Nowa tarcza antykryzysowa nie znosi limitu przychodów (15 tyś.600 zł)?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W ubiegły piątek, 17 kwietnia 2020 roku prezydent podpisał nową ustawę o Tarczy Antykryzysowej. Która miała wnosić szereg nowych udogodnień dla przedsiębiorców, dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa Covid-19. Większość planowanych poprawek znalazła się w nowej ustawie. Jednak nie wszystkie.

Jak informowaliśmy wcześniej w artykule Zwolnienia z ZUS od kwietnia – dla kogo?, w nowej wersji ustawy dotyczącej zwolnienia z opłacania składek ZUS, miała znaleźć się poprawka mówiąca o zniesieniu górnego limitu przychodów dla przedsiębiorców niezatrudniających pracowników. Przypomnijmy że wspomniany wcześniej limit to przychód miesięczny w wysokości 15 tyś.600 zł. Zapis ten budził wiele kontrowersji. Szczególnie wśród osób które muszą pokrywać każdego miesiąca wysokie koszty prowadzonej działalności. W związku z czym różnica pomiędzy uzyskiwanym przychodem a dochodem jest bardzo duża. Problem ten miała rozwiązać nowa poprawka do ustawy o Tarczy Antykryzysowej, znosząca całkowicie górny limit.

Niestety tak się jednak nie stało, ponieważ w nowej ustawie Tarczy Antykryzysowej 2.0, pomimo wcześniejszych zapewnień i wielu informacji medialnych, nie ma wzmianki o zniesieniu tego limitu. Znalazła się tam jedynie zapiska. Mówiąca o tym że ze zwolnieniami ZUS będą objęte również nowe firmy. Które rozpoczęły prowadzenie działalności przed 1 kwietnia 2020 roku.

Czytaj również

Oceń: