Konto bankowe od zaraz

- załóż online

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

10 udostępnij na FB

Chcąc założyć konto bankowe, nie musimy w tym celu specjalnie odwiedzać placówki bankowej. W niektórych bankach, praktycznie wszystkie formalności związane z założeniem konta bankowego możemy dopiąć drogą internetową. Pod warunkiem, że mamy przy sobie wszystkie rzeczy, niezbędne do przeprowadzenia tej operacji. Co takiego będzie potrzebne, by założyć konto bankowe od zaraz i całkowicie online?

Założenie rachunku bankowego niemal zawsze wiązało się z wizytą w banku. Ta sytuacja zaczęła ulegać zmianie, w momencie kiedy na rynku usług finansowych zaczęły pojawiać się pierwsze internetowe marki banków takie jak Inteligo czy mBank. Od tej pory opcja założenia konta bankowego od zaraz i przez internet, stała się co raz bardziej powszechna. Siedząc wygodnie w fotelu z laptopem w ręce, można było założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu.

Rachunek bankowy od zaraz – co będzie potrzebne?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, założenie konta bankowego przez internet będzie możliwe wyłącznie wtedy, jeśli będziemy do tego odpowiednio przygotowani. Warto więc przygotować sobie zawczasu wszystkie niezbędne rzeczy, wymagane do założenia rachunku bankowego online.

Najważniejszy podczas całej operacji zakładania konta bankowego będzie dokument tożsamości. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy posiadany przez nas dowód osobisty nadal jest ważny, oraz czy nie upłynął termin jego ważności. Większość banków do założenia konta bankowego, nie tylko wymaga niezbędnych danych znajdujących się w dowodzie. Może również wymagać przesłania dobrej jakości skanu awersu i rewersu dowodu osobistego, a więc jego przedniej i tylnej strony. Jeśli mamy dostęp do skanera, możemy wykonać ten proces za pomocą tego urządzenia. Jeśli go jednak nie posiadamy, z pomocą przyjdzie nam smartfon, za pomocą którego bez większych problemów zrobimy dobrej jakości zdjęcie dokumentu.

Dodatkowa weryfikacja tożsamości

Kolejnym etapem by założyć konto bankowe od zaraz, będzie weryfikacja tożsamości. Tutaj, w zależności od banku będziemy mieli do wyboru kilka różnych opcji. Standardowo banki oferują dwie najbardziej popularne metody przeprowadzenia weryfikacji. Jeśli posiadamy rachunek bankowy w innym banku i mamy do niego dostęp przez internet, możemy skorzystać z opcji przelewu weryfikacyjnego. Po wybraniu tej opcji, zostaniemy przekierowani na specjalną stronę logowania do bankowości internetowej. Na tym etapie, będziemy mogli wykonać przelew weryfikacyjny. Jeśli poprawnie trafi on do banku w którym wnioskujemy o założenie rachunku bankowego, dokumenty potwierdzające założenie rachunku bankowego zostaną nam dostarczone pocztą e-mail.

Inną metodą weryfikacji, w przypadku jeśli nie posiadamy innego konta bankowego jest podpisanie dokumentów w obecności kuriera. Na tym etapie, bank dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty za pośrednictwem firmy kurierskiej, bezpośrednio do miejsca zamieszkania. Wystarczy podpisanie dokumentów bezpośrednio przy odbiorze, a dokumenty wrócą automatycznie do banku.

Nowością stosowaną przez niektóre banki banki jest wideokonferencja. Jest ona jednak zbędną, jeśli skorzystaliśmy z jednego z wyżej wymienionych sposobów weryfikacji. Tutaj będzie nam jednak potrzebny albo laptop z wbudowaną kamerką, bądź też smartfon. Podczas wideokonferencji z konsultantem banku, zostanie przeprowadzona zdalna weryfikacja tożsamości a następnie dokumenty zostaną przesłane na naszą skrzynkę e-mail.

Jakie konto bankowe przez internet od zaraz wybrać?

Szukając odpowiedniego konta osobistego warto zwrócić uwagę na szereg różnych kwestii. Jeśli ma to być konto tanie w prowadzeniu, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na wszelkie opłaty związane z otwarciem rachunku. Przede wszystkim sprawdźmy, czy konto posiada opłatę miesięczną za prowadzenie rachunku. Jeśli bank nie pobiera opłat miesięcznych za korzystanie z konta, powinniśmy zweryfikować również inne operacje, które bardzo często wiążą się z naliczaniem dodatkowych opłat przez bank. Może to być prowizja za gotówkowe wypłaty z bankomatów, dodatkowe opłaty za przelewy internetowe czy opłata miesięczna za kartę do konta.

Wszelkie informacje na temat poszczególnych kont osobistych możemy znaleźć przez internet. Bez problemu więc, jeszcze przed podjęciem konkretnej decyzji i złożeniem wniosku, będziemy mieli możliwość sprawdzenia wszelkich ewentualnych kosztów związanych z prowadzeniem konta osobistego.

Czytaj również

10 Comments
 1. Większość osób powinna sobie poradzić bez większych przeszkód zakładaniem takiego konta. Warto sobie po prostu przygotować dowód osobisty oraz zdecydować się w jaki sposób będziemy podpisać umowę, czy elektroniczne (wymagane dodatkowe konto bankowe zarejestrowane na identyczne dane), czy przez kuriera.

  (5/5)
 2. Od zaraz można założyć niemal każde konto bankowe dostępne przez internet. Trzeba się jednak na to odpowiednio przygotować, szczególnie w kwestii weryfikacyjnej. Najczęściej jest przy tym potrzebne wspomniane już wyżej dodatkowe konto bankowe, albo podpisanie umowy przez kuriera.

  (5/5)
 3. Moim wyborem było eKonto jakieś kilka miesięcy temu i póki co nie żałuję swojej decyzji. Szukałam konta, dzięki któremu mogłabym wykonywać płatności internetowe a przy tym nie ponosić dużych opłat za prowadzenie. Zadecydowało również to, że można je bardzo szybko założyć.

  (5/5)
 4. Ja bardzo szybko założyłam Konto Proste Zasady w Getin, wszystkie formalności ekspresowo i umowa dostarczona pod same drzwi bez kuriera. Konto które otworzyłam od zaraz i bez wizyty w banku. Polecam!

  (5/5)
 5. Trzeba uważać, bo teraz większość banków będzie wprowadzała dodatkowe opłaty i tego nie unikniemy. Konto w Santander założyłam od zaraz i przez Internet, i początkowo było bez żadnych opłat. Teraz już dostałam informację, że od 1 grudnia 2020 aby utrzymać brak opłat na koncie, będę musiała zrobić transakcje kartą za 500 zł i wpływ na konto w takiej samej kwocie (500 zł).Oczywiście dotyczy to każdego miesiąca korzystania z konta.

  (4/5)
 6. Jeśli weryfikacja danych przebiegnie prawidłowo, to każde konto uruchamiane jest od zaraz. Zakładałem w taki sposób już konto w mBanku, Nest Bank i nie było żadnych problemów, by zrobić to przez internet.

  (5/5)
 7. Mi udało się takie konto od razu założyć w mBanku – szybkie formalności, bez wychodzenia z domu i skomplikowanych procedur.

  (5/5)
 8. Z mojego doświadczenia wynika że bez większych przeszkód konto od razu założysz w mBank i Nest Bank. Poza tym te banki na chwilę obecną oferują chyba najtańsze konto bankowe online.

  (4/5)
 9. Teraz chyba większość kont można założyć bez wychodzenia z domu i w pełni przez internet. A jeśli miałabym szukać konto bankowe od zaraz które można założyć do zdecydowanie eKonto. W przypadku tego konta nie trzeba długo się zastanawiać, bo po prostu warto je założyć.

  (4/5)
 10. Jeśli ma być na szybko i nie chcemy przejmować się dużymi opłatami to mbank i ekonto. Ja mam w tym banku konto z kilkanaście lat i wogóle za nie nie płacę.

  (3/5)

Oceń: