet cześć finansowania, będziemy mogli niemal natychmiast znów wypłacić kapitał.

Flexkapitał Finiata

Dlaczego linia odnawialna jest lepsza od tradycyjnego kredytu? Ponieważ zapewnia dostęp do dodatkowej gotówki niemal cały czas, o każdej porze dnia i nocy. Kiedy koszty w naszej firmie wzrosną, kiedy potrzebujemy pieniędzy na nowe inwestycje lub zakup nowego sprzętu – możemy w każdej chwili skorzystać z linii odnawialnej. Nie musimy więc za każdej razem udawać się do placówki czy składać kolejnego wniosku i oczekiwać na decyzję. Linia odnawialna dla firm zapewnia nam dostęp do dodatkowych środków finansowych niemal non stop. Ponadto koszty korzystania z linii odnawialnej są niższe aniżeli w przypadku tradycyjnego kredytu czy pożyczki dla firm.

Kto może skorzystać z linii odnawialnej Finiata? Z oferty firmy będą mogli skorzystać niemal wszystkie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Również osoby prowadzące spółki (akcyjne, komandytowe, z ograniczoną odpowiedzialnością, partnerskie, jawne), fundacje, stowarzyszenia czy gospodarstwa rolne (pod warunkiem że są zarejestrowane w KRS/CEIDG).

Zobacz aktualny Ranking kredytów dla firm w Banki24

Kredyt firmowy

Czytaj również

5 Comments
 1. Czy ktoś miał okazję uzyskać środki finansowe od firmy Finiata? Czy firma wymaga przedstawiania aktualnych zaświadczeń o nie zaleganiu ze składkami ZUS/podatkami do US?

  (5/5)
  • Wydaje mi się że każda firma udzielająca finansowania takich dokumentów. Jeśli nie samego zaświadczenia o nie zaleganiu, to na pewno wyciąg z konta który dokumentuje wykonanie przelewu do ZUS, czy opłacenie podatku do US.

 2. Kredyt w rachunku bieżącym czy linia odnawialna dla firm to świetna sprawa, o ile będziemy terminowo regulować swoje zobowiązania finansowe. Taka opcja jak Finiata pomaga w utrzymaniu płynności finansowej w firmie. U mnie szczególnie pod koniec roku, kiedy mam do płacenia większe podatki.

  (5/5)
 3. Jeśli ktoś szuka finansowania dla firmy, ponieważ nie udało mu się uzyskać takiego w banku, to w Finiata będzie miał znacznie większe jego uzyskania. Fajna jest opcja szybkiej spłaty, dzięki czemu nie poniesiemy dużych kosztów.

  (4/5)
 4. Czy Finiata posiada w swojej ofercie również faktoring zakupowy czyli tzw. faktoring odwrotny, z pomocą którego można zakupić towar bez konieczności bezpośredniego płacenia za niego w momencie zakupu?

  (5/5)

Oceń: