Załóż konto na selfie

- w kilku prostych krokach

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

Nie tylko kredyty czy pożyczki dostępne są co raz łatwiej i bez wychodzenia z domu. Również konto osobiste możemy założyć w bardzo przyjazny i mało skomplikowany sposób. Wykorzystując do tego celu nasz smartfon.

Co to takiego konto na selfie i czym różni się od tradycyjnego konta? To tradycyjne konto bankowe w wszystkimi nowoczesnymi udogodnieniami. Jak choćby pełny dostęp do konta przez bankowość internetową. Od typowego konta które zakładamy podczas wizyty w banku, odróżnia je to, że założymy je, siedząc wygodnie w naszym fotelu. A więc popijając kawę czy herbatę. Nie jest więc konieczna ani dodatkowa wizyta w banku, ani też inne czasochłonne formalności.

Jak założyć konto bankowe na selfie?

Nie jest to proces specjalnie skomplikowany. W zasadzie każda osoba obyta ze smartfonem, bez najmniejszych przeszkód powinna sobie poradzić z całą procedurą. W celu założenia konta bankowego w taki sposób, powinniśmy dysponować smartfonem, z systemem operacyjnym Android lub iOS. To dwa najbardziej popularne systemy, które są już obecne w naszych smartfonach od momentu opuszczenia fabryki. Poza telefonem będziemy również potrzebowali dowodu osobistego. Posiadając te dwa niezbędne elementy, będziemy mogli przejść do procesu składania wniosku o założenie konta na selfie przez internet. W niektórych bankach jak BNP Paribas, Bank Pekao, Credit Agricole, ING Bank Śląski czy mBank, niezbędne może okazać się zainstalowanie dodatkowej aplikacji banku.

We wniosku o założenie rachunku konieczne będzie podanie podstawowych danych. Takich jak adres zamieszkania, numer dowodu osobistego czy numeru Pesel. Ponadto konieczne będzie wykonanie zdjęcia dowodu osobistego z obu stron. Jeśli nie posiadamy w domu skanera, możemy takie zdjęcie wykonać również za pomocą smartfona. Kolejnym krokiem będzie identyfikacja selfie. Głównym jej założeniem jest wykonanie kilku zdjęć twarzy. Fachowa nazwa tego procesu to biometria. Jest ona co raz częściej stosowana jest w przypadku bankowości internetowej np. w przypadku pożyczki na selfie. W przypadku zdjęcia, które niezbędne jest do założenia konta na selfie, chodzi gównie o porównanie zdjęcia widocznego w dowodzie osobistym ze zdjęciem wykonanym smartfonem.

Konto bankowe w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku

Jeśli proces weryfikacji tożsamości zakończy się powodzeniem, wyświetli się nam ekran końcowy z pełnym podsumowaniem wykonanych operacji. Akceptacja umowy w przypadku kont na selfie również odbywa się zdalnie i zazwyczaj jest potwierdzana kodem SMS. Otrzymamy go w specjalnej wiadomości na swój telefon komórkowy. Po aktywacji sms’em, nasze konto bankowe na selfie zostanie aktywowane w ciągu kilku najbliższych godzin.

Warto zaznaczyć, że większość banków przed procesem składania wniosku o założenie konta na selfie, udostępnia film instruktażowy. Z jego pomocą łatwiej będzie nam przejść cały proces weryfikacji tożsamości i dzięki któremu wykonamy ją poprawnie.

Konto osobiste na selfie – w jakim banku?

Aktualnie założenie konta przez internet na selfie możliwe jest za pośrednictwem takich banków jak Bank Pekao, Bank Miellenium, BNP Paribas, Cit handlowy, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski oraz mBank. Jednak w związku z dużymi zmianami w polskiej bankowości, które podyktowane były choćby przez epidemię koronawirusa, należy się spodziewać, że co raz więcej banków będzie umożliwiało założenie rachunków osobistych w taki właśnie sposób.

Czytaj również

3 Comments
  1. I właśnie w ten sposób co raz więcej usług finansowych będzie oferowane i nie ma się co dziwić, jak widzi się to co się dzieje wokół. Zresztą nie tylko konta bankowe na selfie są już dostępne, ale również pożyczki online, nawet w bankach.

    (5/5)
  2. To tylko jedna z dodatkowych form weryfikacji i wcale nie musimy z niej korzystać jeśli chcemy założyć konto przez internet. Można zamiast tego wybrać weryfikację przez przelew weryfikacyjny z innego konta albo weryfikację przez kuriera.

    (4/5)
  3. Nie wiem czy ta oferta konta bankowe na selfie się sprawdzi, bo u mnie coś nie zagrało przy otwieraniu konta w ten sposób i musiałem skorzystać z weryfikacji przez kuriera.

    (4/5)

Oceń: