Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Pożyczki Pozabankowe dla zadłużonych

pożyczki pozabankowe dla zadłużonych przez internet Jeśli nie mamy możliwości przeprowadzenia konsolidacji kredytów drogą bankową, to alternatywą w tej sytuacji mogą być dla nas pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Największy problem osób zadłużonych polega na tym, że nie mają one możliwości uzyskania pomocy finansowej ze strony banku. Jeśli posiadamy jakieś większe opóźnienia w spłacie kredytów bankowych lub innych zobowiązań bankowych, to automatycznie BIK wystawia nam negatywną historię kredytową. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu w banku, może już okazać się nie lada wyzwaniem.

Wiadomo że w przypadku dość znacznego zadłużenia, zbawienny może okazać się dla nas kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt, w większości udzielany jest na pokrycie zobowiązań bankowych takich jak kredyty gotówkowe czy zadłużenia na karcie kredytowej. Nie uzyskamy go więc, jeśli nasze główne zadłużenie stanowi pożyczka pozabankowa czy kilka chwilówek. Ponadto bank może udzielić kredytu konsolidacyjnego tylko w sytuacji, gdy osoba zadłużona nie posiada negatywnej historii kredytowej w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK). W przeciwnym wypadku pozostają nam do wyboru pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, w udzielaniu których specjalizują się tylko nieliczne firmy. Bynajmniej jeśli mówimy o tych sprawdzonych i bezpiecznych instytucjach działających w tym sektorze.

Gdzie uzyskać pożyczki pozabankowe dla zadłużonych?

Choć rynek pożyczek pozabankowych jest obecnie dosyć dobrze rozwinięty i niemal każdy znajdzie w nim coś dla siebie, to jednak pożyczki dla zadłużonych to już nie taki prosty temat. Przede wszystkim należy otwarcie powiedzieć, że wymagania firm pożyczkowych wzrosły, szczególnie jeśli myślimy o pożyczeniu większej pożyczki. Wzrosły dlatego ponieważ zmalały koszty tego rodzaju pożyczek. Na rynku pożyczek pozabankowych jest obecnie spora konkurencja, dlatego też firmy starają się zaproponować jak najbardziej korzystne warunki potencjalnemu klientowi. Możemy otrzymać stosunkową niską ratę pożyczki, pod warunkiem że spełnimy wymagania firmy pożyczkowej. Te najczyściej mówią o posiadaniu stałych miesięcznych dochodów, pozytywnej historii kredytowej i braku zadłużeń widocznych w bazach KRD (Krajowy Rejestr Długów) czy BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Co więcej, coraz więcej firm pożyczkowych weryfikuje historię kredytową klientów w tej samej bazie co robią to banki czyli BIK. W takim przypadku, osoby posiadające zadłużenia mogą mieć problem z uzyskaniem potrzebnego finansowania. Są jednak nie liczne firmy, które umożliwiają otrzymanie pomocy w takiej sytuacji, pod warunkiem że spełnione zostaną określone warunki.

Pożyczka pozabankowa z gwarantem

Pierwszą alternatywą w przypadku dość znacznego zadłużenia może być pożyczka z gwarantem. Do jej uzyskania potrzebna jest dodatkowa osoba, która będzie pełniła rolę gwaranta. Metoda działania jest bardzo zbliżona jak przy poręczycielu, który często wymagany jest w przypadku różnego rodzaju kredytów bankowych. Gwarantem może zostać obywatel RP, który zna osobę składającą wniosek o pożyczkę. Może to być jej krewny, sąsiad czy nawet dalszy wujek z drugiego zakątka Polski. Ważne by taka osoba posiadała zaufanie do pożyczkobiorcy i zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji. A konkretnie tego, że w sytuacji gdy pożyczkobiorca nie będzie terminowo regulował spłaty rat pożyczki, to ten obowiązek spadnie na gwaranta pożyczki. W przypadku firmy Rapida Money, jednej z najbardziej popularnych firm udzielających pożyczki z gwarantem, głównym warunkiem stawianym gwarantowi jest posiadanie ukończonych 25 lat oraz posiadanie pozytywnej historii kredytowej. W ofercie firmy znajdują się pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, dostępne nawet w przypadku trudnych sytuacji związanych z posiadaniem negatywnej historii kredytowej w BIK/rejestrach dłużników czy zajęcia komorniczego. Aktualnie firma umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości do 25 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 4 lat (48 miesięcy).

Duże pożyczki dla zadłużonych pod zastaw

Osoby które potrzebują znacznie większej pomocy finansowej, mogą zainteresować pożyczki które udzielane są pod zastaw majątku. W przypadku takich pożyczek istnieje możliwość uzyskania bardzo wysokich kwot sięgających kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów złotych. Niezbędnym wymogiem w przypadku tego rodzaju pożyczek jest jednak posiadanie zabezpieczenia pożyczki. Może je pełnić nieruchomość będąca w posiadaniu pożyczkobiorcy, firma, działka budowlana czy samochód. Wysokość kwoty pożyczki w głównej mierze uzależniona jest od wyceny majątku który jest w posiadaniu pożyczkobiorcy i który może stanowić główne zabezpieczenie pożyczki. Tego rodzaju pożyczki pozabankowe dla zadłużonych również są udzielane mimo posiadania negatywnej oceny kredytowej, negatywnego wpisu w BIK, czy zadłużenia w ZUS’ie lub Urzędzie Skarbowym. Największą role odgrywa tutaj zabezpieczenie pożyczki, które w przypadku nie wywiązywania się z umowy pożyczkowej, może zostać przejęte przez firmę pożyczkową. Dlatego tak ważna w tym przypadku, jest terminowa spłata zaciągniętej pożyczki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*