Pożyczka pozabankowa 15 000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

14 udostępnij na FB

Wygląda na to że Monedo co raz śmielej radzi sobie na krajowym rynku pozabankowym. W ramach przypomnienia wspomnę że do tej pory ich oferta obejmowała pożyczki do 10 tyś zł z maksymalnym okresem spłaty 24 miesięcy. Tak było do rej pory ponieważ w ostatnich dniach oferta firmy została znacznie wzbogacona.

Pożyczki do Do 15 000 zł

Obecnie taką pożyczkę możemy uzyskać za pośrednictwem Monedo, oczywiście jeśli pozwala na to nasza zdolność kredytowa. To nie jednak nie jedyna zmiana jaka pojawiła się w Monedo. Zmianie uległ również maksymalny okres spłaty pożyczki – z dotychczasowego 24 miesięcy (2 lata) na 36 miesięcy (3 lata). Do dyspozycji klientów Monedo są więc nie tylko wyższe kwoty pożyczek ale też wydłużone terminy spłaty.

Do atutów pożyczek Monedo należy dopisać fakt iż możemy je mieć błyskawicznie na naszym koncie, w większości przypadków tego samego dnia co wypełniony wniosek (oczywiście jeśli nie będziemy go składać pod koniec dnia). Szanse na uzyskanie pożyczki mają w zasadzie wszystkie osoby posiadające stały dochód, które ukończyły 18 lat i mają dowód osobisty.

Aktualnie marka Monedo działa pod nową nazwą Monedo Now, jednak zmieniła się tylko sama nazwa, firma pozostała nadal ta sama. Pożyczka pozabankowa 15 000 zł oferowana przez Monedo Now dostępna jest całkowicie przez internet. Nie ma konieczności odbywania spotkań z pracownikami firmy, wystarczy że mamy dostęp do telefonu oraz komputera z dostępem do internetu. To bez wątpienia jedna z tańszych ofert, która dostępna jest drogą internetową. Wybierając Monedo, możemy zatem liczyć na jedną z najtańszych rat miesięcznych pożyczki, jaką może nam zaproponować firma udzielająca pożyczek pozabankowych. Warunkiem uzyskania takiej pożyczki jest w Monedo, jest brak zadłużeń zarówno w rejestrach dłużników, jak również opóźnień widocznych w BIK.

Gdzie jeszcze po pożyczkę pozabankową 15 000 zł?

Wraz z popularnością jaką zdobył w ciągu ostatnich kilku lat rynek pożyczek pozabankowych, rozwinęły się również oferty pożyczek internetowych. W bardzo wielu firmach specjalizujących się w tego rodzaju finansowaniu, mamy możliwość uzyskania dużych pożyczek, których wartość może sięgać nie tylko 15 000 zł, ale nawet do 25 000 zł. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tak wysoka pożyczka pozabankowa 15 000 zł nie będzie tania w spłacie. Tym bardziej że jest to oferta z sektora pozabankowego, a tutaj koszty takich pożyczek są wyższe niż w przypadku kredytów gotówkowych udzielanych przez banki.

Nie musimy jednak celować w ciemno, biorąc pierwszą lepszą ofertę takiej wysokiej pożyczki. Dokładną analizę kosztów pożyczki, możemy przeprowadzić jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Każda firma udzielająca pożyczek pozabankowych, posiada na swojej stronie kalkulator pożyczkowy, za pomocą któego w prosty sposób przeprowadzimy symulację kosztów. Dzięki temu, z dokładnym kosztem, jak i wysokością raty miesięcznej pożyczki, zapoznamy się przed podjęciem ostatecznego wyboru oferty pożyczkowej.

Czytaj również

14 Comments
 1. Trochę się pozmieniało bo Zaimo już pod tą nazwą nie działa. Teraz nazywają się Monedo Now i ogólnie warunki pożyczek u nich dostępnych są zbliżone jak za czasów Zaimo. Z ta różnicą że udzielają pożyczki pozabankowe do maksymalnie 10 000 zł.

 2. Taka pożyczka 15 000 zł w firmie pożyczkowej to moim zdaniem jakieś nie porozumienie.. Jeszcze do 10k znajdziemy jakieś alternatywne i nie drogie rozwiązania. Ale taka kwota to automatycznie dłuższy okres spłaty, pewnie sięgający 36 m-cy a więc koszt ogromny, nie porównywalny z kosztami pożyczki bankowej. W jakiej firmie byśmy nie złożyli wniosku o tak dużą kwotę pożyczki, to każda jedna zaproponuje koszty przewyższające samą kwotę pożyczki. Czyli mam pożyczkę w wysokości 15k + koszty sięgające ponad 15k (prowizja, oprocentowanie, odsetki) = do oddania powyżej 30k :O

 3. Jeszcze w Monedo mamy szansę dostać korzystne warunki pożyczki pozabankowej, tyle że chyba zmniejszyli ten limit do 10k. Nie tak łatwo jednak uzyskać u nich teraz pożyczkę jak jeszcze kiedyś. Zmniejszyli koszty pożyczek to prawda ale tym samym ograniczyli liczbę udzielanych pożyczek. Kryteria przyznania pożyczki są większe niż było to kiedyś, trzeba posiadać odpowiedni dochód do jej uzyskania.

 4. To prawda.. jak działali pod nazwą Zaimo to bez problemu można była dostać u nich pożyczkę, jeśli bank odrzucił nam wniosek o kredyt. Dzisiaj to już nie taki prosty temat i już tak chętnie nie dają pożyczek jak kiedyś. Widać że zmienili nieco profil, obniżyli koszty pożyczek ale jednocześnie mają większe wymagania.

 5. Super Grosz teraz też oferuję pożyczki do 15 000 zł, ale koszt pewnie będzie większy od tych pożyczek Monedo. Ogólnie pożyczka pozabankowa w takiej wysokości będzie pod względem kosztów znacznie droższa od kredytu w banku, więc warto wziąć to pod uwagę jeśli będziemy podejmowali pożyczkę o jej zaciąganiu.

 6. Osoby które piszą się na takie wysokie pożyczki powinny zastanowić się przynajmniej z kilka razy, bo trzeba na prawdę sporo kosztów ponieść przy takiej dużej pożyczce.

 7. Chyba już nie oferują takiej pożyczki w Monedo, ale na pewno jest w Super Groszu i Rapida Money. W tej drugiej firmie koszty znacznie tańsze, ale trzeba mieć żyranta żeby dostać u nich pożyczkę. Chyba musi też posiadać nieruchomość a więc być właścicielem mieszkania lub domu.

 8. W Wonga już też dają pożyczki 15 000 zł i chyba z tego co się orientuję, to właśnie u nich jest najniższa rata pożyczki. Choć faktem jest wymagania mają niemal takie jak w banku a więc konieczna jest na pewno dobra historia kredytowa a jeśli jej jeszcze nie posiadamy to czyste konto w bazach czyli bez zadłużeń.

 9. Faktycznie, zarówno Wonga jak i Monedo mają najniższe raty pożyczek, ale nie wszyscy łatwo uzyskają u nich pożyczkę. Akurat te firmy przeprowadzają dokładną weryfikację i analizę pożyczkobiorcy. Moim zdaniem znacznie łatwiej będzie o pożyczkę w Zaplo, która również udziela duże pożyczki pozabankowe.

  • Firma godna polecenia ze względu na to że ma dosyć duży procent akceptacji wniosków o pożyczkę, tym bardziej jak na firmę która sprawdza BIK. Raty może nie będą u nich najniższe, ale faktycznie łatwiej uzyskać u nich pożyczkę, jak kilka banków z rzędu odmówi nam udzielenia pożyczki.

 10. W przypadku pozabankowych pożyczek na pewno nie będzie tanio. Ale 15 000 zł możemy również pożyczyć w bankach przez internet, o ile mamy oczywiście dobrą zdolność i historię kredytową. Niektóre bank udzielają takich kredytów na sam wyciąg z rachunku bankowego.

 11. Sprawdźcie sobie ofertę firmy Wonga. U nich raty pożyczki są co raz bardziej korzystne i dotyczy to również tych większych kwot, nie tylko tych małych. Zresztą jaki problem sprawdzić sobie to wcześniej za pomocą ich kalkulatora pożyczkowego. Pożyczki w wysokości 15 tysięcy złotych udzielają nawet na 60 miesięcy.

  (4/5)
  • To prawda, ale nie tylko u nich. Korzystne pożyczki pozabankowe a więc takie ze stosunkową niską ratą znajdziemy również choćby w Monedo, Provident czy Hapi Pożyczki. Szukając takie duże pożyczki, konieczna jest przed wstępna analiza kosztów pożyczki. Weryfikacja kosztów raty miesięcznej, RRSO etc.

   (4/5)
 12. W moim przypadku pożyczki 15 000 zł udzieliła mi firma Smartney i koszt takiej pożyczki u nich również nie był jakiś wygórowany. Tak więc mogę śmiało polecić, jeśli szukacie pożyczki dostępnej w 100% przez internet.

  (5/5)

Oceń: