Szybki Leasing Online

- mLeasing sprzedaje samochody przez internet

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

mAuto to nowa marka za którą odpowiedzialna jest spółka leasingowa mBanku – mLeasing. Za jej pośrednictwem, przedsiębiorcy mają dostęp do szerokiej oferty zarówno nowych jak i używanych samochodów. Taki pojazd możemy pozyskać za pomocą dodatkowego finansowania w postaci leasingu, bądź też wynajmu długoterminowego. To jednak nie wszystko co oferuje portal mAuto . O szeregu innych udogodnień rozmawiamy z wiceprezesem mLeasing, Piotrem Puchalskim.

mAuto.pl jest całkowicie nowym serwisem internetowym uruchomionym przez mLeasing. Umożliwia przedsiębiorcom zakup samochodu, zarówno za gotówkę, jak również w postaci innych form finansowania takich jak leasing, czy cieszący się co raz większą popularnością wynajem długoterminowy. Z jakiej opcji finansowania najchętniej korzystają obecnie przedsiębiorcy?

Piotr Puchalski, wiceprezes mLeasing

Dziś przedsiębiorcy najczęściej korzystają z leasingu, jest to znana im forma finansowania. Z roku na rok zyskuje jednak najem długoterminowy, który obecnie ma już 20% udział w wyborach klientów i rośnie około 15% rocznie. Charakteryzuje się znacznie niższą miesięczną ratą, w którą wliczone są koszty serwisów a na koniec umowy auto się po prostu oddaje i wybiera kolejne. Nie trzeba się martwić o jego sprzedaż i kwestie podatkowe. To jest po prostu wygodne.

Najem długoterminowy a szybki leasing online

Czy duża liczba klientów mLeasing korzysta z opcji najmu długoterminowego? Kusząca w tej opcji jest bez wątpienia niższa rata aniżeli w przypadku leasingu, jednak duża liczba klientów zwraca uwagę na problem związany z tzw. ponadnormatywnym zużyciem, a więc dużymi opłatami dodatkowymi związanymi z ewentualnymi zarysowaniami czy uszkodzeniami samochodów.

Tak jak wspominałem 20% klientów wybiera najem. Każdą rzecz którą się wypożycza trzeba szanować. Stąd konieczność pokrycia kosztów za zniszczenia czy uszkodzenia. Trudno się do takiego myślenia przyzwyczaić ale wielu klientów to rozumie i zwraca auta w stanie idealnym. Stąd się bierze nasza oferta „wzorowych poleasingowych” oferowana na mAuto.pl

Cała sprzedaż pojazdów w ramach serwisu mAuto odbywa się drogą internetową, łącznie z jego dostawą pod dom przedsiębiorcy. Czy dotyczy to wszystkich samochodów jakie znajdują się w ofercie mAuto?

Wszystkie samochody dowozimy pod wskazany adres bezpłatnie, na razie z wyjątkiem pojazdów znajdujących się na aukcjach. Dziś sprzedaż w internecie wymaga dostawy door-to-door i możliwości zwrotu. Tak właśnie jest u nas.

Zwrot pojazdu

Warto jednocześnie nadmienić, że jeśli dostarczony pojazd nie będzie spełniał oczekiwań klienta, mamy możliwość jego zwrotu w ciągu 7 dni. Na jakich warunkach można skorzystać z opcji zwrotu?

Dotyczy to obecnie samochodów używanych dostarczonych w usłudze door to door, finansowanych w najmie lub szybki leasing online bo tu klienci mają największy dylemat – czy kupić używane auto bez oglądania. Proponujemy możliwość przekonania się lub „rozmyślenia się” w ciągu 7 dni . Zwrot jest możliwy pod pewnymi warunkami takimi jak przebieg (maksymalnie 300 km), brak uszkodzeń, opłata za zwrot 500 zł – jako zwrot naszych kosztów (ubezpieczenia, transportu, przygotowania do sprzedaży).

Niektóre z samochodów dostępne są w ramach internetowych aukcji – na czym one polegają?

Aukcje w intencji są przeznaczone dla firm profesjonalnie zajmujących się handlem pojazdami, ale udostępniamy je obecnie każdemu przedsiębiorcy. Uruchamiamy je raz w tygodniu. Przedsiębiorcy najpierw muszą się zarejestrować, następnie biorą udział w aukcji która trwa online. Uczestnicy aukcji przebijają ceny jak na Allegro. Najwyższa oferta w momencie zakończenia aukcji wygrywa. Użytkownik może sprawdzić stan auta ściągając w serwisie ekspertyzę DEKRA.

Serwis samochodów poleasingowych

Czy samochody używane, poleasingowe które znajdują się w ofercie mAuto przechodzą jakiś szczegółowy serwis zanim trafią do nowego klienta?

Do aut zlecamy dodatkowe Raport Kontrolny DEKRA +, ilustrujący grubość lakieru, bieżnika, rysy i specyfikację pojazdu. Wszystkie auta przed dostawą przechodzą „check listę”, gdzie sprawdzamy podstawowe punkty, akumulator kontrolki błędów itd.

A jak wygląda temat serwisowania samochodu w trakcie trwania umowy leasingowej czy wynajmu? O co powinna zadbać osoba która nabyła pojazd w ramach takiego finansowania?

W przypadku aut nowych oferujemy dziś usługę pełnego serwisu w ramach raty leasingu/najmu, co oznacza że klient nie przejmuje się kosztami napraw, ma je wkalkulowane w ratę. W autach używanych też rozważamy taką opcję. Dziś oferujemy usługę za 1 zł miesięcznie tzw. obsługę serwisową, polegającą na tym, że doradca mLeasing zorganizuje przeglądy i naprawy, zweryfikuje zasadność napraw, ich cenę i zastosuje rabaty mLeasing w serwisach. Zyskuje klient.

Leasing, najem a formalności

Załóżmy że klient jest zainteresowany zakupem jednego z samochód z Waszej oferty. Co dalej? Jak wyglądają formalności związane z najmem długoterminowym, czy leasingiem. Jakie wymagania powinien spełnić klient zainteresowany taką formą finansowania?

Na stronie mAuto klient kalkuluje opcje finansowania czyli okres, formę, wysokość rat. Gdy jest zdecydowany, wystarczy połączyć się z naszym doradcą, który asystuje w wypełnieniu wniosku o szybki leasing online. Nasze systemy oceniają zdolność kredytową przedsiębiorcy i po kilku minutach przekazują decyzję. Generowana jest umowa, którą można podpisać przez Skype. Następny krok to już czekanie na dostawę auta pod dom.

Czy weryfikowana jest również historia kredytowa – BIK, rejestry dłużników?

Tak, to podstawowe zasady określania zdolności kredytowej.

Co z ubezpieczeniem samochodów? Czy jest ono narzucane odgórnie, czy klient może samodzielnie wybrać ubezpieczyciela?

Proponujemy korzystne oferty naszych partnerów ubezpieczeniowych a koszt ubezpieczenia doliczamy do miesięcznej raty. To wygodne. Ale oczywiście klient może ubezpieczyć pojazd na własną rękę.

Czytaj również

Oceń: