Pożyczki 3000 zł na 12 miesięcy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

13 udostępnij na FB
Jeśli z różnych powodów decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 3000 zł w firmie pozabankowej, warto w pierwszej kolejności sprawdzić gdzie uzyskanie takiej pożyczki będzie dla nas najbardziej korzystne.

Uzyskanie pożyczki 3000 zł najkorzystniejsze będzie w banku. Co jednak, jeśli nie możemy uzyskać tradycyjnego kredytu w banku? Wtedy pozostaje nam szukać alternatywnych źródeł pozyskania gotówki, a tą najczęściej wybieraną są oferty firm pozabankowych.

Jak powszechnie wiadomo, wspomniane oferty firm pozabankowych nie są sobie równe. Nawet przy pożyczeniu nie dużej, mogłoby się wydawać kwoty 3000 zł te koszta w różnych firmach mogą być bardzo różne. W niektórych przypadkach mogą one przekroczyć nawet dwu krotność pożyczanej kwoty. Co to oznacza? Oznacza konkretnie to, że pożyczamy 3000 a łącznie do oddania będziemy mieli ponad 6000 zł. Dlatego postaram się znaleźć te oferty pozabankowe, które będą najbardziej korzystne dla pożyczkobiorcy.

Pewnie już przyzwyczaiłem Was do tego, że w pierwszej kolejności zaczynam w takiej sytuacji od Providenta i nie inaczej będzie w tym przypadku. Szukając pożyczki 3000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, najkorzystniejszą ofertę uzyskamy w firmie Provident w opcji Przelew. W chwili pisania tego artykułu, łączna kwota do spłaty w przypadku takiej pożyczki wynosiła 4 058,83 zł a więc koszt pożyczki to 1058,83 zł. Nie jest to dużo jak na warunki pozabankowe, a gwarantuję Wam że tańszej oferty praktycznie nie znajdziecie. Poza ratami miesięcznymi możemy sobie wybrać również raty pozabankowe tygodniowe, jeśli te będą dla nas bardziej wygodne. Jednak koszt takiej pożyczki będzie delikatnie wyższy od pożyczki z ratami miesięcznymi.

Kredyt lub Pożyczka 3000 zł przez Internet

W Providencie uzyskacie najtańszą pożyczkę na 3 tysiące złotych, ale nie najszybszą. Pod tym kątem niedoścignione będą oferty firm specjalizujących się w pożyczkach internetowych a więc choćby oferty Monedo, Incredit czy Zaplo. Niestety nie we wszystkich firmach mamy możliwość uzyskania takiej gotówki, przy pierwszej zaciąganej pożyczce. Niektóre z firm pożyczkowych stosują limity dla nowych klientów. W przypadku pożyczek ratalnych, jednak bez większego problemu powinniśmy uzyskać pożyczkę w wysokości 3000 zł. Taką, którą uzyskamy w 100% przez internet.

W porównaniu do oferty Providenta na pożyczkę nie będziemy musieli czekać 1 czy 2 dni. Uzyskamy ją błyskawicznie na konto i to nie ruszając się z mieszkania. W większości przypadków potrzebna gotówka na nasze konto powinna trafić w ciągu godziny od złożenia wniosku o pożyczkę. Do jej uzyskania też nie będzie potrzebne nam zbyt wiele a właściwie jedynie dane z dowodu osobistego, konto osobiste oraz telefon komórkowy.

Jeszcze jedną ciekawą opcją pozyskania pożyczki 3000 zł jest oferta Saldo. Nie jest to tradycyjna pożyczka gotówkowa a pożyczka odnawialna która działa na bardzo zbliżonych zasadach jak pożyczki bankowe. Tyle że te udzielane przez Saldo posiadają nieco wyższe oprocentowanie. Bez większych przeszkód możemy zatem zaciągnąć pożyczkę w Saldo i spłacić ją w takim terminie, jaki będzie dla nas najbardziej wygodny. Może to być więc zarówno okres 12 miesięcy, ale równie dobrze będziemy mogli spłacić pożyczone pieniądze szybciej. W ciągu np. w ciągu 2 czy 3 miesięcy, co na pewno będzie dla nas bardziej korzystne pod kątem finansowym.

Czytaj również

13 Opinie
 1. Ja 3000 zł pożyczki pożyczałem w Providencie ale byo to wieki temu.. Wtedy kiedy nie miałęm możliwości pożyczenia taniej, zresztą jeśli chodzi o firmy pożyczkowe to wyboru nie było niemal wcale. Jest sporo firm które akurat do tej kwoty udzielą nam pożyczki z nie dużym oprocentowaniem – Wonga, Aasa, Saldo. Trzeba tylko poszukać, bo ofert jest sporo a każda z nich różni się jednak wysokością raty miesięcznej.

  • też probowałam w Providencie i zamiast 3000 zł chcieli mi dać 1500 zł. Grzecznie podziękowałam.. przy tej ilości firm które są obecnie można pójść do takiej która udzieli pożyczki bez większych przeszkód. Tym bardziej że większość tego typu firm udziela pożyczki całkowicie przez internet.

 2. Teraz faktycznie taka pożyczka 3000 zł nie wyjdzie nas drogo w firmach pożyczkowych. Jest dużo firm w których koszty takiej nie dużej pożyczki są zbliżone do pożyczki gotówkowej w banku. Tyle że trzeba poszukać, sprawdzać kalkulator na stronach tych firm, na spokojnie przeliczyć koszty a ana koniec porównać wysokość rat w poszczególnych firmach i wybrać te które wychodzą najtajniej.

 3. W której firmie dostanę pożyczkę 3000 zł jeśli mam słaby BIK i z tego powodu odrzucone wnioski o kredyt w banku? Są jakieś firmy w których ten BIK przejdzie, a przy tym nie będzie to droga w spłacie pożyczka. W Feniko mogliby mi dać, ale tam maksymalnie można dostać 1000 zł a ja potrzebuję właśnie 3000 zł.

  • Przejdzie.. Możesz spróbować w Ferratum Banku albo Incredit. Tylko że koszt pożyczki u nich będzie niestety nieco wyższy niż w firmach typu Wonga czy Monedo. Ale jeśli masz zdolność do spłaty pożyczki to jakieś wpisy w BIK nie powinny stanowić jakiegoś dużego problemu. Też kiedyś miałem problem z dostaniem pożyczki w banku, bo wcześniej miałem jakieś opóźnienia w spłacie ale w firmie pożyczkowej dostałem. Tyle że wtedy wyboru nie miałem zbyt dużego bo albo domówka Providenta albo Bociana.

 4. Już jakiś czas temu poszukiwałem kredyt 3000 zł bez zaświadczeń i uzyskałem go z pomocą firmy Zaplo. Przypuszczam jednak że szukając takiej nie dużej kwoty pożyczki, u większości z tych firm uzyskamy ją bez potrzeby przekazywania zaświadczeń czy innych podobnych dokumentów. Może rata będzie nieco wyższa niż rata podobnego kredytu w banku, ale za to zaoszczędzimy sobie czasu i nerwów.

 5. Z tych firm najtaniej to albo Wonga albo Monedo. Te osoby które nie dostały kredytu w banku z powodu niskiej zdolności kredytowej pewnie dostaną u nich pożyczkę. W gorszej sytuacji będą jednak osoby którym bank odmówił udzielenia kredytu z powodu negatywnego BIK. Z trudną historią kredytową ciężko w tych firmach dostać pożyczkę. Przeważnie trzeba wtedy szukać pomocy z tych droższych pożyczkach jak Provident czy Profi.

 6. Różnica pomiędzy tymi firmami jest jedynie taka, że jedne chętnie udzielają pożyczek a jedne mniej. Te chętniej udzielające zazwyczaj mają większe oprocentowanie pożyczek, więc pożyczkę dostaniemy u nich łatwiej ale więcej przyjdzie nam za nią zapłacić. Na szczęście w przypadku pożyczki w wysokości 3000 zł jest duży wybór więc na pewno coś znajdziemy takiego, co będzie spełniało nasze oczekiwania.

 7. Sprawdzałem ostatnio taką samą pożyczkę w bankach które oferują kredyt przez internet i sprawdzałem też w kilku firmach pożyczkowych. Wyszło mi że taką pożyczkę 3000 zł taniej dostałbym w Wonga niż w kilku bankach. Warto więc chyba skorzystać z takiej oferty, tym bardziej że wiem że w ich wypadku nie będą ode mnie wymagali żebym zjawił się w ich placówce bo takich nie posiadają 😉

 8. Tylko że z Wonga problem jest taki że nie dają każdemu i trzeba jednak posiadać odpowiednio dobrą historie kredytową, a więc bez zadłużeń w wszelakich bazach. Szkoda bo oferta firmy na prawdę jest dobra i koszty niemal identyczne jak w banku przy pożyczce 3000 zł.

 9. Są firmy pożyczkowe udzielające pożycz online w takiej wysokości, które na koncie mogą być nawet w ciągu najbliższych kilkunastu minut. To jednak nie duża kwota i raczej nie będziemy mieli problemu z jej uzyskaniem. Trzeba jednak sobie przeliczyć koszty, bo mogą się różnić w zależności od firmy.

 10. Bywa tak że niektóre firmy mają akurat jakieś promocyjne warunki udzielenia pożyczki. Choć częściej zdarzają się one jednak przy krótszej spłacie a więc w przypadku chwilówek czy pożyczek na 2 czy 3 miesiące. Ale w ramach takich ofert również uzyskamy pożyczkę 3000 zł np. w Vivusie za 0 zł dla nowych klientów.

  • Tylko trzeba przy tym jasno zaznaczyć że nie każda osoba będzie miała możliwość uzyskania takiej pożyczki 3000 zł. Kwota pierwszej pożyczki w głównej mierze uzależniona jest od zdolności kredytowej którą posiadamy.

   (4/5)
Oceń:*