Pożyczki 10 000 zł w opcji pozabankowej

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB

Drogą pozabankową szukamy nie tylko małych pożyczek czy chwilówek, ale również większych pożyczek pozabankowych. Takich, z opcją spłaty ratalnej, a więc na identycznych zasadach jak w banku. Główny powód – złożyliśmy wniosek o kredyt w banku a decyzja jest negatywna. Powody oczywiście mogą być różne. Może to być niska zdolność kredytowa (wiążąca się z niskim wynagrodzeniem), nie najlepsza historia kredytowa czy posiadane zadłużenia. Dziś zajmę się tematem pożyczki 10 000 zł. Sprawdzę gdzie pożyczmy taką gotówkę poza bankiem i gdzie wyjdzie nas to najtaniej.

Zanim jednak przejdę do konkretnych ofert, muszę tu wyczulić większość osób na to, że taka pożyczka nie będzie niestety tania. Jaką ofertę bym nie znalazł, to zawsze kredyt w banku będzie dla nas najbardziej korzystny. No może poza.. KOKOS’em.

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczkę 10 000 zł

Tak, tu o dziwno można uzyskać jeszcze niższy koszt takiej pożyczki, aniżeli w banku. Niestety aby taką pożyczkę uzyskać, będziemy musieli się nieco natrudzić. Ponadto taka opcja jest polecana tylko osobom, którym nie zależy na szybkiej gotówce. Poza tym mają dobrą historię kredytową w bazach BIK i czyste konto w rejestrach dłużników.

Dlaczego nie tak łatwo uzyskać pożyczkę w Kokos’ie? Ponieważ najpierw muszą się uzbierać chętni, którzy nam taką pożyczkę udzielą (tzw. inwestorzy). A jeszcze zanim do tego dojdzie i będziemy mieli szansę w ogóle wnioskować o tak wysoką pożyczkę, to najpierw będziemy musieli pożyczyć nieco mniejszą kwotę.

Według tego co wyczytałem w faq serwisu Kokosu, to pożyczka w wysokości 10 000 zł jest udzielana dopiero przy 3 pożyczce. Przy pierwszej pożyczce limit może wynosić do 5000 zł, a przy kolejnej 7500 zł. Dopiero jeśli te pożyczki spłacimy terminowo i bez opóźnień, wtedy będziemy mieli szansę wnioskować o upragnione “10 patyków” 😉

Do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Kokos’u potrzebny będzie nam dowód osobisty, oraz dokument potwierdzający uzyskiwane dochody (może to być wyciąg z konta bankowego).

Wracając do wspomnianych kosztów pożyczek w Kokos’ie, i dlaczego serwis ten, może nam zaproponować niższe koszty pożyczki niż w banku? Ponieważ tak właśnie działa! Przedział oprocentowania pożyczki w skali roku może wynosić od 1% do 17,5%. To od nas będzie zależało, jaki procent ustalimy. Oczywiście im będzie on niższy tym większe prawdopodobieństwo że pożyczki.. nie dostaniemy.

Pożyczki 10 000 zł pozabankowe w Providencie?

To możliwe, ponieważ w ostatnim czasie firma ta znacznie zwiększyła limity pożyczek. Obecnie pożyczymy u nich znacznie więcej niż dotychczas. Widać że firma w końcu odczuła co raz silniejszy oddech konkurencji na swoich plecach i wprowadziła szereg nowości w swojej ofercie. Jedną z takich nowości, jest podniesienie dotychczasowych limitów, ale również dodatkowa opcja spłaty – raty miesięczne.

Postanowiłem że policzę sobie koszty najtańszej pożyczki 10 000 zł w Providencie i przyznam, że efekt na prawdę mnie zaskoczył. Mam tylko nadzieję że ostateczny koszt pożyczki, nie różni się od tego, który otrzymałem za pomocą symulacji. A więc dokonując wyboru za pomocą specjalnych suwaków takich opcji jak:

Pożyczka dla Ciebie > Płatność miesięczna > Pakiet Standard > bez ubezpieczenia medycznego > 24 miesiące

otrzymałem ratę w wysokości 500,00 zł (opłata przygotowawcza 0,00 zł, oprocentowanie 19,80 %) oraz całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 12 000,00 zł. Nie jest to dużo jak na pożyczkę pozabankową. Tym bardziej jak na pożyczkę z 24 miesięcznym okresem spłaty. W zasadzie koszt tej pożyczki nie odbiega dużo od tradycyjnej pożyczki gotówkowej, zaciągniętej w banku. Dodatkowo możemy jeszcze skorzystać z ubezpieczenia medycznego. Podniesie ono co prawda ratę pożyczki o ok. 15 zł ale zawsze będziemy mieli poczucie większego bezpieczeństwa zaciągając pożyczkę.

Jakie pożyczki poza Kokos’em i Provident’em?

Jeśli szukamy pożyczki pozabankowej 10 000 zł to będziemy mieli jeszcze kilka innych opcji do wyboru. Zaznaczę jednak od razu, że będą one znacznie droższe od tych wymienionych. Kwoty pożyczki w wysokości 10 000 zł dostępne są jeszcze w takich firmach jak choćby Monedo, Profi Credit, Takto Finanse czy Rapida Money. Pierwsza z tych firm umożliwia uzyskanie pożyczki 10 000 zł całkowicie internetowo, i w dosyć szybkim tempie. Większość pożyczek, przyznawana jest jeszcze tego samego dnia, co złożony wniosek. Przy takich wysokich kwotach, ten termin może się jednak nieco wydłużyć. W przypadku Funduszu Korona do uzyskania pożyczki wymagane jest podpisanie umowy u notariusza.
Bez większego problemu możemy dokonać tego w swoim własnym miejscu zamieszkania, po wcześniejszym kontakcie z firmą. Koszt pożyczek w każdej z tych firm jest stosunkowo wysoki, więc zanim zdecydujemy się na jakąś z tych opcji, to w pierwszej kolejności dobrze to przemyślmy. Za pomocą stron internetowych możemy łatwo obliczyć koszt pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku. No może poza Monedo, który nie posiada takich informacji a są one udzielane po złożeniu wniosku pożyczkę.

I to byłoby w zasadzie wszystko w temacie pożyczek pozabankowych na większe kwoty. Oparłem ten artykuł wyłącznie na sprawdzonych firmach i wyłącznie tych, które posiadają w swojej ofercie wspomnianą wyżej kwotę pożyczki 10 000 zł. Celowo zostały pominięte firmy które wymagają wpłacania wysokich przedpłat czy opłat przygotowawczych przed uzyskaniem pożyczki.

Aktualizacja: 12.10.2021

Symulacje pożyczki 10 000 zł w firmach pozabankowych

Czytaj również

16 Comments
 1. Dobra ta oferta Providenta, jak człowiek sobie przypomni że kiedyś musiał oddać prawie drugie tyle co pożyczył to na tle tego ta oferta jest na prawdę atrakcyjna. Ogólnie jednak chyba nie pożyczałbym 10 tyś zł pozabankowo, w banku jednak jest to pewniejsze, jest ubezpieczenie w razie jakiś przygód ze zdrowiem czy innych wypadków związanych np. z nie zdolnością do pracy.

 2. Jak ktoś szuka pozabankowo, to warto dodać że pożyczki 10 000 zł ma już w ofercie również firma Wonga i koszt takiej pożyczki wcale aż taki wygórowane nie jest. Oczywiście jeśli wziąć pod uwagę warunki stricte pozabankowe, porównując do kosztów w firmach Provident czy Profi Credit. Ponadto w tym roku pojawiło się jeszcze kilka innych nowych firm udzielających takich wyższych pożyczek. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić sobie koszty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 3. Super Grosz też ma u siebie kredyty pozabankowe w wysokości 10 000 zł i bardzo długi okres spłaty do nawet 4 lat, co daje 48 miesięcy. To chyba jedna z nielicznych firm która udziela pożyczki bez sprawdzania KRD. Jak ktoś ma problem z uzyskaniem pożyczki właśnie z powodu zadłużenia KRD to może to być dla niego dobra alternatywa.

 4. Tylko że Kokos to mają teraz takie warunki jak w banku. Też jest potrzebna pozytywna historia kredytowa, zarówno jeśli chodzi o bazy dłużników jak również o bazy BIKu. Ale faktycznie jak już raz dostaniemy tam pożyczkę to później już całkiem łatwo ją można dostać. Zaufani pożyczający mają lepiej, tylko najpierw trzeba uzyskać tą pierwszą pożyczkę no i w terminie ją spłacić.

 5. Teraz dużo firm pozabankowych udziela pożyczki 10 000 zł, więc znalezienie konkretnej oferty nie powinno nikomu przysporzyć problemu. Gorzej morze być w znalezieniu tej która będzie stosunkowa tania w spłacie. A taką mało która firma pożyczkowa potrafi zaoferować w szczególności w przypadku tak wysokich kwot jak 10 tysięcy złotych.

 6. Pożyczki 10 000 zł – tylko pozabankowe firmy? Proszę bardzo:
  1) Provident
  2) Zaplo
  3) Hapi Pożyczki
  4) Wonga (tylko dla stałych klientów)
  5) Takto Finanse
  6) Profi Credit
  7) Rapida Money (z żyrantem)
  8) Aasa Kredyt / Ratka
  9) Incredit
  10) Monedo
  11) Super Grosz
  12) Loan me
  … trochę więc tych firm jest na rynku pozabankowym.

 7. A co sądzicie o ofercie Loan Me? Uzyskał u nich ktoś jakąś pożyczkę. Dzisiaj znalazłam ich ofertę i widzę że również udostępniają pożyczki w wysokości 10 000 zł, tylko szkoda że w ratach tygodniowych. Jakoś nie za dobrze kojarzą mi się raty tygodniowe, bo kiedyś takie spłacałam w Providencie. Podsumowując w skrócie – tanio nie było. Więc przy ta dużej kwocie, kompletnie odpada spłacanie kwoty ponad dwa razy większej..

 8. Tanio u nich nie będzie to na pewno, ale nie jest to pożyczka domowa taka jak w Provident. Dostaje się gotowy harmonogram i według niego spłaca się raty. Jak masz możliwość to poszukaj innej, tańszej opcji. Jeśli ma być bez BIK to Ferratum albo Incredit.

 9. Ja mam odpowiedź na najtańszą pożyczkę 10 000 zł i to pozabankowo – Wonga i nikt inny. Teraz już tyle można u nich uzyskać, tyle że jak ktoś nigdy z oferty ich nie korzystał to przy pierwszej pożyczce tak dużej kwoty nie dostanie. Trzeba wyrobić sobie u nich historię kredytową, no i posiadać odpowiednie dochody aby uzyskać tak wysoką pożyczkę. No ale koszty będą nie porównywalnie niższe od konkurencyjnych firm.

  • W Monedo też nie jest drogo, ale zarówno jedna jak i druga firma nie udziela pożyczek pierwszej lepszej osobie która nie dostała kredytu w banku. Po pierwsze trzeba mieć zdolność, po drugie nie można mieć jakichś większych zadłużeń zarówno w BIK jak też w innych bazach. Największe szanse moim zdaniem będą miały te osoby które spłacają już jakiś kredyt bankowy i chciały wziąć drugi w innym banku, ale nie dostały bo informacja o tym jest widoczna w BIK.

 10. Ogólnie można je podzielić na dwie grupy. Te pożyczki nieco tańsze jak Wonga czy Monedo gdzie dokładnie analizowana jest historia kredytowa klienta włącznie z bazami dłużników i bazami BIK. Oraz te nieco droższe w spłacie, w przypadku których tak dogłębnie nie jest ważna historia kredytowa, ale ważna jest dobra zdolność kredytowa klienta.

 11. Nie wiem ale chyba w Rapidzie taka pożyczka 10 000 zł będzie najtańsza, tylko będziemy musieli się postarać żeby pozyskać poręczyciela pożyczki. Ale warto, bo jednocześnie łatwiej nam będzie ją pozyskać, a z drugiej strony dostaniemy niższy koszt pożyczki, dzięki czemu będziemy płacili niższe raty miesięczne.

 12. W większości firm takie pożyczki są nie opłacalne, bo generują za sobą koszt dwa razy taki jak sama pożyczka, a w niektórych firmach jeszcze większy. Jeśli mówi się o mniejszych kwotach to różnica w porównaniu do banków nie jest taka duża, ale w przypadku większych kwot już znaczna.

 13. Chciałam wziąć pożyczkę w wysokości 10 000 zł ale niestety jej nie uzyskałam, w banku również mam problem. Przypuszczam że w innych firmach pożyczkowych będzie podobnie. Nie posiadam zadłużeń, ale zdolności kredytowej nie ma zbyt dużej, dlatego zastanawiam się, gdzie mogłabym uzyskać pożyczkę?

  • Według mnie przy takie dużej kwocie to tylko Rapida bo tylko oni są w stanie zaproponować jakieś normalne warunki wśród firm pożyczkowych. Reszta posiada wyłącznie pożyczki gotówkowe bardzo drogie w spłacie. Przy Rapidzie będzie Ci potrzebny gwarant czyli poręczyciel pożyczki, taki który posiada pozytywną historię kredytową no i zdolność.

 14. Firma pożyczkowa i pożyczka 10 000 zł? Moim zdaniem nie do końca dobry pomysł, no chyba że znajdzie się taka firma, która zaoferuje nam podobne warunki jak bank. A z doświadczenia wiem, że to jednak praktycznie nie możliwe, przy tak wysokiej kwocie pożyczki.

  (4/5)

Oceń: