Pożyczki ratalne

- przez internet i jeszcze tego samego dnia

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB

Niekiedy uzyskanie dodatkowej gotówki to sprawa niemal życia i śmierci. Nie myślimy wtedy o tym, ile będzie nas kosztować pożyczenie gotówki. Bardziej interesuje nas to, która firma lub bank nam jej udzieli w miarę najszybszym czasie. Dziś przejrzałem dla Was pożyczki ratalne przez internet. Możecie mieć je na koncie jeszcze tego samego dnia i całkowicie używając do tego celu internetu.

Uzyskanie pożyczki całkowicie online to już żadna nowość. Większość firm udzielających choćby chwilówek udziela pożyczek w ten sposób. Co raz więcej firm oferuje pożyczki ratalne przez internet, choć nie we wszystkich uzyskamy ją równie szybko. Niektóre potrzebują dłuższego czasu na udzielenie nam pożyczki. Wymagane jest np. wysłanie i ręczne podpisanie umowy przez firmę kurierską. To może jednak znacznie wydłużyć czas oczekiwania na potrzebną gotówkę.

Jeżeli mamy szanse na uzyskanie pożyczki gotówkowej w banku, to w pierwszej kolejności powinniśmy spróbować takiej właśnie opcji. Ponieważ właśnie dzięki temu, uzyskamy najniższy koszt pożyczki. Choć ofert bankowych jest mnóstwo, to typowo internetowych pożyczek udziela zaledwie garstka z nich. Mamy najstarszy bank internetowy czyli mBank, mamy iGotówkę czyli serwis działający pod skrzydłami Getin Banku oraz Igotówkę, za którą stoi BNP Paribas. Za pośrednictwem tych trzech instytucji, mamy możliwość uzyskania pożyczki internetowej. Do jej uzyskania, nie będzie konieczne wychodzenie z domu, ani też odwiedzanie najbliższych placówek.

Pożyczki ratalne przez internet – w banku lub firmie pożyczkowej

Nie we wszystkich przypadkach banki mogą nam pomóc, udzielając pożyczkę zdalnie. Największe powodzenie na uzyskanie takiej pożyczki, będą mieli klienci tych banków, oraz te osoby które mają poprawną historię kredytową w bazach BIK. Ponadto mogą one przedstawić wyciąg z konta w wersji elektronicznej, czyli posiadają konto osobiste z dostępem przez internet. Kwoty takich kredytów internetowych mogą być różne. Najczęściej od 500 zł po 10 czy nawet 20 tyś zł. W przypadku większych kwot kredytu, może być jednak niezbędna dodatkowa wizyta w najbliższej placówce danego banku.

Jeżeli jednak nasze szanse na uzyskanie kredytu bankowego nie są zbyt duże, to możemy zainteresować się pożyczkami które udzielane są pozabankowo. Tego rodzaju pożyczki dostępna są za pośrednictwem różnego rodzaju instytucji. W ich przypadku koszt może być nieco większy, ale za to czas oczekiwania nawet szybszy niż w przypadku ofert bankowych. Konkretnie mam tu na myśli pożyczki na raty udzielane przez internet.

Najtańszą opcję takiej pożyczki znalazłem w nowej ofercie Hapi Pożyczki, a więc internetowego odłamu firmy Provident. Hapi różni się tym od Providenta, że nie wymaga do udzielenia pożyczki żadnych bezpośrednich spotkań z konsultantami. Wszystkie oferowane pożyczki ratalne udzielane są bowiem online. Wskazujemy ile chcemy pożyczyć (do 20 000 zł), z jakim okresem spłaty (od 3 do 36 miesięcy) i składamy wniosek o pożyczkę. Jeżeli wniosek składamy do południa, to bardzo prawdopodobne, że potrzebną gotówkę dostaniemy na swoje konto bankowe jeszcze tego samego dnia. Pożyczki w Hapi dostępne są dla osób już od 18 roku życia.

Przykładowa pożyczka ratalna przez internet w Provident (koszty orientacyjne):
– kwota pożyczki: 2000 zł
– spłata pożyczki: 12 rat miesięcznych
– miesięczna rata: 183,33 zł

(wyliczenie na dzień 2021.10.12)

Pozabankowe pożyczki ratalne przez internet nawet w kilkanaście minut

Nieco większy koszt pożyczki ratalnej uzyskamy w firmie Zaplo. W tej firmie rata miesięczna przy takiej samej pożyczce wyniosła 292.5 zł. Maksymalna kwota dostępnych pożyczek zamyka się w kwocie 4000 zł, a okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 12 miesięcy. Zarówno Hapi jak i Zaplo zweryfikuje dane osoby starającej się o uzyskanie pożyczki. Zarówno w rejestrach dłużników jak i bazach BIK. Jeśli więc nie mamy na swoim koncie żadnych zadłużeń, a do tego mamy ukończone 20 lat, to możemy śmiało składać wniosek o pożyczkę w Zaplo.

Na koniec przedstawię jeszcze firmę Incredit, która posiada koszt pożyczek bardzo zbliżony do Zaplo. Rata miesięczna w przypadku pożyczki 2000 zł z 12 miesięcznymi ratami, wyniosła dokładnie 300 zł. Do uzyskania pożyczki w Incredit również będzie wymagane ukończone 20 lat. Nie będzie jednak konieczna weryfikacja w bazach BIK. Pewnym ograniczeniem w przypadku oferty Incredit jest kwota pierwszej pożyczki. Może ona wynosić maksymalnie 1500 zł. W przypadku kolejnej pożyczki, może to być już nawet do 4000 zł. Okres spłaty możemy sobie dopasować dowolnie i może to być od 1 do 4 miesięcy.

Czytaj również

16 Comments
 1. Polecicie pozyczki ratalne bez bik? Ktore oferuja kredyty na kilka rat? Kwota niewielka bo 2500 zl. Rat chcialabym min. 5 zeby splacac po 500 zl miesiecznie. Czy ta kwota nie jest zbyt niska na tak dluga splate? Wiekszosc chce mi wcisnac 12 rat.

  • Najtańszą opcją byłaby tutaj pożyczka w Wonga, tyle że niestety u nich nagetyany BIK niestety nie przejdzie. Jeśli więc koniecznie ma być pożyczka bez weryfikacji w BIK to spróbuj w Ferratum albo Provident, tyle że ta pierwsza opcja będzie tańsza, ponieważ Provident zaproponuje Ci tylko pożyczkę domową a ta jest droższa w spłacie.

  • Jak już ma to być pożyczka pozabankowa a nie bankowa, to staraj się wybrać właśne jak najkrótszy okres spłaty bo rozłożenie spłaty na 12 czy 24 m-ce to bardzo nie korzstna opcja. Pożyczkę z tak długim okresem spłaty można brać w banku ale w firmie pożyczkowej to niezbyt rozsądne rozwiązaniem moim zdaniem.

 2. Dużo firm które udzielają pożyczki ratalne przez internet, w ostatnim czasie zwiększyła u siebie limit dostępnych pożyczek. Kiedyś przez takie firmy można było pożyczyć maksymalnie do 3000 zł, dzisiaj górny limit to 10 czy nawet 15 000 zł. No tyle że takie wysokie pożyczki nadal są drogie w spłacie i w ich wypadku znacznie korzystniej wypadają oferty banków.

 3. Takie pożyczki ratalne najlepiej szybko spłacić bo dłuższy okres spłaty wiąże się z dużymi kosztami. Taka pożyczka na 3 czy 4 miesięcy jeszcze w miarę się kalkuluje ale na 12 czy 24 miesięcy to już jest ogromny koszt. Ciekawą ofertę ma Feniko – https://www.banki24.com.pl/feniko/, nie duża pożyczka 1000 zł ale z 4-ema miesięcznymi ratami. Dla mnie idealna pożyczka – nie droga i szybka w spłacie.

 4. Jak ktoś szuka pożyczki ratalnej w firmie pozabankowej, to powinien sprawdziś sobie koszty pożyczek w różnych firmach. Teraz to nie jest jakiś duży problem, ponieważ jak wejdziemy na stronę danej firmy to koszty pożyczek mamy podane niemal na tacy. Wystarczy tylko porównać sobie wysokość raty miesięcznej, przy tym samy okresie spłaty i mamy już pełne informacje, gdzy taka pożyczka ratalna przez internet będzie najtańsza.

 5. Te firmy które udzielają pożyczek przez internet tego samego dnia wysyłają przelew. Z wyjątkiem tych firm co wysyłają umowę do podpisania kurierem bo wtedy przelew realizowany jest dopiero jak umowa do nich wróci podpisana. Jeśli zależy nam na uzyskaniu pożyczki ratalnej tego samego dnia, najlepiej jest złożyć wniosek rano to wtedy szanse uzyskania pożyczki w ten sam dzień będą dużo większe.

 6. A które pożyczki ratalne moglibyście polecić osobom, którym nie został udzielony kredyt w banku? Myślę że nie mam złej historii kredytowej, ale przypuszczam że u mnie problem może stanowić to, że mam na koncie jeden kredyt gotówkowy który spłacam, plus raty za telewizor w innym banku. Teraz chciałam wziąć jeszcze jeden kredyt, z którego częściowo mogłabym pokryć pozostałe kilka rat tego pierwszego kredytu, no ale w bankach już nie za bardzo chcą mi pomóc..

 7. To spróbuj przez pożyczkę społecznościową, jeżeli nie zależy Ci specjalnie na czasie. Opisz dokładnie i bez ściemniania jaką masz sytuację, że nie masz zadłużeń ale ze względu na niską zdolność nie możesz dostać kredytu. Myślę że masz duże szanse a koszt bynajmniej będzie na poziomie tego co zaproponowali by Ci w banku a bez wychodzenia z domu 😉

 8. Jeśli nie zależy mu specjalnie na czasie to może tak, ale jakbyś zajrzał na samą górę to artykuł traktuje o pożyczkach które są przelewane jeszcze tego samego dnia. A w Kokosie tego samego dnia to co najwyżej możesz się zarejestrować i założyć profil. Pożyczkę w najlepszym wypadku dostaniesz po dwóch tygodniach, o ile oczywiście zbierze się odpowiednia ilość chętnych osób chcących ją udzielić. Jak ktoś chce szybciej to zdecydowanie pożyczki udzielane przez internet przez takie firmy pożyczkowe jak w/w.

 9. Kokos co prawda nadal udziela pożyczki ratalne przez internet, ale z tego co wiem już na innych zasadach niż było to dotychczas. Pieniądze nie są już pozyskiwane od osób prywatnych a jedynie od instytucji finansowych czy banków, więc nie wiem czy nie podwyższyło to kosztów.

 10. Teraz niektóre firmy pożyczkowe mają takie pożyczki na raty na kosztach bardzo zbliżonych jak banki. Nie trzeba się dużo naszukać żeby znaleźć taką pożyczkę przez internet, która będzie miała niską ratę. Wymagań przy takich pożyczkach też nie jest dużo, bo często nie są wymagane zaświadczenia czy umowa o pracę.

 11. Korzystałem tylko raz z pożyczki na raty przez internet i moim wyborem była firma Zaplo. Może nie mają najniższych rat pożyczki, spośród firm które udzielają kredyty pozabankowe online, ale nie ma u nich większego problemu z jej uzyskaniem. Solidna firma udzielająca pożyczek na raty miesięczne i też robiąca przelew pożyczki tego samego dnia.

 12. Dobrze że w dzisiejszych czasach istnieją takie rozwiązania, bo kiedyś nie dość że był mały wybór w temacie firm udzielających pożyczki ratalne, to jeszcze trzeba było sporo się nachodzić żeby dostać pożyczkę. Szczególnie właśnie w sytuacji jeśli ktoś miał mały dochód, albo już miał jakiś kredyt w innym banku. Teraz jest internet i szerokie pole do wyboru.

  • Prawda @Lucek, dzisiaj to wszystko jest tak łatwe i wygodne że nie trzeba nawet wychodzić z domu ani nawet ruszać się zza biurka komputera. Taka pożyczka ratalna online może być już dostępna na koncie w ciągu kilkunastu najbliższych minut.

   (4/5)
 13. Jest kilka firm które nadal udzielają pożyczki ratalne online, ale tak prawdę mówiąc to większość ma wymagania podobne jak w banku. Wszystkie weryfikują bazy dłużników łącznie z BIK, no i trzeba mieć stałe wpływy na konto. Choć na pewno łatwiej dostać u nich pożyczkę jak mamy dochód poniżej najniższej krajowej.

  (4/5)

Oceń: