Konto bankowe z prezentem lub bonusem

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

13 udostępnij na FB

Bardzo często zakładając kartę kredytową, możemy od banku otrzymać dodatkowy prezent lub bonus. Okazuje się, że również w przypadku zakładania konta bankowego, możemy liczyć na dodatkowy “gift” od banku. Tego typu promocje w przypadku kont osobistych zdarzają się nieco rzadziej niż w przypadku kart kredytowych. Jednak faktycznie możemy ich uświadczyć.

W przypadku kont osobistych najczęściej oferowana jest dodatkowa premia pieniężna, którą możemy otrzymać po spełnieniu określonych warunków. Nie wystarczy więc, tylko i wyłącznie założenie takiego rachunku w banku. Aby uzyskać dodatkową premię pieniężną, konieczne jest spełnienie jeszcze dodatkowych warunków. Mówią one najczęściej o zasileniu konta określoną kwotą,. A następnie o dokonaniu transakcji bezgotówkowych, za pomocą karty dołączonej do konta. Oczywiście w zależności od banku, z oferty którego skorzystamy te wymagania mogą być inne.

Premia za otwarcie konta bankowego

Decydując się na założenie rachunku bankowego z dodatkowym bonusem, warto w pierwszej kolejności przeanalizować, czy zakładane konto nie pociągnie za sobą dodatkowych opłat. Które będziemy musieli co miesiąc ponosić. Warto mieć na uwadze, że obecnie większa część kont bankowych jest darmowa. Dlatego też zakładanie konta, w przypadku którego musielibyśmy ponosić jakąś opłatę miesięczną czy dodatkowe opłaty związane z obsługą konta, mija się kompletnie z celem. Co z tego bowiem, że dostaniemy od banku premię, skoro te pieniądze ani tak trafią z powrotem do banku. Czy to w ciągu najbliższego roku, czy kilku najbliższych lat. Na uwagę zasługują wiec wyłącznie te promocje bankowe, które faktycznie mogą okazać się dla nas korzystne pod względem finansowym.

Konto bankowe z prezentem możemy omówić na bazie oferty mBanku. Konto z Premią do 140 zł, która była aktualna w chwili pisania tego artykułu a trwała do 14.02.2019 r. To promocja w ramach której, mamy możliwość otrzymać dodatkowe pieniądze za otwarcie konta, oraz spełnienie określonych warunków. W przypadku tej promocji mamy możliwość uzyskania premii pieniężnej od banku w wysokości od 140 zł. Pierwszym krokiem aby skorzystać z promocji jest oczywiście założenie konta bankowego. W przypadku mBanku będzie to popularne eKonto. Konto to charakteryzuje się bezpłatnym prowadzeniem rachunku, bezpłatnymi wypłatami z bankomatów czy przelewami za 0 zł. Jest to więc takie konto, w przypadku którego skorzystanie z promocji banku, będzie dla nas faktycznie opłacalne.

Konto bankowe z prezentem lub konto z premią

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby otrzymać od banku dodatkowy bonus czy premię, założenie samego konta tu nie wystarczy. W przypadku promocji mBanku, aby zyskać 100 zł, będziemy musieli zasilić konto kwotą min. 1000 zł w ciągu 7 dni od jego założenia. A następnie wykonanie przynajmniej 5 transakcji kartą na dowolną kwotę. Aby zyskać dodatkowe 40 zł, trzeba będzie powtórzyć tę samą operację w kolejnym miesiącu. Jeśli spełnimy te wymogi, bank przeleje na nasze konto wspomniane 140 zł.

Wspomniana promocja mBanku to tylko przykładowa propozycja konta bankowego z bonusem, która posłużyła nam do omówienia tego, jak działają tego rodzaju promocje. Z innymi promocjami będziecie mogli zapoznać się za pomocą tabelki którą znajdziecie powyżej.

Co dalej po skorzystaniu z promocji?

Jeśli konto bankowe z prezentem które założyliśmy spełnia nasze oczekiwania, to warto takie konto zachować przy sobie. Jeśli jednak w trakcie korzystania z konta, bank narzuci nam jakieś dodatkowe opłaty, których wcześniej nie było w planach, wtedy warto rozważyć zamknięcie takiego konta. Możemy to zrobić w dowolnej dla nas chwili. Ponieważ zakładając konto bankowe nie wiążemy się z bankiem na jakiś ściśle określony czas. Możemy zatem w dowolnej chwili zwrócić się do banku o rozwiązanie umowy. Tutaj warto jednak wiedzieć, że niektóre banki stosują jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Wypowiedzenia umowy możemy dokonać w placówce banku, drogą listowną a w niektórych bankach nawet przez internet.

Czytaj również

13 Comments
 1. Kiedyś Alior ank miał bardzo fajną promocję dla firm, które zapewnią określone saldo miesięczne na koncie. Dawał wtedy premię w wysokości 100 czy 150 zł miesięcznie na konto. To była bardzo dobra promocja bankowa. Z czegoś podobnego chętnie bym skorzystał ponownie.

  (5/5)
 2. Fajny bonus ma teraz bank bgż, gdzie można zgarnąć zestawy klocków lego. Ja się na niego skusiłam i czekam na klocuszki. Co prawda troszkę muszę poczekać jeszcze, ale warunki do spełnienia były banalne więc wykorzystałam okazję:)

  (5/5)
 3. @pola a wiesz na kiedy te klocki dotrą do Ciebie? ja się zastanawiam czy wziąć udział w promocji, czy mam jeszcze szansę.

  Swoją drogą to chyba najlepsza oferta promocyjna o jakiej słyszałam od dawna. brawo bgz !

  (5/5)
  • widziałam,że ogłoszenie do kogo beą wysyłane będzie pod koniec maja
   @ela, ja tez tak uważam. Jedna z lepszych promocji, która przykuła uwagę

   (5/5)
 4. @ela jeśli dobrze pamiętam to do 31 maja realizują wysyłki pierwszej części zestawów lego.
  @ale te warunki to musisz cały czas aż do czerwca spełniać jeżeli chcesz się załapać na 3 zestawy lego od bgż 🙂

  (5/5)
 5. @pola jakie warunki dokładnie trzeba było spełnić?
  @Ela podobno przed 1 czerwca, więc na prezent idealnie 🙂

  (5/5)
 6. Jest takich promocji na konta bankowe cała gama. Niekiedy można zgarnąć nawet 1000 zł premii jeśli spełni się wszystkie warunki promocji. Oczywiście dotyczy to wyłącznie nowych klientów danego banku. Takie promocje dostępne są również w ramach kart kredytowych.

  (4/5)
 7. Nie ma chyba miesiąca żeby nie było tego rodzaju promocji. Najczęściej są one dostępne właśnie w ramach kont bankowych. Jak wiadomo, nie ma nic za darmo, więc określone warunki trzeba spełnić. Najczęściej chodzi o wpływy na konto i dodatkowe transakcje bezgotówkowe za pomocą karty.

  (5/5)
 8. Co raz mnie już chyba tego rodzaju promocji dotyczących rachunków osobistych. Za to co raz więcej promocji bankowych dotyczy teraz kart kredytowych. Zakładając taką kartę i spełniając określony warunek a najczęściej jest to transakcja bezgotówkowa, możemy uzyskać jakiś voucher na zakupy w sklepie Biedronka czy innym supermarkecie.

  (4/5)
 9. Mi nie jest potrzebne konto z bonusem. Wolę wybrać takie konto, które zapewni mi szeroki zakres bezpłatnych usług. Począwszy od braku opłaty za prowadzenie, przez darmowe przelewy online, po wypłatę gotówki z bankomatu.

  (5/5)
 10. Ostatnio chyba jest mało tego rodzaju promocji, ale kiedyś faktycznie było tego sporo i można było różne rzeczy zgarnąć. Od dużej premii rzędu 1000 zł, po głośniki bluetooth, drukarki i smartfony.

  (4/5)
 11. Czasami można fajne premie wyłapać za założenie takiego konta z prezentem, niekiedy nawet powyżej 1000 zł. Musi to być jednak rachunek bankowy, na który będzie wpływać stałe miesięczne wynagrodzenie.

  (5/5)
 12. W BnP Paribas bardzo często można ustrzelić kody do Biedronki, którymi można normalnie płacić za zakupy przy kasie. Mi udało się uzyskać 400 zł na takie zakupy, ale wiem że w przypadku niektórych promocji bankowych może to być jeszcze więcej.

  (5/5)

Oceń: