Ranking Pożyczek Pozabankowych – Sierpień 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Ostatnie miesiące związane z epidemią koronawirusa, sprawiły że uzyskanie pożyczki pozabankowej wiąże się niemal z podobnymi formalnościami, co uzyskanie kredytu w banku. Oczywiście samo uzyskanie pożyczki pozabankowej może być nieco mniej kłopotliwe i czasochłonne jak w banku. Jednak wymagania względem pożyczkobiorcy są na bardzo zbliżonym poziomie.

Jakie wymagania należy zatem spełnić, aby uzyskać pożyczkę pozabankową? Przede wszystkim należy legitymować się pozytywną historią kredytową. Minęły już chyba bezpowrotnie czasy, kiedy szanse na otrzymanie takiej pożyczki miały osoby z negatywną historią kredytową w BIK. Podobna sytuacja odnosi się do osób posiadających zadłużenia widoczne z poziomu baz dłużników taki jak KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF czy BIG Infomonitor. Szanse na uzyskanie pożyczki w takiej sytuacji, są niestety niemal zerowe. Oczywiście na rynku nadal znajdziemy oferty przykuwające uwagę sloganami Kredyt bez BIK czy Pożyczki bez komornika. Do takich ofert trzeba mieć jednak stosowny dystans. Szczególnie jeśli ze strony firmy pożyczkowej pojawia się wymóg wpłacenia dodatkowej przedpłaty czy wysłanie kosztownych sms’ów.

Pożyczka pozabankowa – w których firmach?

Trudno jednoznacznie ocenić, w których firmach będziemy mieli największe szanse na uzyskanie pożyczki pozabankowej. A do tego całkowicie przez internet. Wszystko tak na prawdę uzależnione jest od indywidualnej sytuacji finansowej osoby wnioskującej o taką pożyczkę. Równie ważna będzie zdolność kredytowa takiej osoby. Jak również wspomniana już wcześniej historia kredytowa. Według naszych danych, najwyższą akceptację wniosków posiada obecnie ProFimo. Firma nie jest może tak znana, jak czołowe firmy z sektora pozabankowego. Jednak działająca już na rynku od 2005 roku. Firma udziela pożyczki ratalne w wysokości do 2500 zł, z okresem spłaty do 18 miesięcy.

W ramach pożyczki pozabankowej firmy Provident możemy uzyskać pożyczki gotówkowe w wysokości do 15 000 zł. Maksymalny okres spłaty pożyczki może wynosić do 36 miesięcy. Bardzo podobną ofertę znajdziemy również w firmie Wonga, która również udziela pożyczki online bez wychodzenia z domu. Tu górna granica oferowanych pożyczek również zamyka się na kwocie 15 000 zł. Maksymalny okres spłaty podobnie jak u Providenta wynosi 36 miesięcy.

Szukając pożyczki z nieco dłuższym okresem spłaty, można zwrócić uwagę na ofertę Super Grosz, w przypadku której maksymalny okres spłaty może wynosić nawet do 50 miesięcy.

Czytaj również

Oceń: