Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

14 udostępnij na FB

Co możemy zrobić, jeśli posiadamy zbyt dużo obciążeń finansowych? Zadłużenie stanowi istotny problem wśród osób sięgających po kredyty czy pożyczki. Nie pozbędziemy się problemu, jeśli jeden kredyt będziemy starali się spłacać kolejnym, zaciągniętym w innym banku czy firmie pożyczkowej. Dużo prędzej rozwiążemy problem, sięgając po kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Należałoby jednak zacząć od sprecyzowania podstawowej kwestii, dla kogo kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem? Jeśli posiadamy kilka nie spłaconych zobowiązań finansowych, a do tego posiadamy kilka zaciągniętych kredytów. Jeśli do tego już ledwo dajemy sobie radę z ich spłatą, wtedy zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o czymś takim jak kredyt konsolidacyjny. To jeden duży kredyt, dzięki któremu spłacimy wszystkie posiadane zobowiązania finansowe. Za pomocą kredytu konsolidacyjnego udzielonego przez bank, spłacić będziemy mogli zaciągnięty kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, zadłużenie na karcie kredytowej czy limit w koncie. Ponadto jeśli mamy dodatkowo inne ciążące na nas zobowiązania, w postaci faktur, rachunków czy innego rodzaju pożyczek, to możemy na ten cel uzyskać dodatkową gotówkę, właśnie za pośrednictwem kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych.

Kto ma szansę otrzymać Kredyt konsolidacyjny?

Jeśli mówimy o bankowym kredycie konsolidacyjnym, to możliwość jego uzyskania będą miały osoby posiadające odpowiednio dobrą historię kredytową. Starając się o taki kredyt, nie możemy więc posiadać długich opóźnień w spłacie innych kredytów, które wcześniej braliśmy. Mam tu na myśli jednak wyłącznie duże opóźnienia w spłacie rat kredytów, które sięgnęły powyżej 60 dni. Poza tym, jak już wcześniej wspomnieliśmy, bankowe kredyty konsolidacyjne mogą nam posłużyć wyłącznie na spłatę zobowiązań bankowych. Nie możemy za pomocą takiego kredytu spłacić chwilówek czy innych pożyczek pozabankowych. Chyba że stanowią one dodatkowe zobowiązania poza kredytami bankowymi które posiadamy. W takiej sytuacji, możemy w ramach kredytu konsolidacyjnego uzyskać dodatkowe pieniądze, które posłużą nam na spłatę tych innych, dodatkowych obciążeń finansowych.

Co zyskamy biorąc kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Dzięki połączeniu wszystkich naszych zobowiązań i obciążeń finansowych, zyskujemy na tym, że wszystkie one zostają połączone w jedną całość. Zostają one jakby spłacone, a my od tego momentu posiadamy wyłącznie jeden, duży kredyt z jedną ratą. Jego łączna suma jest znacznie mniejsza niż suma rat kredytów, które do tej pory spłacaliśmy. Zyskujemy więc na tym, że od tej pory nasze miesięczne obciążenia finansowe są mniejsze. Nie ma jednak nic za darmo, ponieważ zamiast tego wydłuża nam się łączny okres spłaty.

Zadłużenia pozabankowe

Nieco gorzej mogą mieć osoby, których główne źródło zadłużenia stanowią pożyczki pozabankowe czy chwilówki. Niestety nie otrzymamy na ich spłatę kredytu konsolidacyjnego w banku. Banki nie udzielają takich kredytów, na spłatę tego rodzaju obciążeń. Jeśli naszym głównym celem jest konsolidacja kredytów bankowych i pozabankowych, możemy spróbować złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w Kasie Stefczyka. Możemy również próbować uzyskać na ten cel kredyt gotówkowy czy limit w koncie. Podstawowym warunkiem jest tu jednak posiadanie odpowiednio dobrej historii kredytowej i oceny punktowej w bazach BIK.

Jeżeli nie uda nam się uzyskać kredytu konsolidacyjnego, możemy poszukać innego rozwiązania które pomoże nam w spłacie zobowiązań pozabankowych. Jedną z nich przedstawiłem już swego czasu na łamach artykułu opisującego, jak najkorzystniej przeprowadzić konsolidację pozabankową.

Właśnie na łamach tego artykułu, wspominałem o pożyczce z gwarantem. W ramach takiej opcji, mamy możliwość uzyskania dużej pożyczki pozabankowej na dosyć korzystnych warunkach. Do jej uzyskania potrzebne są jednak dwie osoby. Po pierwsze pożyczkobiorca, a po drugie gwarant. To osoba, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Może być to na nasz dobry przyjaciel, sąsiad czy bliski krewny. Nie ma to większego znaczenia, kim będzie dla nas osoba którą pozyskamy w ramach gwaranta. Ważne by taka osoba, po pierwsze nie posiadała jakichkolwiek zadłużeń, a ponadto miała odpowiednią zdolność kredytową do uzyskania pożyczki.

Inny spośób na pozyskanie większej kwoty pożyczki na konsolidacją obciążeń finansowych to pożyczki hipoteczne. Możemy je uzyskać, jeśli jesteśmy właścicielem jakiejś nieruchomości a więc mieszkania, domu czy działki. Takie pożyczki to już jednak szereg formalności i długi czas oczekiwania na rozpatrzenie naszego wniosku. Takie pożyczki zaciąga się głównie w sytuacji, gdy potrzebujemy na prawdę dużego zastrzyku gotówki.

Aktualizacja: 08.10.2021

Czytaj również

14 Comments
 1. Taki kredyt może nam zdecydowanie pomóc, jednak uzyskają go tylko te osoby, które posiadają pozytywną historią kredytową w bazach BIK. Bez tego nie ma niestety najmniejszych szans żeby dostać taki duży kredyt na spłatę innych zobowiązań. A więc osoby zadłużone mogą mieć niestety problem żeby go uzyskać.

 2. Jest szeroka oferta konsolidacyjnych, szkoda tylko że jak ktoś ma zadłużenia w BIK to już za bardzo nie ma co liczyć na taki kredyt. A jeśli chodzi o pozabankowe oferty, to chyba tylko Rapida ma jakąś normalną propozycję takiego kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Na inne oferty nie ma co patrzeć, bo są kosztowne w spłacie i mogą nas wpędzić w jeszcze większe zadłużenie.

 3. Wiem że jak ktoś ma problem z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego w banku, to może poprosić doradcę o załatwienie takiego kredytu. Z doradcą znacznie łatwiej go uzyskać. Doradcy kredytowi mają lepsze wtyki niż taka osoba która przyjdzie z ulicy i bank o niej nic nie wie.

 4. Można poszukać na forach kredytowych takich doradców, przedstawić swoją sytuację i zobaczyć co da się zrobić. Może sytuacja wcale nie jest przegrana i uda się wynegocjować jakiś kredyt konsolidacyjny w banku.

 5. Według moich informacji, taki kredyt konsolidacyjny bez większych przeszkód powinien nam zostać udzielony, jeśli nie mamy zadłużeń w bazach BIK/BIG większych niż 30 dni. Faktycznie, przez doradcę typu np. Akredo łatwiej będzie uzyskać taki kredyt bankowy dla zadłużonych.

 6. Ludzie, pochodźcie trochę po bankach, zapytajcie jakie mają rozwiązania, to nic nie kosztuje. Powinniśmy znaleźć na to czas, jeśli mamy takie problemy. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych dostępny jest teraz u większości banków czy instytucji finansowych, kwestia tego by była to skuteczna konsolidacja i która nie pogrąży nas jeszcze bardziej.

 7. A kredyt konsolidacyjny dla bardzo zadłużonych? Kredyty bankowe + kilkanaście chwilówek? Czy sądzicie, że w takiej sytuacji istnieje jeszcze jakieś rozwiązanie w postaci konsolidacji, czy w żadnym banku nie dostanę kredytu na spłacenie tych zadłużeń?

  • Najwięcej zależy tutaj od Twojej historii kredytowej. Od tego czy nie posiadasz jakichś długich opóźnień w spłacie kredytów i pożyczek, widocznych w bazach BIK. Jeśli nie masz takich opóźnień, to taka konsolidacja nie powinna stanowić problemu.

  • Zapytaj u jakiegoś sprawdzonego doradcy finansowego, oni mają pod sobą najczęściej różne oferty finansowe, a do tego lepsze dojścia w bankach.

 8. Jaj mam problem z kilkoma kredytami. Pożyczka pozabankowa tylko jedna i nie duża więc z nią sobie poradzę. Nie wiem czy mam negatywny BIK, zdarzało mi się spłacać kredyt z opóźnieniem, ale wydaje mi się że nie było to duże opóźnienia. Czy w takiej sytuacji mam szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, na spłatę kredytów bankowych?

 9. Kiedyś miałem problem z różnnymi pożyczkami, które musiałem spłacać jednocześnie. Wtedy jednak nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych. Z jedną ratą byłoby łatwiej i prościej poradzić sobie z takim zadłużeniem i wysokimi ratami.

 10. W bankach miałem problem żeby taki kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych uzyskać, ale udało się go dostać w Kasie Stefczyka.

 11. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są praktycznie nie do uzyskania, ponieważ żaden bank nie udzieli nam kredytu jeśli nie posiadamy odpowiednio wysokiej zdolności i historii kredytowej w BIK.