Konto na zdjęcie w Santander Bank Polska

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB
Konto na zdjęcie w Santander Bank Polska

Co raz więcej banków idzie z duchem czasu i daje swoim użytkownikom dostęp do oferowanych produktów. Bez konieczności odwiedzania stacjonarnych placówek bankowych, a całkowicie zdalnie. Co raz częściej, w bankowości internetowej znajduje zastosowanie biometria, która wykorzystywana jest przy udzielaniu pożyczek oraz otwieraniu rachunków osobistych.

Na naszych łamach pisaliśmy zarówno o nowoczesnych rozwiązaniach bankowych jakimi są pożyczki na selfie, które możemy uzyskać całkowicie zdalnie. Pisaliśmy również o kontach bankowych na selfie, które założyć możemy bez odwiedzania placówki bankowej. Te rozwiązania są co raz bardziej powszechne i oferuje je co raz szersze grono banków. Jednym z nich jest Santander Bank Polska, który wprowadził właśnie otwarcie konta za pomocą selfie.

Konto na selfie Santander Bank Polska

Otwierając konto na zdjęcie w Santander Bank Polska, możemy to zrobić całkowicie przez internet i bez wizyty w placówce. Klient wypełnia internetowy wniosek o założenie konta osobistego. Następnie proszony jest, o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego oraz zrobienie zdjęcia twarzy. W tym kroku bank może nas poprosić nas o wykonanie prostych gestów np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami. Dzięki temu i na podstawie automatycznych metod biometrycznych, bank będzie mógł potwierdzić tożsamość przyszłego klienta.

– Biometria, jako sposób potwierdzania tożsamości klientów, staje się coraz bardziej popularna także w bankach. Teraz udostępniamy kolejną, prostą i intuicyjną metodę otwierania konta w pełni zdalnie. Bez połączenia wideo z doradcą, wychodzenia z domu czy kontaktu z kurierem. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze większą wygodę – mówi Tomasz Niewiedział z Santander Bank Polska. W celu założenie konta na zdjęcie, wystarczy ściągnąć aplikacje Santander mobile a następie z głównego ekranu należy wybrać Oferta > Załóż konto.

Nowa forma weryfikacji klienta

Do tej pory osoby składające wniosek o założenie konta bankowego przez Internet, mieli do wyboru jedną z trzech metod potwierdzenia tożsamości. Były to stosowane już od wielu lat metody jak podpisanie umowy w obecności kuriera czy wykonanie przelewu weryfikacyjnego, z konta w innym banku. Trzecią metodą była rozmowa wideo z doradcą. Kiedy po wypełnieniu wniosku klient łączył się z pracownikiem banku, który potwierdzał jego tożsamość. Teraz do najnowszych metodą weryfikacji tożsamości zalicza się wykonanie selfie za pomocą smartfona.

Czytaj również

Oceń: