Pożyczka na selfie

- jak to działa?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

O tym, że kredyt bankowy można uzyskać całkowicie przez internet, wiadomo nie od dzisiaj. Zawsze jednak dodatkowym problemem była weryfikacja kredytobiorcy. Dlatego zdarzały się przypadki, że dochodziło w ten sposób do wyłudzeń kredytów, i to na nie małe kwoty. Dlatego też, banki cały czas pracują nad tym, by kredyt internetowy był udzielany w możliwie najbardziej bezpieczny sposób.

Pożyczka na selfie należy właśnie do takich nowoczesnych rozwiązań, w ramach których wykorzystywana jest biometria. Po raz pierwszy technologia biometryczna w bankowości została zastosowana w Japonii już w 2010 roku. Bankowość biometryczna polega na weryfikacji tożsamości użytkownika na podstawie odcisków palca czy rysach twarzy. To właśnie ta ostatnia opcja stosowana jest w ostatnim czasie przy zakładaniu konta na selfie, karty kredytowej czy w przypadku pożyczek gotówkowych udzielanych online.

Pożyczka lub kredyt na selfie – w jakim banku?

Dzięki zastosowaniu biometrii istnieje szansa, że banki co raz chętniej będą udzielały kredyty przez internet, dzięki czemu uzyskanie dodatkowej gotówki nie będzie wiązało się z dodatkową wizytą w placówce bankowej. Aktualnie ta metoda weryfikacji tożsamości, stosowana jest Alior Banku oraz Citi Handlowy (karta kredytowa Citi Simplicity). W obu tych przypadkach, wszystkie formalności związane z uzyskaniem produktu finansowego, odbywają się zdalnie. Nie jest nawet konieczna dodatkowa wizyta w placówce bankowej w celu sfinalizowania umowy. Oczywiście cała procedura związana z uzyskaniem finansowaniem musi zakończyć się sukcesem.

W jaki sposób selfie pomoże nam uzyskać pożyczkę?

Wszystko opiera się na wniosku o pożyczkę, który składamy oczywiście elektronicznie. Zanim się do tego zabierzemy, warto przygotować swój dowód osobisty oraz smartfon. Będą to dwie niezbędne rzeczy, bez których nie uda nam się uzyskać pożyczki na selfie. Pierwszym elementem w ramach składania wniosku jest oczywiście podanie swoich danych, w tym również numeru dowodu osobistego, czy numeru Pesel. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja tożsamości. Jeśli wyrazimy zgodę na tą metodę weryfikacji, na swój numer telefonu otrzymamy jednorazowy link. Następnie podczas rozmowy telefonicznej pracownik banku przekaże nam kod autoryzacyjny.

Składając wniosek o pożyczkę na selfie w Alior banku, będziemy mieli do czynienia z autorskim rozwiązaniem banku o nazwie Foto ID. W ramach tej procedury zostaniemy poproszeni o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego, a następnie nagrania filmu, wykonując kilka losowo wybranych przez system poleceń. System w tym momencie będzie porównywał zdjęcie znajdujące się w dowodzie, z filmem pochodzącym ze smartfona. Cały proces związany z weryfikacją tożsamości za pomocą Foto ID nie powinien zająć więcej jak 5 minut.

Jeśli cała procedura związana z uzyskaniem pożyczki na selfie zakończy się sukcesem, pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na nasze konto bankowe. Dzięki temu pożyczkę uzyskamy w błyskawicznym czasie, a dodatkowo nie będziemy musieli się trudzić dodatkową wizytą w placówce bankowej.

Czytaj również

7 Comments
 1. Bank Citi Handlowy posiada podobne rozwiązanie selfie, przy składaniu wniosku o kartę kredytową. U mnie właśnie ten proces składania wniosku zakończył się nie powodzeniem i konieczne było podpisanie umowy w placówce.

  (4/5)
 2. Ja właśnie składałem wniosek o kartę kredytową przez selfie i w moim przypadku też się nie udało, więc jestem ciekaw jak działają te pożyczki na selfie w Alior Banku. Pewnie ten sposób będzie stosowało co raz więcej banków w dobie takich epidemii.

  (5/5)
 3. Zdecydowanie mogę polecić wszystkim rozwiązanie jakim jest pożyczka na selfie. W moim przypadku udało się w ten sposób uzyskać kredyt w wysokości blisko 70 000 zł. Nigdy bym się nie spodziewała, że kredyt można uzyskać w tak nie skomplikowany sposób.

  (5/5)
 4. Bardzo dobrze że pożyczki przez internet można uzyskać w tak prosty sposób. Bynajmniej nie trzeba jak kiedyś biegać od placówki do placówki w poszukiwaniu kredytu czy pożyczki.

  (4/5)
 5. Nie spodziewałem się że można uzyskać pożyczki na selfie w tak nie skomplikowany sposób, a do tego bez wychodzenia z domu. Polecam każdemu, to najlepszy przykład na to że kredyt w banku można uzyskać online, bez odwiedzania placówek bankowych.

  (5/5)
 6. Pożyczka na selfie Alior Bank to świetne rozwiązanie, jeśli ktoś potrzebuje dodatkowej gotówki i chce załatwić wszystkie formalności online. Rozwiązanie jednak dostępne wyłącznie dla osób o dobrej zdolności i historii kredytowej 😉

  (5/5)
 7. Jaka maksymalna kwota pożyczki udzielana jest w ramach takiej pożyczki na selfie? Można uzyskać jakąś większą kwotę bez wychodzenia z domu?

  (4/5)

Oceń: