Założenie firmy w banku online

- załóż firmę razem z mBankiem

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

6 udostępnij na FB

Kto by jeszcze kilkanaście lat temu pomyślał, że własną firmę będziemy mogli założyć bez wychodzenia z domu. Jeśli mnie pamięć nie myli, kiedyś na wszystkie formalności związane z założeniem działalności gospodarczej trzeba było poświęcić przynajmniej kilka dni. Dziś może to być zaledwie kilka minut.

Jak to możliwe że dzisiaj możemy założyć firmę w banku przez internet? Bez odwiedzania Urzędu miasta, ZUS’u i innych podobnych instytucji? Standardowo byłby nam do tego potrzebny profil zaufany w platformie administracji publicznej ePUAP lub podpis elektroniczny. Jednak dzięki temu, że od nie dawna istnieje możliwość założenia i potwierdzenia profilu zaufanego w punkcie potwierdzającym, możemy to zrobić całkowicie przez nasz bank a do tego całkowicie przez internet. I właśnie jedną z takich ofert przygotował dla nas mBank, który umożliwia założenie firmy w banku online.

Załóż firmę i konto z mBankiem

Jak podkreśla mBank, cały proces założenia firmy w banku online jest możliwy w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dzięki temu, za jednym razem możemy założyć firmę oraz konto firmowe przez internet. Wystarczy w tym celu wypełnić odpowiedni wniosek, z możliwością uzyskania wszelkich podpowiedzi od ekspertów. Jeszcze przed złożeniem wniosku, możemy zapoznać się ze specjalną listą którą przygotował dla nas mBank a która obejmuje większość niezbędnych rzeczy, która ważna jest przy zakładaniu firmy. Począwszy od nazwy firmy, sposobie opodatkowania, po rodzaj prowadzonej dokumentacji i formy wpłat zaliczek na podatek. mBank umożliwia nam również skorzystania z usług księgowości internetowej w ramach własnej platformy mKsięgowość.

Kto może otworzyć firmę razem z mBankiem?

Może to być osoba fizyczna która posiada ukończone 18 lat, polskie obywatelstwo i do tej pory nie miała zarejestrowanej działalności. Założenie firmy w banku online może zostać sfinalizowane na dwa sposoby. Możemy przyjść do najbliższej placówki banku i podpisać dokumenty na miejscu. Możemy również, wszystkie wymagane podpisy złożyć w obecności kuriera, po dostarczeniu dokumentów do miejsca naszego zamieszkania.

Zakładając firmę w mBanku, otwieramy jednocześnie konto firmowe w mBanku. Warto odnotować że mBank gwarantuje nam bezpłatne utrzymanie takiego konta przez 24 miesiące. Przez ten okres nie będziemy więc płacili za otwarcie jak również prowadzenie konta. Otrzymamy możliwość wykonywania internetowych przelewów krajowych za 0 zł czy bezpłatną kartę debetową. Ponadto bank nie pobierze od nas żadnej prowizji za wypłaty gotówki w bankomatach własnych, Planet Cash, Euronet oraz Santander. Udostępni nam również darmowe wpłaty pieniędzy we wpłatomatach mBanku i Euronetu.

Czytaj również

6 Comments
 1. Fajna opcja, nigdy nie zapomnę ile czasu ja straciłam, zakładając firmę z dobrych kilkanaście lat temu. Bieganie od jednego urzędu do drugiego, potem jeszcze jakieś opłaty.. Na samym starcie człowiek mógł się zniechęcić do prowadzenia działalności w Polsce. Teraz też może się zniechęcić, ale dopiero po czasie, gdy przyjdzie mu płacić większy ZUS i podatki.

  (4/5)
 2. Teraz większość rzeczy można załatwić przez internet i bez wychodzenia z domu. Zauważyłem te możliwości dopiero jak założyłem profil zaufany, dzięki niemu załatwiłem większość rzeczy w urzędach. Założenie firmy online pewnie rónież będzie możliwe.

  (5/5)
 3. Zdecydowanie mogę polecić to konto firmowe, jeśli ktoś zakłada swoją działalność. Głównie dlatego, że jest do konta bardzo fajny i łatwy dostęp, jest darmowe, a teraz jeszcze można zyskać dodatkową premię za otwarcie konta i spełnienie nie wygórowanych warunków.

  (5/5)
 4. No dobra, nie ma opłat przez pierwsze 24 miesiące a co dalej? Można jakoś uniknąć dalszych opłat np. jeśli aktywnie korzystamy z konta firmowego czy wrzucają jakąś stałą opłatę?

  (4/5)
 5. @Michał zawsze można zmienić na inne konto firmowe, albo negocjować z bankiem. Przeważnie w przypadku chęci rezygnacji z prowadzenia rachunku, bank potrafi znaleźć odpowiednio korzystne dla nas warunki prowadzenia rachunku firmowego..

  (5/5)
 6. Świetna opcja z której miałem okazję skorzystać. Co najlepsze, do założenia firmy przez mBank nie jest nawet konieczne posiadanie profilu zaufanego. Można go założyć w trakcie procesowania o założenie rachunku i dz.g. Oczywiście założymy go całkowicie bezpłatnie.

  (5/5)

Oceń: