Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Porównanie pożyczek pozabankowych 10 000 zł

Moim dzisiejszym zadaniem było porównanie pożyczek pozabankowych w wysokości 10 000 zł i sprawdzenie w których firmach uzyskamy najniższą ratę pożyczki przy tak dużej kwocie.

Jeśli nie od dziś obserwujecie mojego bloga, to na pewno z opublikowanych przeze mnie artykułów, mogliście nie raz wywnioskować że większe pożyczki pozabankowe nie są niestety tanie w spłacie. Takie pożyczki wiążą się z wysokimi kosztami i ratami miesięcznymi, które nie należą do najniższych. Dzisiaj będziecie mieli okazję zapoznać się z porównaniem pożyczek pozabankowych w wysokości 10 000 zł.

Wiadomo że jeżeli zależy nam na nie dużych kosztach, to po taki większy kredyt lepiej sięgnąć w banku. A jeszcze bardziej korzystne może okazać się sięgnięcie po pożyczkę hipoteczną czy limit odnawialny, ponieważ te produkty finansowe charakteryzują się niższym oprocentowaniem niż kredyt gotówkowy. Co jednak, jeśli w banku nie mamy najmniejszych szans na uzyskanie kredytu? Wtedy pozostają nam rozwiązania pozabankowe. Które z nich okażą się najbardziej korzystne przy tak dużej kwocie jak 10 000 zł? To właśnie postanowiłem sprawdzić. A jak wiadomo obliczenie kosztów pożyczki to w dzisiejszych czasach dosyć prosta czynność, ponieważ wystarczy skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych poszczególnych firm. Mnie zainteresowała kwota pożyczki pozabankowej w wysokości 10 000 zł, z okresem spłaty pożyczki w 24 miesięcznych ratach.

1. WONGA, rata pożyczki od 502,92 zł*

Choć Wonga jest w stanie zaproponować najbardziej korzystne warunki pożyczenia 10 000 zł z okresem spłaty w 24 miesięcznych ratach, to nie wszyscy będą mieli szanse uzyskać za ich pośrednictwem pożyczkę. Firma wymaga od potencjalnego pożyczkobiorcy niemal wzorowej historii kredytowej. Nie możemy więc posiadać ani zadłużeń w bazach dłużników czyli jakichś nie opłaconych terminowo faktur. To samo tyczy się posiadania opóźnień w spłacie kredytów bankowych, o których informacja zostałaby odnotowana w bazach BIK’u. Już większe szanse będziemy mieli na uzyskanie pożyczki w Wondze jeśli nie posiadamy żadnej historii kredytowej (nic wcześniej nie pożyczaliśmy) niż posiadanie negatywnej historii kredytowej.

2. MONEDO, rata pożyczki 590,00 zł*

Kolejną z propozycji tańszych pożyczek pozabankowych jest Monedo. Tutaj sytuacja jest bardzo zbliżona do oferty Wongi. Odkąd firma przeistoczyła z się z marki Zaimo w markę Monedo, już nie wszystkim udziela tak chętnie pożyczek. Największe szanse na uzyskanie pożyczki 10 000 zł będą miały na pewno osoby posiadające pozytywną historię kredytową w BIK. Ponadto firma przeanalizuje również czy posiadamy czyste konta w bazach dłużników takich jak KRD czy Erif. Jeśli pod tym kątem wszystko będzie grało, być może zdecyduje się na udzielenie nam pożyczki. A jeśli do tego dojdzie, na pewno będziemy mogli się spodziewać tego, że pożyczka w szybkim czasie zasili nasze konto bankowe. Do uzyskania pożyczki nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń o dochodach, ani też wykonywanie przelewów weryfikacyjnych a więc cały proces przyznania pożyczki odbywa się w szybki i sprawny sposób.

3. RAPIDA MONEY, rata pożyczki 617,92 zł*
pożyczka pozabankowa 10 000 zł

To nie jest typowa pożyczka gotówkowa, podobna do innych przedstawionych tutaj dzisiaj ofert. W przypadku Rapida Money mamy ofertę z której mogą skorzystać zarówno te osoby które maja problem z uzyskaniem kredytu bankowego, jak również te osoby które posiadają zadłużenia i nie mogą uzyskać dodatkowej gotówki w żaden inny sposób. Rapida Money może nam pomóc właśnie w takich trudnych sytuacjach. Jest jednak rzecz którą my musimy zrobić, aby otrzymać u nich pożyczkę. Mowa tu o konieczności posiadania gwaranta, czyli takiej osoby która będzie jakby poręczycielem pożyczki. Powinna to być osoba o dobrej historii kredytowej i oczywiście określonej zdolności kredytowej. Tylko w takiej sytuacji istnieje możliwość wsparcia finansowego za pomocą Rapida Money. W przypadku pożyczek w wysokości 10 000 zł istnieje dodatkowo możliwość skorzystania z dłuższego okresu spłaty, wynoszącego 36 miesięcy.

4. AASA, rata pożyczki 746.67 zł*

Szukając pożyczki pozabankowej w wysokości 10 000 zł natkniemy się również na firmę Aasa. Jest to firma która już dosyć długo działa na naszym krajowym rynku pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Jest to pierwsza firma w tym zestawieniu, która wymaga od pożyczkobiorcy wieku wyższego niż 18 lat. Aby otrzymać pożyczkę w Aasa powinniśmy mieć ukończone przynajmniej 20 lat i nie więcej jak 80 lat. Ponadto warunkiem uzyskania pożyczki za pośrednictwem firmy Aasa jest brak zadłużeń widocznych w bazach BIG Infomonitor oraz posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu (z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury). Jest to jedna z nielicznych firm, która umożliwia uzyskanie pożyczki na kilka różnych sposobów. Pożyczkę możemy otrzymać tradycyjną metodą czyli bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli jednak go nie posiadamy, możemy pożyczkę otrzymać przez czek Giro, dzięki któremu pełną kwotę pożyczki odbierzemy w najbliższej placówce pocztowej.

5. ZAPLO, rata pożyczki 815.62 zł*

Ostatnią dzisiaj ofertą wysokich pożyczek pozabankowych jest oferta firmy Zaplo. Podobnie jak w przypadku Rapidy, jeśli okres 24 miesięcy będzie dla nas okresem zbyt krótkim na spłatę pożyczki, mamy możliwość skorzystania z nieco dłuższego okresu spłaty, wynoszącego 36 miesięcy. Również w Zaplo nie uzyskacie pożyczki jeżeli macie ukończone dopiero 18 lat. Otóż warunkiem uzyskania dodatkowej gotówki z pomocą firmy Zaplo jest ukończone przynajmniej 21 lat. Do otrzymania pożyczki konieczne jest również posiadanie pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK oraz brak jakichkolwiek zadłużeń w bazach dłużników. Według naszych informacji wynika jednak, że pożyczka w firmie Zaplo nie jest trudno dostępna i jeśli nie posiadacie jakichś większych zadłużeń nie powinniście mieć problemu z jej uzyskaniem. Oferta firmy należy również do jednych z szybszych pożyczek dostępnych online.

*Wyliczenia rat miesięcznych pożyczek zostały przeprowadzone na dzień 23.02.2018 roku za pomocą kalkulatorów pożyczkowych, zamieszczonych na stronach internetowych w/w firm.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*