Pożyczka na dowód online

- w których firmach?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

21 udostępnij na FB

Uzyskanie potrzebnej gotówki przez internet nie stanowi w obecnych czasach większego problemu. Wystarczy że posiadamy przy sobie dowód osobisty, mamy dostęp do komputera z internetem i oczywiście posiadamy rachunek bankowy. Na który zostanie później przelana pełna kwota pożyczki. Pożyczka na dowód online – w których firmach uzyskamy taką pożyczkę wyłącznie na dowód, oraz bez dodatkowych zaświadczeń a do tego w pełni online?

Wybór pod tym kątem jest dosyć spory. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu takiej pożyczki na dowód i bez dodatkowych zaświadczeń, to warto zapoznać się z ofertami, które poniżej na łamach Banki24 przedstawimy. Do ich uzyskania, w większości będzie nam potrzebny jedynie dowód osobisty. Aby jeszcze bardziej Wam pomóc i zaoszczędzić szukania, przedstawimy Wam pięć wybranych firm. Takie firmy pożyczkowe, w przypadku których wszystkie formalności będą oparte w głównej mierze o dowód osobisty i dostęp online. Nasz wybór to wyłącznie firmy, oferujące pożyczki długoterminowe a więc ze spłatą pożyczki w ratach miesięcznych.

W tych firmach – pożyczka na dowód dostępna jest online


HAPI POŻYCZKI
Kwoty pożyczek: od 1500 do 25 000 zł
Termin spłaty: od 3 do 36 miesięcy

Jedna z bardziej popularnych ofert jakie pojawiły się w ostatnim czasie na krajowym rynku pożyczek pozabankowych, udzielanych drogą internetową. Jak pewnie część z Was wie, pod nazwą tą kryje się nie kto inny jak firma Provident. Hapi Pożyczka, to ich marka, w ramach której udzielana jest pożyczka na dowód online. A więc taka pożyczka, do której nie jest konieczne dodatkowe spotkanie z konsultantami firmy. Dosłownie przed kilkoma tygodniami, oferta firmy zwiększyła się pod względem limitu pożyczek. Dlatego też, obecnie możemy pożyczyć u nich nawet do 25 000 zł. Oferta dostępna jest dla wszystkich osób, które mają już ukończone 18 lat. Powinny one również posiadać wszystko to, co potrzebne jest do uzyskania pożyczki internetowej. A więc dowód osobisty, aktywne konto bankowe oraz telefon komórkowy.

FENIKO
Kwoty pożyczek: od 300 do 1000 zł
Termin spłaty: 4 miesiące

To co wyróżnia Feniko spośród różnych innych firm, to ściśle określony okres spłaty który może wynosić nie mniej i nie więcej tylko 4 miesiące. Choć nie możemy wybrać innego okresu spłaty, to możemy natomiast zdecydować, jaką kwotę pożyczki chcemy pożyczyć. Nie będzie ona jednak większa jak 1000 zł. Wszystkie formalności w przypadku pożyczek Feniko załatwiane są online. Do jej uzyskania będzie wymagane ukończone 18 lat, oraz pozostałe rzeczy o których wspomniałem przy okazji opisywania pożyczek Hapi.

Pożyczka ratalna na dowód bez zaświadczeń

ZAPLO
Kwoty pożyczek: od 1000 do 15 000 zł
Termin spłaty: od 3 do 36 miesięcy

Sama oferta zbliżona jest bardzo do oferty Hapi Pożyczek. Mamy tu niemal identyczne kwoty dostępnych pożyczek oraz identyczną możliwość rozłożenia spłaty pożyczki na raty. Warunki uzyskania pożyczki również są dosyć podobne, ponieważ żeby uzyskać pożyczkę zarówno w Zaplo jak i Hapi wymagana jest pozytywna historia kredytowa. Zarówno pod kątem rejestrów dłużników, jak również pod kątem weryfikacji w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Nieco inaczej wygląda limit wieku, ponieważ w Zaplo aby uzyskać pożyczkę należy mieć ukończone przynajmniej 20 lat. Na korzyść Hapi przemawia również nieco niższy koszt pożyczek.

INCREDIT
Kwoty pożyczek: od 100 do 4 000 zł
Termin spłaty: od 1 do 4 miesięcy

Jeżeli potrzebna jest Wam pożyczka na dowód online, do której nie będzie konieczna weryfikacja w bazach BIK to powinniście zwrócić uwagę na propozycję Incredit. Firma ta póki co przeprowadza weryfikację pożyczkobiorców jedynie za pośrednictwem rejestrów dłużników. A więc osoby z nie najlepszą historią kredytową w bankach, będą miały tu szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki. Aby skorzystać z oferty firmy, należy mieć ukończone przynajmniej 21 lat. Posiadać stałe miesięczne dochody oraz brak opóźnień w spłacie innych pożyczek.

Pożyczki na dowód w Pani Pożyczka
SZALONA POŻYCZKA
Kwoty pożyczek: od 100 do 10 000 zł
Termin spłaty: od 1 do 12 miesięcy

Na koniec oferta pośrednika. Znajdzie on dla nas odpowiednią ofertę pożyczki, szczególnie jeśli szukamy takiej pożyczki, do której nie będą wymagane dodatkowe zaświadczenia o dochodach, czy inne podobne dokumenty. W przypadku pożyczek online maksymalna kwota dostępnych pożyczek to wspomniane 10 000 zł. Jednak firma umożliwia uzyskanie nawet większych pożyczek. W ich przypadku których konieczne będzie już dodatkowe spotkanie z konsultantami wybranej firmy.

Czytaj również

21 Comments
 1. Hasło pożyczka na dowód kojarzy mi się z tym jak kiedyś banki zachęcały do brania kredów na samym dowód. Jednak jak doszło co do czegoś i przyszedł taki człowiek z ulicy i pokazał dowód to ani tak musiał się cofnąć po zaświadczenie o dochodach. Wiem jednak z doświadczenia że w przypadku takich pożyczek pozabankowych formalności są bardziej uproszczone i w większości wypadków faktycznie wystarczy sam dowód to jednak są one niestety znacznie droższe w spłacie.

  • Teraz to już się trochę poprawiło i jak ktoś ma historię kredytową w BIK i obojętnie w jakim banku brał, to ma większe szanse uzyskania kredytu na dowód. Szczególnie w przypadku banków które udzielają internetowych kredytów jak choćby oferta nowego Inbanku. Banki widząc że konkurencja przerosła ich pod kątem technologicznym, trochę zmieniły dotychczasowe reguły na prostsze i łatwiejsze.

 2. To dowód rozumiem że w przenośni ponieważ większość firm pożyczkowych które udziela pożyczek przez internet, wymaga w zasadzie podania samych danych z dowodu osobistego. Później to sobie jedynie weryfikują z kontem bankowym, więc nie jest już potrzebne jak kiedyś przesyłania skanu czy zdjęcia dowodu osobistego, zresztą nie mamy takiego obowiązku.

  • Taaa.. ja już nie raz przez to przechodziłem. Pamiętam że chyba Eurobank reklamował swoją pożyczkę w TV jako pożyczka na dowód i aż musiałem wejść do placówki i zapytać jak faktycznie jest z tą pożyczką. Miła Pani sprawdziła mój dowód ale potem poinformowała mnie że ani tak będą potrzebne zaświadczenia o dochodach. Co innego jak już braliśmy już kredyt w danym banku to wtedy kolejny uzyskać już znacznie łatwiej. Ale jak minie kilka lat od ostatniego kredytu to bank ani tak będzie chciał od nas aktualnych zaświadczeń.

 3. No tak niby tylko dowód jest potrzebny ale wiem z doświadczenia że podczas rozmowy z konsultantem, czasami pada pytanie czy możemy przesłać jakikolwiek dokument który dokumentowałbym uzyskiwane dochody np. w postaci wyciągu z konta. Nie musimy się jednak zgodzić, a pożyczkę ani tak mamy szansę uzyskać. Jeśli nie mamy żadnych zadłużeń ani a bzach dłużników ani w BIK, to takie firmy pożyczkowe chętnie udzielają pożyczek, nawet na same dane z dowodu, oczywiście z dodatkową weryfikacją rachunku bankowego.

  • W chwilówkach raczej rzadko padają takie pytania, bynajmniej ja nie spotkałem się nigdy z takim zapytaniem. Bardziej częściej pytania o zaświadczenie o dochodach czy wyciąg z konta pojawia się przy okazji pożyczek ratalnych, które udzielane są na dłuższy okres spłaty.

 4. Pytanie – czy jak składam wniosek o pożyczkę internetową to firma ma prawo prosić mnie o przesłanie skanu dowodu osobistego? Wiem że to tylko prośba a nie wymóg, ale boję się że jeśli odmówię to oni mi odrzucą wniosek o pożyczkę!

  • Jeśli to prośba to nie jest to przestępstwo, ale.. . żądanie skanu czy ksero dowodu jest niegodne z ustawą o ochronie danych osobowych. Możemy więc przesłać taki skan firmie pożyczkowej, ale nie musimy. Wiadomo jak to wygląda w praktyce, firma poprosiła, my nie przesłaliśmy i wniosek odrzucony..

   • W przypadku skanu dowodu być może tak, ale w przypadku zaświadczeń czy jakiegoś wyciągu z konta to jak odmówimy to nie zawsze będzie odmowna. Firmy pożyczkowe które udzielają nie dużych pożyczek często idą na kompromis i choć zapytają czy moglibyśmy przesłać jakiś dokument potwierdzający wpływy na konto, to nie zawsze odmawiają udzielenia pożyczki w przypadku odmowy.

 5. Pożyczka na dowód to jedynie w firmach pożyczkowych. Obojętnie do jakiego banku się udamy, to ani tak będzie wymagał od nas przedstawiania dodatkowych dokumentów. No chyba że jesteśmy stałym klientem, ale nawet wtedy bank woli wiedzieć czy nasza zdolność kredytowa się nie zmieniła i poprosi choćby o przyniesienie Pitu. Dla mnie więc te bankowe pożyczki na dowód to taki mit. Wiadomo że znaczne lepiej działa to w przypadku firm pożyczkowych które działają całkowicie internetowo, tu nie będzie problemu by taką pożyczkę uzyskać bez pokazywania dowodu osobistego.

  • Faktycznie, w firmach pożyczkowych gotówkę można uzyskać znacznie łatwiej, szczególnie taka osoba która ma pozytywną historię kredytową i brak zadłużeń. Taka osoba to może sobie wybierać w jakiej firmie weźmie pożyczkę, bo w każdej jednej ją uzyska. Kiedyś odmówiłem jednej wysłania dokumentu potwierdzającego wpływy a pożyczkę ani tak mi przyznali. W takiej wysokości jaką chciałem i z wybranym okresem spłaty. Płacący w terminie mają lepiej 😉

 6. Ja dostałem pożyczkę na dowód osobisty w Providencie i nie wymagali ode mnie żadnych innych dokumentów. Żałuję że nie załapałem się na pożyczkę przez internet, ale z drugiej strony cieszę się że w ogóle gdzieś pożyczkę dostałem, bo niestety w kilku bankach odmówili mi przyznania kredytu. Provident chciał tylko dowód i samą informację o dochodach, bez okazywania tego na zaświadczeniu.

 7. U większości firm pożyczkowych dostaniemy pożyczkę na sam dowód. Firma nawet jeśli chce sprawdzić nasze dochody, może to zrobić całkowicie automatycznie (oczywiście za naszą zgodą). Mam tu na myśli systemy z których korzystają takie firmy np. Instantor które nie tylko przeprowadzają dodatkowa weryfikację posiadacza rachunku ale mają tez wgląd w jego wpływy na konto.

 8. W firmach pożyczkowych nie ma z tym większego problemu, faktycznie dowód osobisty wystarczy. Ja brałem w kilku firmach pożyczkowych, które udzielają przez internet i chyba ani jedna nie zapytała o jakieś dodatkowe dokumenty czy zaświadczenia. Teraz mają tyle narzędzi za pomocą których mogą weryfikowane różne dane, że powinno im to w zupełności wystarczyć.

 9. Szereg firm umożliwia uzyskanie pożyczki na sam dowód, niekiedy nawet nie wymagają przesyłania skanu dowodu. Wtedy wystarczy podanie podstawowych danych z dowodu plus dodatkowa weryfikacja przez rachunek bankowy. W ten sposób dostałem już nie jedne pożyczki przez internet.

 10. Kiedyś poszedłem z samym dowodem do banku, bo myślałem że nie duży kredyt to dostanę na sam dowód. A tu się okazało że muszę donieść szereg innych dokumentów, bo prowadzę działalność. Jednak w firmach pożyczkowych łatwiej uzyskać pożyczki na sam dowód przez internet i bez przesyłania innych dokumentów.

 11. Dużo firm aktualnie udziela pożyczki na dowód i bez przedstawiania zaświadczeń. Tylko że co raz więcej firm korzysta z takich systemów, które same sprawdzają dochody na naszym koncie. Po podaniu danych do konta, taki system robi automatyczną weryfikację i na tej podstawie dokonywany jest scoring i zdolność kredytowa.

  • Spośród tych firm w których ja pożyczałem pieniądze przez internet, chyba najmilej wspominam Vivusa. Ekspresowe załatwienie sprawy, bez zbędnych pytań i formalności. Szkoda że nie udzielają pożyczki na dowód online na raty, bo chętnie bym skorzystał.

   (4/5)
   • A jak ktoś szukałby pożyczki na dowód online, którą chciałby spłacić w ratach miesięcznych, to dobrą opcją wydaje się skorzystanie z oferty bliźniaczej oferty Zaplo. Korzystne oferty pożyczki, również dostępnej całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

    (5/5)
 12. Przyznaję, że w dzisiejszych czasach realne jest uzyskanie pożyczki na dowód przez internet, co jeszcze do niedawna było niemal nie do pomyślenia. Można w prosty sposób pozyskać dodatkowe pieniądze, siedząc wygodnie w fotelu z laptopem.

  (4/5)
 13. Jeśli już w jakimś banku jest dostępna pożyczka na dowód online, to przeważnie wymagane są dodatkowe zaświadczenia w postaci wyciągów z konta czy przesłanie ostatnio opłaconych rachunków. Na sam dowód raczej pożyczki nie dostaniemy.

  (5/5)

Oceń: