300 zł premii za założenie firmy i konta w mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

Jeśli właśnie przymierzacie się do tego, by założyć własną działalność gospodarczą, to warto byście przyjrzeli się nowej promocji od mBanku. Możecie nie tylko zyskać darmowe konto firmowe, ale również 300 zł jednorazowej premii.

O możliwości założenia firmy online przez bank, informowaliśmy na naszych łamach już w odrębnym artykule. Przypomnimy jedynie, że proces zakładania firmy przez internet, odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dzięki temu założenie firmy możliwe jest bez wychodzenia a dodatkowo unikniemy wielu różnych, często czasochłonnych formalności, które musielibyśmy samodzielnie załatwić w urzędach.

Dodatkowa premia na start od mBanku

Jeśli zdecydujemy się na założenie firmy i konta firmowego przez mBank, możemy zyskać 300 zł premii. Bank wypłaci nam taką premię w zamian za otwarcie rachunku bieżącego z kartą debetową MasterCard Debit Business. Konieczne będzie również, dokonanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 1 000 w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy. Z promocji tej wykluczeni są przedsiębiorcy, którzy w dniu 31.05.2020 r. posiadali jakikolwiek rachunek bieżący w mBanku dla danego numeru NIP.

Kiedy bank wypłaci premię?

Premia w wysokości 300 zł zostanie wypłacona do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki otrzymania premii. A więc założyliśmy konto firmowe, a następnie wykonaliśmy wspomniane wyżej transakcje bezgotówkowe.

Konto firmowe przez 12 miesięcy za 0 zł

Poza premią, mBank daje nam dyspozycji w pełni darmowe konto firmowe, które pozostanie bez jakichkolwiek opłat przez najbliższe 12 miesięcy. Nie będziemy więc płacić ani za otwarcie rachunku, ani też nie będziemy ponosić opłat miesięcznych za prowadzenie konta firmowego. Dodatkowo będziemy mogli korzystać z internetowych przelewów krajowych, bezpłatnej karty debetowej czy wypłat gotówki bez prowizji, za pośrednictwem bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu czy Santander Bank Polska S.A..

Konto firmowe w mBanku może założyć każda osoba która ukończyła 18 lat, a które chce otworzyć własną działalność gospodarczą. Do założenia konta konieczne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa oraz aktualnego dowodu osobistego. Po złożeniu wszystkich wymaganych danych oraz podpisaniu dokumentów, otrzymamy informację SMS oraz e-mail potwierdzający założenie działalności. Otrzymamy również informację o nadaniu numeru NIP i REGON. Jedynie o czym będziemy musieli pamiętać, to złożenie formularza ZZA w ZUS-ie, a jeśli chcemy być płatnikiem VAT, dodatkowo powinniśmy złożyć formularz VAT-R w Urzędzie Skarbowym.

Czytaj również

1 Comment
  1. Miałem konto firmowe w mBanku przez wiele lat i nie mógłbym powiedzieć złego słowa w ich kierunku. O ile większość banków w trakcie umowy wyskakuje z jakimiś dodatkowymi opłatami, tak mBank przez kilka lat nie wprowadził żadnej dodatkowej opłaty w ramach prowadzonego rachunku firmowego. Dla osób zakładających nowe firmy, na pewno będzie to dobra opcja.

    (5/5)

Oceń: