Porównanie pożyczek pozabankowych 10 000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

14 udostępnij na FB

Jeśli nie od dziś obserwujecie mojego bloga, to na pewno z opublikowanych przeze mnie artykułów, mogliście nie raz wywnioskować że większe pożyczki pozabankowe nie są niestety tanie w spłacie. Takie pożyczki wiążą się z wysokimi kosztami i ratami miesięcznymi, które nie należą do najniższych. Dzisiaj będziecie mieli okazję zapoznać się z porównaniem pożyczek pozabankowych w wysokości 10 000 zł.

Wiadomo że jeżeli zależy nam na nie dużych kosztach, to po taki większy kredyt lepiej sięgnąć w banku. A jeszcze bardziej korzystne może okazać się sięgnięcie po pożyczkę hipoteczną czy limit odnawialny. Ponieważ te produkty finansowe charakteryzują się niższym oprocentowaniem niż kredyt gotówkowy. Co jednak, jeśli w banku nie mamy najmniejszych szans na uzyskanie kredytu? Wtedy pozostają nam rozwiązania pozabankowe. Które z nich okażą się najbardziej korzystne przy tak dużej kwocie jak 10 000 zł? To właśnie postanowiłem sprawdzić. A jak wiadomo obliczenie kosztów pożyczki to w dzisiejszych czasach dosyć prosta czynność. Ponieważ wystarczy skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych poszczególnych firm. Mnie zainteresowała kwota pożyczki pozabankowej w wysokości 10 000 zł, z okresem spłaty pożyczki w 24 miesięcznych ratach.

Pożyczka 10 000 zł w firmach pozabankowych – porównanie

1. WONGA

Choć Wonga jest w stanie zaproponować najbardziej korzystne warunki pożyczenia 10 000 zł z okresem spłaty w 24 miesięcznych ratach. To nie wszyscy będą mieli szanse uzyskać za ich pośrednictwem pożyczkę. Firma wymaga od potencjalnego pożyczkobiorcy niemal wzorowej historii kredytowej. Nie możemy więc posiadać ani zadłużeń w bazach dłużników czyli jakichś nie opłaconych terminowo faktur. To samo tyczy się posiadania opóźnień w spłacie kredytów bankowych, o których informacja zostałaby odnotowana w bazach BIK’u. Już większe szanse będziemy mieli na uzyskanie pożyczki w Wondze, jeśli nie posiadamy żadnej historii kredytowej (nic wcześniej nie pożyczaliśmy) niż posiadanie negatywnej historii kredytowej.

2. MONEDO

Kolejną z propozycji tańszych pożyczek pozabankowych jest Monedo. Tutaj sytuacja jest bardzo zbliżona do oferty Wongi. Odkąd firma przeistoczyła z się z marki Zaimo w markę Monedo, już nie wszystkim udziela tak chętnie pożyczek. Największe szanse na uzyskanie pożyczki 10 000 zł będą miały na pewno osoby posiadające pozytywną historię kredytową w BIK. Ponadto firma przeanalizuje również czy posiadamy czyste konta w bazach dłużników takich jak KRD czy Erif. Jeśli pod tym kątem wszystko będzie grało, być może zdecyduje się na udzielenie nam pożyczki. A jeśli do tego dojdzie, na pewno będziemy mogli się spodziewać tego, że pożyczka w szybkim czasie zasili nasze konto bankowe. Do uzyskania pożyczki nie jest konieczne przedstawianie zaświadczeń o dochodach. Ani też wykonywanie przelewów weryfikacyjnych a więc cały proces przyznania pożyczki odbywa się w szybki i sprawny sposób.

3. RAPIDA MONEY

pożyczka pozabankowa 10 000 zł

To nie jest typowa pożyczka gotówkowa, podobna do innych przedstawionych tutaj dzisiaj ofert. W przypadku Rapida Money mamy ofertę z której mogą skorzystać zarówno te osoby które maja problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Jak również te osoby które posiadają zadłużenia i nie mogą uzyskać dodatkowej gotówki w żaden inny sposób. Rapida Money może nam pomóc właśnie w takich trudnych sytuacjach. Jest jednak rzecz którą my musimy zrobić, aby otrzymać u nich pożyczkę. Mowa tu o konieczności posiadania gwaranta. Czyli takiej osoby która będzie jakby poręczycielem pożyczki. Powinna to być osoba o dobrej historii kredytowej i oczywiście określonej zdolności kredytowej. Tylko w takiej sytuacji istnieje możliwość wsparcia finansowego za pomocą Rapida Money. W przypadku pożyczek w wysokości 10 000 zł istnieje dodatkowo możliwość skorzystania z dłuższego okresu spłaty, wynoszącego 36 miesięcy.

4. AASA

Szukając pożyczki pozabankowej w wysokości 10 000 zł natkniemy się również na firmę Aasa. Jest to firma która już dosyć długo działa na naszym krajowym rynku pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Jest to pierwsza firma w tym zestawieniu, która wymaga od pożyczkobiorcy wieku wyższego niż 18 lat. Aby otrzymać pożyczkę w Aasa powinniśmy mieć ukończone przynajmniej 20 lat i nie więcej jak 80 lat. Ponadto warunkiem uzyskania pożyczki za pośrednictwem firmy Aasa jest brak zadłużeń widocznych w bazach BIG Infomonitor oraz posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu (z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury). Jest to jedna z nielicznych firm, która umożliwia uzyskanie pożyczki na kilka różnych sposobów. Pożyczkę możemy otrzymać tradycyjną metodą czyli bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli jednak go nie posiadamy, możemy pożyczkę otrzymać przez czek Giro, dzięki któremu pełną kwotę pożyczki odbierzemy w najbliższej placówce pocztowej.

5. ZAPLO

Ostatnią dzisiaj ofertą wysokich pożyczek pozabankowych jest oferta firmy Zaplo. Podobnie jak w przypadku Rapidy, jeśli okres 24 miesięcy będzie dla nas okresem zbyt krótkim na spłatę pożyczki, mamy możliwość skorzystania z nieco dłuższego okresu spłaty, wynoszącego 36 miesięcy. Również w Zaplo nie uzyskacie pożyczki jeżeli macie ukończone dopiero 18 lat. Otóż warunkiem uzyskania dodatkowej gotówki z pomocą firmy Zaplo jest ukończone przynajmniej 21 lat. Do otrzymania pożyczki konieczne jest również posiadanie pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK oraz brak jakichkolwiek zadłużeń w bazach dłużników. Według naszych informacji wynika jednak, że pożyczka w firmie Zaplo nie jest trudno dostępna i jeśli nie posiadacie jakichś większych zadłużeń nie powinniście mieć problemu z jej uzyskaniem. Oferta firmy należy również do jednych z szybszych pożyczek dostępnych online.

Czytaj również

14 Comments
 1. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach jednak można pożyczyć taką gotówkę po nie dużych kosztach. Kiedyś jeśli ktoś potrzebował tak dużej gotówki, to wybierając firmę pożyczkową, musiał się przygotować na to że za taką pożyczkę będzie musiał słono zapłacić. Czasy jednak się zmieniły, takich firm jest więcej więc i koszty spadły. Jest w czym wybierać i dobrze.

 2. Dla mnie zarówno banki jak i firmy pożyczkowe mają wysokie koszty takich pożyczek. Kredyt gotówkowy 10 000 zł wychodzi bardzo drogo nawet w banku. Dlatego lepiej rozejrzeć się za bardziej rozsądnymi rozwiązaniami. Może limit w koncie, taki odnawialny albo pożyczka hipoteczna (wyłącznie w banku) która też wyjdzie taniej niż pożyczka gotówkowa, no tyle że w jej przypadku trzeba posiadać jakąś nieruchomość np. mieszkanie.

 3. Co raz więcej jest firm konkurencyjnym dla banków, które mogą zaoferować pożyczki 10 000 zł na całkiem przyzwoitych i nie wygórowanych warunkach. Trzeba jedynie porządnie prześledzić tego typu oferty, bo jest ich całkiem sporo. Niektóre mają raty pożyczki bardzo podobne jak kredyty bankowe, tyko trzeba mieć przy nich dobrą historię kredytową.

 4. Jeszcze do nie dawna takie duże pożyczki udzielał chyba tylko Provident. A teraz nie dość że praktycznie w każdej jednej firmie pożyczkowej dostępna jest taka kwota pożyczki, to jeszcze niektóre oferują pożyczki w wysokości nawet do 20 czy 30 tysięcy złotych. Nie ma więc problemu z dostaniem dużej pożyczki, ale na pewno nie łatwo o znalezienie takiej, która będzie tania w spłacie.

 5. Jak to mówią, łatwiej pożyczyć a gorzej spłacić i w przypadku takiej wysokiej kwoty będzie niestety bardzo podobnie. Możemy oczywiście wybrać taki kredyt pozabankowy który będzie miał najniższą ratę miesięczną. Jednak z doświadczenia wiem, ze ani tak będzie on cechował się znacznie wyższymi kosztami niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego jaki weźmiemy w banku. A przecież są jeszcze tańsze rozwiązania jak choćby limit w koncie czy pożyczka hipoteczna.

 6. Jeśli szukamy pożyczki pozabankowej to najtańsza opcja będzie w Wonga, tyle żeby u nich załapać się na pożyczkę trzeba mieć pozytywną historię kredytową, bez zadłużeń BIK, baz dłużników itp. Niektórzy mogą mieć ciężko. Jeśli nie uda się u nich, to polecam zdecydowanie Zaplo bo mają dosyć dużą akceptację wniosków o pożyczki, więc szanse znacznie większe w przypadku takiej większej pożyczki 10 000 zł, u nich na 36 miesięcy nawet.

 7. Pożyczka 10 000 zł to wysoka kwota i raczej firmy pożyczkowe nie oferują takich pożyczek po niskich kosztach. O ile w przypadku mniejszych kwot nie widać takiej różnicy to w przypadku 10k już ją odczujemy. Jeśli bank nie chce nam dać kredytu gotówkowego, to może jakaś mniejsza pożyczka hipoteczna czy pożyczka z poręczycielem, też jest możliwa w banku.

 8. Jeśli ktoś potrzebuje pożyczki pozabankowe takie do 10 000 zł to nie sprawdzi ofertę firmy Aasa lub innych marek które mają pod sobą np. Ratka czy Mikrorata. U nich taką kwotę dostaniemy, a przy tym koszty nie będą jakieś specjalnie wysokie. Zresztą oni nawet nie pozwalając wziąć pożyczki na dłużej jak na 24 miesiące, bo wiedzą że dłuższy okres wiązałby się z większym kosztem pożyczki.

 9. Całkiem sporo jest ofert w tym przedziale, więc można już wybierać spośród ofert różnych firm. To już nie te czasy że jesteśmy skazani na 2 czy 3 firmy, które kiedyś były monopolistą na rynku pożyczek. Teraz nie dość tego że wybór jest znacznie większy, to jeszcze mamy niższe koszty niż bywało to kiedyś.

 10. Wiadomo – Wonga nie ma sobie równych bo ma koszty pożyczek takie jak w banku. Tyle że wymagania też ma nie wiele mniejsze. Nie przejdzie u nich wniosek osoby, która ma jakieś opóźnienia widoczne w BIK czy inne historie zadłużeń. Takie osoby szybciej dostaną pożyczkę w Rapidzie.

 11. Tak, Wonga jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe będzie najtańsza, ale jeśli chcecie pożyczyć 10 000 zł przez internet to możecie to również w Eurobanku. Aktualnie bank od jakiegoś czasu również udziela pożyczki online, a do tego bez dodatkowych zaświadczeń, na wyciąg z konta.

 12. Takie porównanie pożyczek pozabankowych można sobie zrobić na własną rękę. Wystarczy zweryfikować koszty za pomocą stron internetowych, na każdej takiej stronie obliczymy ratę miesięczną i dzięki temu możemy wybrać ofertę ta rata miesięczna będzie najniższa.

  (4/5)
  • To prawda, ponieważ firmy pożyczkowe podają bardzo przybliżone koszty, które nie wiele różnią się od tych ostatecznych. Taka pozabankowa pożyczka 10 000 zł wyjdzie nas jednak nieco drogo, więc ja w tym zakresie polecałabym jednak banki.

   (3/5)
   • Dokładnie, ciekawą opcją na uzyskanie pożyczki w wysokości 10 000 zł jest również Kasa Stefczyka. Koszty bardzo porównywalne z bankami a szanse na uzyskanie pożyczki znacznie większe.

Oceń: