Gdzie po pożyczki pozabankowe w 2021 roku?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

O roku 2020 można powiedzieć tyle, że gdy przyszedł, nic później nie było już takie samo. Wiele branż odczuło skutki jakie wywołała pandemia koronawirusa Covid-19, w tym również branża finansowa. W jej przypadku, bezpośredni wpływ na trudną sytuacją na rynku kredytów, miały zapisy dotyczące udzielania kredytów i pożyczek. Przepisy, jakie znalazły się we wprowadzonej przez rząd 31 marca 2020 roku, Tarczy Antykryzysowej. Z tego powodu, część firm specjalizująca się w udzielaniu pożyczek pozabankowych, zdecydowała się na zawieszenie lub ograniczenie dotychczas oferowanych usług.

Jak pod kątem udzielania pożyczek przez firmy z sektora pozabankowego będzie wyglądał rok 2021 rok? Czy jest szansa że ustawa, regulująca wysokość kosztów pozaodsetkowych w przypadku chwilówek oraz pożyczek ratalnych zostanie w najbliższym czasie zmieniona. A dzięki temu firmy pożyczkowe, będą mogły działać tak jak przed 2020 rokiem? Prawdopodobnie wszystko uzależnione jest od efektów, jakie przyniesie wprowadzana właśnie szczepionka. Mająca na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Pożyczki Pozabankowe 2021 – gdzie po pożyczki z ratami?

Choć część firm pożyczkowych nadal nie zdecydowała się przywrócić dotychczas oferowanych usług, to jednak bez większych przeszkód znajdziemy firmy, które udzielają pożyczki pozabankowe w 2021 roku. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach, firmy pożyczkowe będą podchodziły do oceny zdolności kredytowej klienta na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. A więc na pewno znacznie ostrożniej. Może się to wiązać ze znacznym ograniczeniem maksymalnej kwoty udzielanej pożyczki. Czy krótszym okresem jej spłaty. Niemniej jednak, szanse na uzyskanie pożyczki poza bankiem są jak najbardziej duże.

Istnieje wąskie grono firm, które nadal udzieli nam pożyczki ze spłatą w ratach miesięcznych. Co więcej, niemal wszystkie spośród tych firm udzielają ją drogą internetową – Zaplo, Super Grosz, Provident czy Hapi Pożyczki. Dzięki temu wszystkie formalności możemy załatwić zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Poza dowodem osobistym, będzie nam potrzebne konto osobiste do uzyskania pożyczki oraz telefon komórkowy. W przypadku pożyczek ratalnych z długim okresem spłaty, firma pożyczkowa może nas poprosić również o przesłanie dokumentu, potwierdzającego aktualnie uzyskiwane dochody. Takim dokumentem może być dla przykładu wyciąg z konta bankowego. Który samodzielnie możemy sobie pobrać, po zalogowaniu się na nasze konto w banku.

Firmy Pożyczkowe 2021 – gdzie po pożyczkę?

Choć duża część firm pożyczkowych, w ostatnim czasie ograniczyła swoje oferty pożyczek, to nadal znajdziemy takie firmy, które są w stanie udzielić nam wysokiej pożyczki pozabankowej. Jedną z aktualnie nielicznych takich firm jest firma Provident, w której ofercie znajdziemy pożyczki do 20 000 zł. Ta firma to już weteran na krajowym rynku pożyczkowym. Ponieważ udzielająca pożyczek już od ponad 20 lat. Firma może nam zaproponować okres spłaty pożyczki od 3 do 48 miesięcy. Równie dobrze możemy skorzystać z oferty jeśli potrzebujemy nie dużej pożyczki. Może to być np. od 300 do 2000 zł i z krótkim okresem spłaty pożyczki na 3 raty miesięczne. W ramach oferty pożyczka samoobsługowa, firma umożliwia pożyczenie pieniędzy całkowicie przez internet. Dzięki tej opcji, pożyczkę uzyskamy w błyskawiczny sposób, bezpośrednio na swoje konto bankowe.

Pożyczki online w 2021 roku

Podobna do samoobsługowej opcji Providenta pożyczka, dostępna jest również w ofercie Super Grosz. To pożyczka którą także można uzyskać bez wychodzenia z domu i którą możemy otrzymać bez zbędnych formalności. W przypadku nowych klientów, firma udziela pożyczki do 10 000 zł. Na nieco większą kwotę pożyczek mogą liczyć stali klienci firmy. W ich przypadku maksymalna kwota pożyczki może wynieść 15 000 zł. Okres spłaty pożyczki wynosi od 4 do maksymalnie 48 rat miesięcznych. O pożyczkę mogą się ubiegać osoby, posiadające ukończone 21 lat, mające polskie obywatelstwo. Poza internetową opcją pożyczki, firma Super Grosz oferuje również pożyczki Giro. Można je odebrać bezpośrednio w najbliższej placówce pocztowej, na terenie miejsca zamieszkania klienta.

Gdzie bez problemu uzyskać pożyczki pozabankowe?

Do firm które zdecydowały się na ograniczenie swojej oferty z powodu skutków jakie wywołała pandemia koronawrusa Covid-19, bez wątpienia należy firma Zaplo. Za jej pośrednictwem możemy aktualnie uzyskać wyłącznie pożyczki z 3-miesięcznym okresem spłaty. Ograniczony został również maksymalny limit pożyczek, który wynosi obecnie do 5000 zł. Firma nadal należy jednak do grona firm, które udzielają łatwe pożyczki online bez dodatkowych zaświadczeń. Jest to zarazem jedna z tych firm pożyczkowych, dzięki której potrzebne pieniądze możemy mieć na swoim koncie w bardzo krótkim czasie. Główny warunek jaki powinniśmy spełnić aby uzyskać pożyczkę online za pośrednictwem Zaplo, to ukończone 21 lat, brak zadłużeń widocznych bazach BIK i KRD oraz aktywne konto bankowe.

Duża pożyczka pozabankowa – w której firmie?

Wysokie kwoty pożyczek, w dodatku dużo większe niż te które można znaleźć w ofercie firmy Provident, znajdziemy w ofercie firmy Smartney. Starając się jednak o wysoką kwotę pożyczki za ich pośrednictwem, musimy przygotować się na to, że formalności mogą być bardzo podobne jak w przypadku wnioskowania o kredyt w banku. Nieco łatwiejszy może być jednak sam proces kredytowy, ponieważ wszystkie formalności odbywają się drogą elektroniczną. Smartney nie posiada własnych placówek stacjonarnych, w związku z czym nawet tak wysokie pożyczki jak 60 000 zł mogą zostać udzielone w tym przypadku całkowicie przez internet. Nie oznacza to jednak, że nie możemy uzyskać z pomocą Smartney mniejszych pożyczek jak np. 3000 zł na 12 miesięcznych rat. Aby jednak pożyczka w Smartney mogła nam zostać udzielona, powinniśmy mieć ukończone przynajmniej 23 lata. Ponadto aktywny rachunek bankowy i brak jakichkolwiek zadłużeń, widocznych zarówno w rejestrach dłużników, jak również w bazie BIK. Maksymalny okres spłaty pożyczek w przypadku Smartney to 5 lat czyli 60 miesięcy.

Jeżeli za cel obraliśmy sobie poszukiwanie pozabankowej pożyczki z ratami miesięcznymi w 2021 roku, to powinniśmy zwrócić uwagę również na ofertę firmy Hapi Pożyczki. Tutaj również wszystkie formalności związane z otrzymaniem pożyczki przeprowadzane są przez internet. Wystarczy zatem, że jesteśmy osobą pełnoletnią, posiadamy konto bankowe i dostęp do telefonu. Mamy w takim razie duże szanse otrzymania pożyczki przez internet w Hapi. Pod warunkiem oczywiście że posiadamy odpowiednio dobrą zdolność kredytowa. Dostępne kwoty pożyczek w Hapi to od 2000 do 10 000 zł z maksymalnym okresem spłaty który wynosi 24 miesiące.

Czym kierować się przy poszukiwaniu pożyczki?

Jeżeli naszym głównym celem jest znalezienie pożyczki pozabankowej z ratami miesięcznymi, to oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić kilka rzeczy. Zacznijmy od tego, czy firma w której zamierzamy pożyczyć gotówkę, należy do grona zaufanych i rzetelnych firm. Właśnie na takich firmach skoncentrowaliśmy się powyżej. Przedstawiając wyłącznie marki o ugruntowanej pozycji na rynku pożyczek w Polsce. Przy wyborze konkretnej oferty warto równie z kierować się kosztem pożyczek. W realizacji tego celu pomogą na kalkulatory pożyczkowe, które udostępnia każda firma udzielająca pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Dzięki temu, mamy możliwość przeanalizowania wysokości raty miesięcznej oraz łącznego kosztu pożyczki w poszczególnych firmach. Dzięki temu możemy ostatecznie wybrać taka ofertę, która będzie charakteryzowała się najbardziej korzystną i najtańszą ofertą pożyczki.

Czytaj również

1 Comment
  1. Chyba pod tym kątem nadal Provident pozostaje bez konkurencji. W innych firmach są dobre, tanie oferty ale większość z nich bardzo często odrzuca wniosek o pożyczkę. Tymczasem Provident nadal pozostaje tą firmą, w której można liczyć na pożyczki pozabankowe, gdy nie można z jakiegoś powodu uzyskać ich w banku.

    (5/5)

Oceń: