Gdzie najłatwiej o pożyczkę?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

23 udostępnij na FB

Jak doskonale wiemy, największe szanse na kredyt w banku mamy wtedy, kiedy posiadamy idealną historię kredytową. A więc bez opóźnień w spłacie rat kredytów czy innych zobowiązań. A do tego odpowiednią zdolność kredytową, czyli odpowiednio wysoki dochód miesięczny. Jeśli z jakiegoś powodu bank nie udzieli nam kredytu, możemy spróbować uzyskać go za pośrednictwem firm pożyczkowych. W jakich firmach będzie nam najłatwiej o pożyczkę?

Zanim jednak przejdę do przedstawienia ofert kilku firm, w których uzyskanie pożyczki nie jest specjalnie skomplikowane i utrudnione. Musicie wiedzieć o tym, że firmy pożyczkowe mają różne kryteria przyznawania swoich pożyczek. I o ile dla jednej firmy bardzo ważna będzie informacja o tym, czy nie posiadamy opóźnień w bazach BIK. To dla innej znacznie ważniejsza może się okazać informacja dotycząca aktualnej sytuacji finansowej. O wyborze konkretnych firm w tym zestawieniu zadecydowało kilka czynników. Były to zarówno opinie dostępne w internecie, a więc na różnego rodzaju forach czy porównywarkach internetowych. Jak również własne informacje które posiadam na temat konwersji wniosków o pożyczkę.

W każdym bądź razie, ja postarałem się znaleźć dla Was takie firmy, w których uzyskanie pozabankowej pożyczki ratalnej nie jest takie trudne. Podstawowy warunek to posiadanie czystej historii jeżeli chodzi o różnego rodzaju bazy i rejestry dłużników. Musimy posiadać również określony wiek aby uzyskać pożyczkę. U niektórych firm wymagane jest ukończone 18 lat, inne stawiają tą poprzeczkę nieco wyżej. To podstawowe warunki które powinniśmy spełnić, starając się o uzyskanie pożyczki pozabankowej.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Kredyt gotówkowy otrzymamy w każdym banku, ale nie w każdym otrzymamy go równie łatwo. Banki posiadają bardzo złożone kryteria oceniania zdolności kredytowej klienta. Jeśli uzna on że zdolność kredytowa klienta jest zbyt niska, może odrzucić wniosek o kredyt. Podobna sytuacja może mieć miejsce jeśli posiada jakiś dodatkowy kredyt w innym banku czy nawet kartę kredytową. Przy niskich dochodach, mogą one znacząco wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej.

Według naszych danych analizowanych na przestrzeni ostatnich lat, kredyt z najwyższą przyznawalnością posiada w ofercie Kasa Stefczyka. Warto również spróbować swoich sił, składając wniosek o kredyt w Bancovo. Nie jest to co prawda ani bank, ani firma pożyczkowa, a pośrednik w udzielaniu kredytów. Co jednak ważne, nasze szanse mogą być wysokie, ponieważ Bancovo jest instytucją finansową współpracującą z wieloma bankami, które mogą rozpatrzyć nasz wniosek pozytywnie.

W których firmach najłatwiej o pożyczkę?

Jeżeli mieliście już wcześniej problem z uzyskaniem pożyczki drogą pozabankową, Provident jest firmą do której powinniście skierować swoje kroki w pierwszej kolejności. Provident może nie należy do firm które posiadają najniższe koszty tego typu pożyczek, ale z drugiej strony patrząc, nie o to mi chodziło w tym artykule. Podstawowym kryterium było znalezienie pożyczki łatwo dostępnej, a pożyczki Incredit takie kryterium właśnie spełniają. Firma umożliwia uzyskanie pożyczki pozabankowej od 1000 do 20 000 zł z okresem spłaty od 48 miesięcy. Firma Provident wymaga od potencjalnego klienta ukończonych 18 lat, regularnych miesięcznych dochodów oraz braku zadłużeń w rejestrach dłużników za nie opłacone rachunki czy faktury.

Bez większych przeszkód wasz wniosek o pożyczkę powinien zostać zaakceptowany również w firmie Super Grosz. Tutaj jednak jednym z ważnych kryteriów na drodze do uzyskania pożyczki jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej w bazie BIK. Nie możemy więc być osobą, które posiadała znaczne opóźnienia w spłacie rat kredytów bankowych. Mowa tu jednak o większych opóźnieniach, sięgających nawet 2 miesięcy w spłacie raty, a nie takich kilku czy kilkunastodniowych. W firmie Super Grosz w ramach pierwszej pożyczki otrzymamy do 12 5000 zł, przy kolejnych do 15 000 zł. Do wyboru mamy jeszcze dłuższy okres spłaty pożyczki, który może wynosić do 50 miesięcy. Główne kryterium które powinniśmy spełnić aby otrzymać pożyczkę w Super Grosz to ukończone 21 lat. Ponadto posiadanie zatrudnienia oraz brak zadłużeń zarówno w bazie BIK jak i rejestrach dłużników.

Brak skomplikowanych formalności i bez dodatkowych zaświadczeń

Firma Provident działa na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce już od ponad 20 lat. Do tej pory była firmą, w której pomocy szukało większość ludzi mających problem z uzyskaniem kredytu w banku. Nie zmieniło się to do tej pory, z tą różnicą że konkurencja na rynku tego typu pożyczek jest znacznie większa. Provident jednak nie poddał się i nadal jest jedną z czołowych firm udzielających pożyczek pozabankowych w Polsce. Ich oferta przez te wiele lat została mocno wzbogacona. Oferta Providenta to już nie tylko pożyczki domowe, które do tej pory określane były mianem bardzo drogich. To również oferta pożyczek internetowych czy pożyczek dla osób prowadzących jedno osobową działalność gospodarczą. O pożyczkę w Providencie również nie tak trudno. Najłatwiej co prawda o pożyczki domowe, jednak jeśli ktoś ma pozytywną historię kredytową to nie powinien mieć problemu z uzyskaniem pożyczki internetowej.

Czy Ferratum jest kolejną firmą, w której najłatwiej o pożyczkę pozabankową? Na pewno nie będą miały problemu z jej uzyskaniem osoby które posiadają ukończone 21 lat. Oraz te osoby, które nie posiadają znacznych opóźnień w spłacie rachunków czy faktur, a które doprowadziły do wpisania ich do baz dłużników. Ferratum umożliwia uzyskanie pożyczki całkowicie drogą internetową. Jeżeli po raz pierwszy składamy wniosek o pożyczkę, może to być maksymalnie do 5000 zł, w przypadku kolejnych pożyczek do 15 000 zł. Kwoty dostępnych pożyczek w Ferratum sięgają od 100 do 15 000 zł. W ramach oferty możemy skorzystać również z pożyczek krótkoterminowych, spłacanych w krótkim czasie 15 lub 30 dni.

Gdy uzyskanie pożyczki będzie znacznie utrudnione

Jeszcze jedną propozycją, jest oferta która na pewno zainteresuje osoby posiadające problem z uzyskaniem pożyczki. Głównie z powodu różnego rodzaju zadłużeń. Dotyczy to zarówno opóźnień w spłacie które zostały odnotowane w bazach dłużników, zadłużeń widocznych w bazie BIK, jak również zajęć komorniczych. W każdej z powyższych sytuacji mamy szanse na uzyskanie pożyczki za pośrednictwem firmy Rapida Money. Umożliwia ona uzyskanie dodatkowej gotówki w wysokości nawet do 25 000 zł z okresem spłaty 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Warunkiem uzyskania pożyczki jest jednak posiadanie gwaranta, a więc osoby która będzie dodatkowym poręczycielem pożyczki. Taka osoba powinna posiadać dobrą historię kredytową a więc brak informacji o opóźnieniach w spłacie rat kredytów, jak również odpowiednią zdolność kredytową. Szereg informacji na temat tej firmy znajdziecie w osobnym wątku. Znalazły się w nim również dodatkowe opinie na temat działalności firmy.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet

Aktualizacja: 14.10.2021

Pożyczka długoterminowa:

 1. Kasa Stefczyka
 2. Provident
 3. Smartney

Chwilówka do 30 dni

 1. Netcredit
 2. Vivus
 3. Kuki

Czytaj również

23 Comments
 1. Jeśli ktoś ma dobrą historie kredytową a więc nie posiada zadłużeń to łatwo uzyska pożyczkę w każdej jednej firmie. Jeśli jednak były wcześniej opóźnienia w spłacie kredytów to i w firmach pożyczkowych będziemy mieli problem. W takiej sytuacji pozostaje nam szukanie pożyczki z poręczycielem, bo wtedy najbardziej liczy się historia kredytowa tej drugiej osoby, a nie naszej.

   • Cześć,

    mam na imię Tomek, pracuję w Wonga. Chciałbym Cię zachęcić do skorzystania z naszej korzystnej oferty pożyczek ratalnych oraz krótkoterminowych. Naszym klientom oferujemy pożyczki w oparciu o szybki, przystępny proces w 100 proc. online. Na rynku wyróżniają nas rozwiązania, które ułatwiają spłacanie rat, np. bezkosztowa miesięczna przerwa w spłacie czy możliwość odroczenia spłaty raty o 7 dni. Więcej informacji na temat naszych korzyści znajdziesz na: wonga.pl/regulamin-benefitow. Zasady w Wonga są przejrzyste, a wzięcie pożyczki szybkie i proste. Aby wnioskować o pożyczkę wystarczy, że przygotujesz:

    1. numer Twojego rachunku bankowego,
    2. numer Twojego dowodu osobistego,
    3. numer telefonu komórkowego, który będzie potrzebny do weryfikacji.

    Następnie wejdź na stronę wonga.com i na suwakach zaznacz kwotę, jaką chcesz pożyczyć i na jak długo. Wypełnij wniosek i podaj w nim swoje dane. Jest to konieczne do sprawdzenia, czy spłata pożyczki nie będzie dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem finansowym. Jeśli decyzja będzie pozytywna gotówka zostanie przelana na Twoje konto. Umowę pożyczkową możesz podpisać drogą elektroniczną lub tradycyjnie.

    Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chatu na wonga.pl/live_chat. Możesz również zamówić rozmowę na naszej stronie internetowej.

    W razie pytań jestem do dyspozycji
    Tomek | Ekspert wonga.com

    * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

    • wasza firma to porażka. 2 kredyty spłacone przed czasem, żadnych opuznień w BIK, kolejne już odmowa Z AUTOMATU. pewnie za wcześniejszą spłatę dożywotni ban na pożyczki

 2. W firmach pożyczkowych ogólnie jest łatwiej o pożyczkę, w porównaniu do uzyskania kredytu bankowego. Przede wszystkim inaczej obliczana jest zdolność. Możemy dostać więcej, ale i koszt pożyczek jest wyższy, o czym należy pamiętać. Ponadto formalności okrojone są do prawdziwego minimum. Jeśli mamy pozytywną historię kredytową, bez zadłużeń w bzach a do tego dochody na poziomie przynajmniej najniższej krajowej to pożyczkę dostaniemy bez najmniejszych problemów.

 3. Z mojego doświadczenia wynika, że tam gdzie można dostać łatwą pożyczkę, tam trzeba przygotować się na wyższe koszty. Przykładowo Wonga czy Monedo mają najniższe możliwe koszty spośród pożyczek pozabankowych, niemal zbliżone do bankowych. No ale niestety uzyskanie pożyczki w tych firmach nie jest już niestety takie proste.

 4. Jeśli ktoś ma pozytywna historię kredytową to w banku też łatwo dostanie pożyczkę i też bez wychodzenia z domu. Wystarczy wyrobić sobie w banku w którym mamy konto dobra opinię a kredyt będziemy mieli na wyciągnięcie ręki. Zresztą jeszcze bardziej korzystnie wychodzi posiadanie limitu odnawialnego, dzięki czemu dodatkową gotówkę mamy w zasięgu praktycznie cały czas.

 5. Wiadomo że firmy pożyczkowe łatwiej udzielają pożyczki niż banki. Tylko trzeba przy tym przyjrzeć się kosztom, bo nie wszędzie będą one niskie. Najpierw warto spróbować wziąć pożyczkę tam, gdzie te koszty będą najniższe. Nie warto przepłacać, tym bardziej że w obecnych czasach wybór mamy na prawdę ogromny pod kątem pożyczek.

 6. Akurat Rapida ma wymagania, tyle że mogą tam dostać pożyczkę nawet osoby zadłużone. Trzeba jednak załatwić sobie tego gwaranta, a myślę że wiele osób będzie miało z tym jednak problem, ponieważ nie może to być byle kto. Taka osoba nie dość że powinna posiadać odpowiednią zdolność kredytową, to jeszcze dobrą historią kredytową, bez zadłużeń na koncie.

 7. Jestem takiego zdania że gdzie najłatwiej, tam niestety najdrożej. Z czegoś te firmy muszą jednak pokryć straty, gdy jeden klient nie spłaci pożyczki. Wtedy taka firma nadrabia właśnie zawyżonymi kosztami pożyczki. Na prawdę nie trudno sobie to zobrazować, więc jeśli mamy taką możliwość, lepiej pożyczać tam gdzie jest taniej.

 8. Ani tak dużo można takie pożyczki dostać łatwiej niż kredyt w banku. W banku nawet przy nie wielkiej kwocie trzeba szereg formalności załatwiać a tutaj nie mają aż takich dużych wymagań. Bynajmniej rzadko się spotkałam z tym że trzeba było jakieś dodatkowe dokumenty przesyłać. No i oczywiście wszystko przez internet, bo takie firmy tylko tak to załatwiają.

 9. Dużo firm pożyczkowych łatwo udziela pożyczek, nie mając jakichś wygórowanych wymagań. Trzeba tylko posiadać dochód miesięczny a przy tym brak negatywnej historii kredytowej. W takiej sytuacji możemy bez większych przeszkód starać się o uzyskanie pożyczki online, oczywiście najlepiej szukać takiej z niską ratą.

 10. Nie wszędzie jest łatwo o pożyczkę. Jeśli ma się niezbyt czystą historię kredytową, to wtedy jest problem gdziekolwiek dostać pożyczkę. Nie tylko w bankach, ale i firmach pożyczkowych. Bez trudu to można co najwyżej dostać po…

 11. Prawda, a jeśli się zadłużeń nie ma i innych opóźnień w spłacie kredytów, to wtedy mało która firma odmówi nam udzielenia pożyczki. Warto też spróbować w takiej sytuacji złożyć wniosek w banku, który udziela pożyczki przez internet.

 12. Wiadomo że dużo zależy od zdolności/historii kredytowej osoby wnioskującej o pożyczkę, ale według takich moich informacji, jeśli chodzi nam o pożyczki ratalne to Super Grosz czy Zaplo. W przypadku chwilówek na łatwą pożyczkę można liczyć w Vivus, Netcredit czy Filarum.

  (4/5)
 13. Ja mogę polecić ofertę firmy Incredit która nie ma zbyt dużych wymagań i udzieli nam pożyczki, nawet w sytuacji gdy bank dorzuci nam wniosek. Minus taki, że dla nowych klientów dają maksymalnie do 4000 zł. No i całość trzeba spłacić w 4 ratach miesięcznych.

  (4/5)
 14. Jeśli jest problem w banku, można spróbować w Kasie Stefczyka. Pamiętam że gdy nie mogłem dostać kredytu w banku, to złożyłem właśnie u nich wniosek i został pozytywnie zaakceptowany.

  (4/5)
 15. @Janek – masz rację, u nich można nieco łatwiej dostać pożyczkę niż w banku, ale to przeważnie jest uzależnione od kilku czynników. Takie łatwe pożyczki online najszybciej można uzyskać przez firmy pokroju Provident, ale dotyczy to raczej nie dużych kwot.

  (4/5)
 16. Nie w każdej sytuacji w takim Provident czy innym Hapi Pożyczki jest łatwo o pożyczkę. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji finansowej. Szczerze mówiąc, jeśli nie dostaniemy kredytu w banku, to może być ciężko uzyskać pożyczkę nawet przez firmy pozabankowe.

  (4/5)
 17. A ja mogę polecić Kasa Stefczyka, tym bardziej jeśli ktoś potrzebuje większej kwoty. U nich trochę łatwiej o pożyczkę niż w banku. Kiedyś składałem wniosek o kredyt w 2 bankach – Millenium i PKO i wniosek o kredyt mi odrzuciły a u nich udało się kredyt uzyskać.

  (4/5)
  • Zgoda, w KS na pewno łatwiej jak w banku, a jeśli również w Kasie Stefczyka odrzucą wniosek o kredyt to łatwą pożyczkę można dostać w Provident. Teraz koszty takiej pożyczki nie są już tak wysokie jak bywało przed laty.

 18. Jeśli chodzi o pozabankowe to sytuacja wygląda następująco:
  Pożyczka ratalna: najłatwiej będzie o uzyskanie pożyczki w Super Grosz.
  Chwilówka: Kuki, Pożyczkaplus, Zetos i Finbo to zdecydowanie najłatwiejsze aktualnie chwilówki.

  (5/5)
 19. Jeśli ktoś szuka kredyt w banku to myślę że Velo Bank (a wcześniej) Getin jest bankiem który nie robi pod górkę jeśli chodzi o kredyt gotówkowy. Kiedyś miałem problem, bo ze względu na zdolność (2 inne kredyty w tym czasie) inne banki odrzucały mi wniosek. Poszedłem do Getin i zdecydowali się na udzielenie kredytu.

Oceń: