Pożyczki Pozabankowe dla zadłużonych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

11 udostępnij na FB

Największy problem osób zadłużonych polega na tym, że nie mają one możliwości uzyskania pomocy finansowej ze strony banku. Jeśli posiadamy jakieś większe opóźnienia w spłacie kredytów bankowych lub innych zobowiązań bankowych, to automatycznie BIK wystawia nam negatywną historię kredytową. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu w banku, może już okazać się nie lada wyzwaniem.

Wiadomo że w przypadku dość znacznego zadłużenia, zbawienny może okazać się dla nas kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt, w większości udzielany jest na pokrycie zobowiązań bankowych. Takich jak kredyty gotówkowe, czy zadłużenia na karcie kredytowej. Nie uzyskamy go więc, jeśli nasze główne zadłużenie stanowi pożyczka pozabankowa czy kilka chwilówek. Ponadto bank może udzielić kredytu konsolidacyjnego tylko w sytuacji, gdy osoba zadłużona nie posiada negatywnej historii kredytowej w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK).

W przeciwnym wypadku pozostają nam do wyboru pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. W udzielaniu których specjalizują się tylko nieliczne firmy. Bynajmniej jeśli mówimy o tych sprawdzonych i bezpiecznych instytucjach działających w tym sektorze.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych – gdzie uzyskać?

Choć rynek pożyczek pozabankowych jest obecnie dosyć dobrze rozwinięty i niemal każdy znajdzie w nim coś dla siebie,. To jednak pożyczki dla zadłużonych to już nie taki prosty temat. Przede wszystkim należy otwarcie powiedzieć, że wymagania firm pożyczkowych wzrosły. Szczególnie jeśli myślimy o pożyczeniu większej pożyczki. Wzrosły dlatego, ponieważ zmalały koszty tego rodzaju pożyczek. Na rynku pożyczek pozabankowych jest obecnie spora konkurencja. Dlatego też firmy starają się zaproponować jak najbardziej korzystne warunki potencjalnemu klientowi. Możemy otrzymać stosunkową niską ratę pożyczki,. Pod warunkiem że spełnimy wymagania firmy pożyczkowej. Te najczyściej mówią o posiadaniu stałych miesięcznych dochodów i pozytywnej historii kredytowej. Oraz braku zadłużeń widocznych w bazach KRD (Krajowy Rejestr Długów) czy BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Co więcej, coraz więcej firm pożyczkowych udzielających kredyty pozabankowe dla zadłużonych, weryfikuje historię kredytową klientów w tej samej bazie, co robią to banki czyli BIK. W takim przypadku, osoby posiadające zadłużenia mogą mieć problem z uzyskaniem potrzebnego finansowania. Są jednak nie liczne firmy, które umożliwiają otrzymanie pomocy w takiej sytuacji. Pod warunkiem że spełnione zostaną określone warunki.

Pożyczka pozabankowa z gwarantem

Pierwszą alternatywą w przypadku dość znacznego zadłużenia może być pożyczka z gwarantem. Do jej uzyskania potrzebna jest dodatkowa osoba, która będzie pełniła rolę gwaranta. Metoda działania jest bardzo zbliżona jak przy poręczycielu. Który często wymagany jest w przypadku różnego rodzaju kredytów bankowych. Gwarantem może zostać obywatel RP, który zna osobę składającą wniosek o pożyczkę. Może to być jej krewny, sąsiad czy nawet dalszy wujek z drugiego zakątka Polski. Ważne by taka osoba, posiadała zaufanie do pożyczkobiorcy i zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji. A konkretnie tego, że w sytuacji gdy pożyczkobiorca nie będzie terminowo regulował spłaty rat pożyczki, to ten obowiązek spadnie na gwaranta pożyczki. W przypadku firmy Rapida Money, jednej z najbardziej popularnych firm udzielających pożyczki z gwarantem, głównym warunkiem stawianym gwarantowi jest posiadanie ukończonych 25 lat oraz posiadanie pozytywnej historii kredytowej.

W ofercie firmy znajdują się pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Dostępne nawet w przypadku trudnych sytuacji związanych z posiadaniem negatywnej historii kredytowej w BIK/rejestrach dłużników czy zajęcia komorniczego. Aktualnie firma umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości do 25 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 4 lat (48 miesięcy).

Duże pożyczki dla zadłużonych pod zastaw

Osoby które potrzebują znacznie większej pomocy finansowej, mogą zainteresować pożyczki które udzielane są pod zastaw majątku. W przypadku takich pożyczek istnieje możliwość uzyskania bardzo wysokich kwot sięgających kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów złotych. Niezbędnym wymogiem w przypadku tego rodzaju pożyczek, jest jednak posiadanie zabezpieczenia pożyczki. Może je pełnić nieruchomość będąca w posiadaniu pożyczkobiorcy, firma, działka budowlana czy samochód. Wysokość kwoty pożyczki w głównej mierze uzależniona jest od wyceny majątku. Który jest w posiadaniu pożyczkobiorcy i który może stanowić główne zabezpieczenie pożyczki. Tego rodzaju pożyczki pozabankowe dla zadłużonych również są udzielane mimo posiadania negatywnej oceny kredytowej. Również negatywnego wpisu w BIK, czy zadłużenia w ZUS’ie lub Urzędzie Skarbowym.

Największą role odgrywa tutaj zabezpieczenie pożyczki. Które w przypadku nie wywiązywania się z umowy pożyczkowej, może zostać przejęte przez firmę pożyczkową. Dlatego tak ważna w tym przypadku, jest terminowa spłata zaciągniętej pożyczki.

Czytaj również

11 Comments
 1. Faktycznie w obu przypadkach można dostać w tym firmach pożyczkę, zarówno w przypadku jeśli mamy negatywny BIK, jak również jeśli jesteśmy wpisani w bazach dłużników. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować warunki takich pożyczek, bo nie zawsze mogą one być dla nas korzystne.

 2. Wybór pod tym kątem nie jest zbyt duży. Jest jeszcze firma Motopożyczka, która również udzieli pożyczki zadłużonym, ale koszty u nich są znacznie wyższe. W przypadku tej firmy konieczne jest posiadanie pojazdu np. samochodu osobowego, który będzie stanowił zabezpieczenie pożyczki. Kwota pożyczki uzależniona jest od wartości pojazdu.

 3. Trudno jest uzyskać pożyczkę w takiej sytuacji zadłużenia. Nie chcą pomóc ani bank ani firmy pożyczkowe. W najlepszym położeniu będą osoby zadłużone, które będą miały możliwość złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny, i z niego można również pokryć chwilówki czy inne pożyczki w parabankach.

  (4/5)
 4. Jeśli w banku pożyczka dla zadłużonych to wyłącznie kredyt konsolidacyjny, tylko że do takiego kredytu trzeba posiadać odpowiednią historię kredytową w BIK. Jeśli natomiast chodzi o pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to dobrą opcją może być pożyczka z gwarantem, z racji tego że nie jest taka droga jak tradycyjna pożyczka pozabankowa, no i można ją dostać nawet w sytuacji zadłużenia, czy jak mamy negatywny BIK.

  (4/5)
 5. W której firmie mam szansę uzyskać taką pożyczkę dla zadłużonych na spłatę 2 kredytów i kilku chwilówek? Dodam tylko że banki odmawiają mi udzielenia kredytu, z powodu niskiej zdolności kredytowej. Na razie jeszcze nie mam opóźnień widocznych w bzach BIK.

  (2/5)
  • A nie masz kogoś zaufanego, kto mógłby wziąć na siebie taki kredyt? Najlepiej osoba posiadająca nieruchomość, wtedy bank może zaoferować korzystną pożyczkę hipoteczną.

   (4/5)
  • Sprawdź w ofercie Bancovo, oni obsługują różne finansowania. Jeśli nie uda im się załatwić kredytu za pośrednictwem banku, to poszukają dla Ciebie pozabankowego finansowania.

   (4/5)
 6. Kiedyś znalazłam się w takiej trudnej sytuacji finansowej. W banku niestety pomocy nie uzyskałam. Taka pożyczka pozabankowa dla zadłużonych w niektórych sytuacjach może faktycznie nas uratować, ale trzeba dokładnie weryfikować koszty takich pożyczek. Głównie dlatego, by nie pogorszyć jeszcze bardziej swoje kondycji finansowej.

  (4/5)
 7. To chyba nie jest dobre rozwiązanie by zadłużenie leczyć pożyczkami pozabankowymi. Istnieje przecież szeroki wahlarz kredytów konsolidacyjnych, a nawet jeśli nie mamy szanse na kredyt bankowy to przecież w ostateczności możemy poprosić o pomoc kogoś biskiego, by wziął dla nas taki kredyt.

  (4/5)
  • Żeby takie osoby były chętne do pomocy, to nie byłoby tyle problemów z zadłużeniami. Każdy martwi się głównie o swój tyłek, poza tym to spore ryzyko, które może spowodować że sami wpadniemy w długi.

 8. Bardzo trudny temat z tymi pożyczkami, nie tylko dla osób z negatywnym BIK, ale również dla osób które tych zadłużeń nie mają ale mają niską zdolność. Praktycznie z zawieszeniem oferty Rapida, pożyczka pozabankowa dla zadłużonych nie jest już dostępna gdziekolwiek w internecie.

  (4/5)

Oceń: