Darmowe konto firmowe

- gdzie założyć rachunek firmowy bez opłat miesięcznych?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
darmowe konto firmowe w banku Który bank zapewni nam darmowe konto firmowe? Bez opłat miesięcznych, bez prowizji za przelewy internetowe czy wypłatę gotówki z bankomatu?

Zakładanie rachunków firmowych niemal zawsze wiązało się z jakimiś opłatami. Opłaty za prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy do ZUS czy wypłatę gotówki z bankomatu. Jak się okazuje, większości z tych opłat możemy uniknąć. Pod warunkiem że podejmiemy przemyślaną decyzję o założeniu rachunku firmowego.

Na co wypadałoby zwrócić uwagę, zakładając konto dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą? Obecnie, niemal każdy bank daje nam możliwość założenia takiego rachunku. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy bank oferuje równie korzystne warunki. Znamy przykłady banków, które co prawda oferowały darmowe konto firmowe bez opłat miesięcznych za prowadzenie. Trzeba było jednak ponosić szereg innych opłat, bez których prowadzenie działalności jest niemal nie możliwe. Mowa tu choćby o stałych opłatach za przelewy internetowe czy duże prowizje za wypłatę pieniędzy z bankomatów.

Bank w którym założymy rachunek firmowy bez opłat miesięcznych

Czy otwarcie w pełni bezpłatnego rachunku firmowego jest możliwe? Czy możliwe jest znalezienie konta firmowego, które będzie pozbawione zarówno opłat za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów? Jeżeli takie konto uda nam się znaleźć, to na pewno będą to nie liczne przypadki. Ponadto musimy pamiętać o tym, że założenie w pełni darmowego konta firmowego nie oznacza wcale, że takie konto nie będzie posiadało opłat po wieki wieków. Na tym polu banki akurat dosyć często wprowadzają zmiany. Szczególnie da się to odczuć w ostatnim czasie. Bardzo prawdopodobna jest więc sytuacja, że w pełni darmowe konto firmowe po jakimś czasie może „załapać” jakąś dodatkową opłatę np. za przelewy czy za kartę debetową. Dlatego warto takie sytuacje monitorować. Bank poinformuje nas o takiej zmianie w opłatach ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli więc te opłaty nie będą dla nas akceptowalne, możemy w każdej chwili wypowiedzieć umowę i założyć konto firmowe w innym banku. Pamiętajmy, że nikt nie trzyma nas tutaj na siłę i mamy pełną swobodę w kwestii zmiany rachunku firmowego.

Na co zwrócić uwagę zakładając konto firmowe?

Pierwszą kwestią będzie oczywiście samo prowadzenie rachunku. Większość banków umożliwiających założenie firmowego konta bankowego, nakłada określoną opłatę miesięczną. W większość można jej uniknąć, jeśli spełnimy określone przez bank warunki. Najczęściej mówią one o określonych wpływach na konto, które powinny zasilić je każdego miesiąca. Bardzo podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku karty płatniczej. Będzie ona w pełni darmowa, ale jeśli będziemy dokonywali systematycznych transakcji bezgotówkowych. Wybierając darmowe konto firmowe, warto również zwrócić uwagę na takie kwestie jak przelewy internetowe, przelewy do ZUS i US czy prowizje za wypłaty z bankomatów. W przypadku tych ostatnich, sprawdźmy w jakich bankomatach będziemy mogli realizować bezpłatne wypłaty gotówki.

Bezpłatne konto firmowe na konkretnym przykładzie

Na potrzeby artykułu postanowiliśmy zweryfikować jedne z bardziej korzystnych propozycji kont firmowych dostępnych na rynku. Pierwszym z nich, jest uchodzące już od dawna za jedno z najtańszych kont firmowych, konto mBiznes w mBanku. Co więcej, w ostatnim czasie mBank umożliwił założenie własnej firmy online właśnie przez firmowe konto bankowe. Jeśli więc nie zdążyliście takich formalności jeszcze dopełnić, warto tym tematem się zainteresować, ponieważ dzięki temu zaoszczędzicie sporo cennego czasu. Dla wszystkich nowych klientów, którzy zdecydują się na założenie konta firmowego w mBanku, bank wychodzi na przeciw, oferując bardzo korzystne warunki. Gwarantuje nam za darmo najważniejsze usługi w ramach konta, przez najbliższe 24 miesiące. Przez ten okres nie będziemy musieli płacić za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego. Nie zapłacimy również za krajowe przelewy internetowe czy wypłatę gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska S.A. Bezpłatnie otrzymamy od mBanku również kartę debetową za pomocą której będziemy mogli dokonywać transakcji bezgotówkowych czy płatności zbliżeniowych. Po upływie 24 miesięcy będziemy mogli konto zamknąć lub zmienić je na firmowe konto Standard. To konto również może być bezpłatne w prowadzeniu, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Osoby poszukujące darmowego konta firmowego, na pewno zainteresuje również oferta Nest Banku. To własnie za pośrednictwem tego banku możemy założyć w pełni darmowe konto firmowe BIZnest Konto. Konto to zajęło 1 miejsce według zeszłorocznego rankingu kont firmowych, przeprowadzonego przez portal Bankier. Doceniono konto za bezpłatne prowadzenie rachunku, możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów internetowych, w tym również przelewów do ZUS i US. Nie mniej atrakcyjne okazuje się również możliwość dokonywania wypłat gotówki z dowolnego bankomatu na terenie Polski, bez pobierania dodatkowej prowizji. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ bezpłatne konto firmowe w Nest Banku to również możliwość dokonywania wpłat gotówkowych za pomocą wpłatomatów Euronet, bezpłatna karta debetowa Visa czy brak opłat za autoryzacje przelewów w Bankowości internetowej i mobilnej. Zakładając konto firmowe w Nest Banku, łatwiej uzyskamy również kredyt dla firm bez przedstawiania zaświadczeń z długim okresem spłaty. Aktualnie bank udziela kredytu dla przedsiębiorców w wysokości nawet do 800 tysięcy złotych, bez zabezpieczeń majątkowych i poręczycieli.

Czytaj również

2 Opinie
  1. (4/5)

    Co raz trudniej chyba o takie darmowe konto firmowe. Stopy procentowe są od kilku dobrych lat na rekordowo niskim poziomie, dlatego banki odbijają sobie w inny sposób aby zarobić. W ostatnim czasie wprowadzając dodatkowe opłaty, ale najczęściej na tych założonych już od kilku lat kontach.

    • (2/5)

      To fakt, kiedyś zakładałem w pełni darmowe konto w Santander (kiedyś BZ WBK), a teraz już płacę 5 zł opłaty miesięcznej i chyba 6zł za kartę debetową.

Oceń:*