Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczki 3000 zł na 12 miesięcy

Jeśli z różnych powodów decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 3000 zł w firmie pozabankowej, warto w pierwszej kolejności sprawdzić gdzie uzyskanie takiej pożyczki będzie dla nas najbardziej korzystne.

Uzyskanie pożyczki 3000 zł najkorzystniejsze będzie w banku, co jednak jeśli nie możemy uzyskać tradycyjnego kredytu w banku? Wtedy pozostaje nam szukać alternatywnych źródeł pozyskania gotówki a tą najczęściej wybieraną są oferty firm pozabankowych.

Jak wiadomo wspomniane oferty firm pozabankowych nie są sobie równe. Nawet przy pożyczeniu nie dużej, mogłoby się wydawać kwoty 3000 zł te koszta w różnych firmach mogą być bardzo różne. W niektórych przypadkach mogą one przekroczyć nawet dwu krotność pożyczanej kwoty. Co to oznacza? Oznacza konkretnie to że pożyczamy 3000 a łącznie do oddania będziemy mieli ponad 6000 zł. Dlatego postaram się znaleźć te oferty pozabankowe które będą najbardziej korzystne dla pożyczkobiorcy.

Pewnie już przyzwyczaiłem Was do tego że w pierwszej kolejności zaczynam w takiej sytuacji od Providenta i nie inaczej będzie w tym przypadku. Szukając pożyczki 3000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, najkorzystniejszą ofertę uzyskamy w firmie Provident w opcji Przelew. W chwili pisania tego artykułu łączny kwota do spłaty w przypadku takiej pożyczki wynosiła 4 058,83 zł a więc koszt pożyczki to 1058,83 zł. Nie jest to dużo jak na warunki pozabankowe a gwarantuję Wam że tańszej oferty praktycznie nie znajdziecie. Poza ratami miesięcznymi możemy sobie wybrać również raty pozabankowe tygodniowe jeśli te będą dla nas bardziej wygodne. Jednak koszt takiej pożyczki będzie delikatnie wyższy od pożyczki z ratami miesięcznymi.

W Providencie uzyskacie najtańszą pożyczkę na 3 tysiące złotych ale nie najszybszą. Pod tym kątem niedoścignione będą oferty firm specjalizujących się w pożyczkach internetowych a więc choćby oferty Zaimo, Incredit czy Zaplo. Niestety tylko w pierwszej z nich mamy możliwość uzyskania takiej gotówki przy pierwszej zaciąganej pożyczce. Pozostałe firmy a więc Incredit czy Zaplo stosują limity dla nowych klientów które wynoszą 1500 zł (Incredit) oraz 1600 zł (Zaplo).

W porównaniu do oferty Providenta na pożyczkę nie będziemy musieli czekać 1 czy 2 dni. Uzyskamy ją błyskawicznie na konto i to nie ruszając się z mieszkania. W większości przypadków potrzebna gotówka na nasze konto powinna trafić w ciągu godziny od złożenia wniosku o pożyczkę. Do jej uzyskania też nie będzie potrzebne nam zbyt wiele a właściwie jedynie dane z dowodu osobistego, konto osobiste oraz telefon komórkowy.

Jeszcze jedną ciekawą opcją pozyskania pożyczki 3000 zł jest oferta Saldo. Nie jest to tradycyjna pożyczka gotówkowa a pożyczka odnawialna która działa na bardzo zbliżonych zasadach jak pożyczki bankowe, tyle że na nieco wyższym procencie. Bez większych przeszkód możemy zatem zaciągnąć pożyczkę w Saldo i spłacić ją w takim terminie, jaki będzie dla nas najbardziej wygodny. Może to być więc zarówno okres 12 miesięcy, ale równie dobrze będziemy mogli spłacić pożyczone pieniądze szybciej. W ciągu np. w ciągu 2 czy 3 miesięcy, co na pewno będzie dla nas bardziej korzystne pod kątem finansowym.

  1. Ja 3000 zł pożyczki pożyczałem w Providencie ale byo to wieki temu.. Wtedy kiedy nie miałęm możliwości pożyczenia taniej, zresztą jeśli chodzi o firmy pożyczkowe to wyboru nie było niemal wcale. Jest sporo firm które akurat do tej kwoty udzielą nam pożyczki z nie dużym oprocentowaniem – Wonga, Aasa, Saldo. Trzeba tylko poszukać, bo ofert jest sporo a każda z nich różni się jednak wysokością raty miesięcznej.

    • też probowałam w Providencie i zamiast 3000 zł chcieli mi dać 1500 zł. Grzecznie podziękowałam.. przy tej ilości firm które są obecnie można pójść do takiej która udzieli pożyczki bez większych przeszkód. Tym bardziej że większość tego typu firm udziela pożyczki całkowicie przez internet.

  2. Teraz faktycznie taka pożyczka 3000 zł nie wyjdzie nas drogo w firmach pożyczkowych. Jest dużo firm w których koszty takiej nie dużej pożyczki są zbliżone do pożyczki gotówkowej w banku. Tyle że trzeba poszukać, sprawdzać kalkulator na stronach tych firm, na spokojnie przeliczyć koszty a ana koniec porównać wysokość rat w poszczególnych firmach i wybrać te które wychodzą najtajniej.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*