Najniższa rata pożyczki

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB

Popularne przysłowie mówi – nie sztuką jest pożyczyć pieniądze. Ale sztuką jest pożyczyć je tanio. Dzisiaj jednak nie trudno znaleźć najniższą ratę pożyczki, ponieważ większość firm dokładne koszty pożyczek przedstawia na swoich stronach internetowych. Dokładne informacje o kosztach pożyczki czy wysokość raty miesięcznej możemy sprawdzić sobie jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wystarczy za pomocą popularnych suwaków wskazać kwotę interesującej nas pożyczki oraz okres jej spłaty.

Korzystając z powyższego sposobu, możemy praktycznie sami znaleźć taką pożyczkę pozabankową, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Po raz kolejny postanowiłem jednak wyjść Wam naprzeciw. Znalazłem kilka ofert, które moim zdaniem będą atrakcyjne pod względem wysokości oprocentowania czy ogólnych kosztów. Przed Wami 5 wybranych przeze mnie firm oferujących pożyczki internetowe, w których macie szanse uzyskania najniższej raty.

Najniższa rata pożyczki – w których firmach?

Na dobry początek Wonga, która praktycznie na rynku pożyczek pozabankowych nie ma sobie równych. Jeśli zależy Wam na uzyskaniu pożyczki internetowej, przy której nie będziecie musieli załatwiać dodatkowych formalności wychodząc w tym celu z domu, to powinniście zwrócić uwagę na ich ofertę. Zdecydowanie najniższa rata spośród innych sprawdzanych przeze mnie ofert pożyczek. Jest to zarazem jedna z nielicznych firm, która umożliwia uzyskanie pożyczki osobom w wieku już od 18 lat. A więc jeśli bank odrzucił Wasz wniosek o kredyt właśnie z powodu zbyt niskiego wieku, to jak najbardziej możecie spróbować uzyskać pożyczkę za pośrednictwem Wongi. W ofercie firmy są pożyczki gotówkowe w wysokości do 10 000 zł, z okresem spłaty pożyczki do 24 miesięcy. Oferta firmy obejmuje również pożyczki z krótkim okresem spłaty. Który możemy spłacić w czasie 30 czy 60 dni, jeżeli nie chcemy na dłuższy okres wiązać się umową z pożyczkodawcą.

Duża pożyczka pozabankowa z nie dużą ratą

Ciekawą ofertę pożyczek ma również firma Rapida Money, której koszty jak na warunki pożyczek pozabankowych nie są zbyt wygórowane. Tutaj jednak do uzyskania pożyczki wymagany jest poręczyciel. A więc dodatkowa osoba która będzie zabezpieczeniem pożyczki. Ważne aby taka osoba posiadała odpowiednią zdolność i historię kredytową. Jest to na pewno produkt który może zainteresować osoby zadłużone, w bazach BIK czy posiadające zadłużenia komornicze. Firma oferuje stosunkowo wysokie kwoty pożyczek sięgające nawet do 25 000 zł z okresem spłaty od 12 do 48 miesięcy. Może to być dobra propozycja dla osób szukających większej pożyczki pozabankowej. Pod warunkiem oczywiście, że uda nam się znaleźć odpowiednią osobę, która zostanie poręczycielem pożyczki.

Jeśli interesuje nas najniższa rata pożyczki pozabankowe, to powinniśmy sprawdzić również co ma nam do zaoferowania firma Monedo. Choć opinie na temat firmy Monedo są różne, to jednak trzeba przyznać, że wysokość rat pożyczek należy do jednych z najniższych jakie spotkamy na rynku pozabankowym. Aby uzyskać pożyczkę w firmie powinniśmy jednak posiadać nie naganną historię kredytową. A więc bez opóźnień w spłacie kredytów w BIK oraz bez wpisów do baz dłużników. Firma udziela pożyczek od 18 lat. Pod warunkiem że posiadamy już odpowiednią zdolność kredytową do uzyskania pożyczki. Oferta firmy obejmuje pożyczki w wysokości od 1500 do 15 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 24 miesięcy i zależny jest głównie od tego jak długo będziemy chcieli spłacać pożyczone pieniądze wraz z odsetkami.

Mała rata pożyczki

Firma Provident na pewno jest kojarzona większości z Was. Na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce działa już od ponad 20 lat. Firma do tej pory była znana z tego że ma w ofercie raczej drogie w spłacie pożyczki. Tak było do momentu kiedy firma nie wprowadziła do swojej oferty pożyczek internetowych. Których koszt jednak różni się znacząco w porównaniu z oferowanymi do tej pory pożyczkami domowymi. Dla osób które szukają nie drogiej w spłacie pożyczki pozabankowej, firma przygotowała ofertę pożyczki samoobsługowej. Jest to pożyczka dostępna całkowicie drogą internetową, której wysokość może wynosić maksymalnie do 7500 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 36 miesięcy. Szanse na uzyskanie takiej pożyczki w Providencie będą miały osobę posiadające ukończone 18 lat i które mają pozytywną historię kredytową. Nie można więc posiadać ani wpisów w bazach dłużników ani opóźnień widocznych w bazie BIKu.

Jeszcze jedna i ostatnia na dziś propozycja najniższej raty pożyczki to oferta Incredit. Firma która może nie istnieje tak długo na rynku pożyczkowym, jak opisywany wcześniej Provident. Ale jest to jedna z pierwszych firm, która rozpoczęła oferowanie pożyczek pozabankowych przez internet. Podobnie jak u większości firm oferujących podobne pożyczki, tak również w przypadku Incredit maksymalny limit dostępnych pożyczek sięga do 10 000 zł. Jeżeli jednak składamy wniosek o pierwszą pożyczkę w firmie, ten limit może wynosić maksymalnie do 7000 zł. Spłata pożyczki będzie odbywać się w ratach miesięcznych. Pod tym kątem mamy do wyboru okres od 3 do 12 miesięcy. Jeżeli będziemy zainteresowani uzyskaniem pożyczki w firmie, musimy wiedzieć że powinniśmy posiadać ukończone przynajmniej 20 lat. Oraz posiadać brak negatywnych opinii na nasz temat w bazach dłużników.

Czytaj również

17 Comments
 1. Zawsze się zastanawiałam jak to jest z tymi pożyczkami pozabankowymi. Z jednej strony niby można trafić na bardzo niskie oprocentowanie, z drugiej strony pojawia się wątpliwość, czy nie tkwi w tym jakiś haczyk.

 2. Dlatego trzeba korzystać z usług sprawdzonych firm, które nie pobierają wysokich opłat i mają konkretnie sprecyzowaną umowę. W dzisiejszych czasach gdy internet jest na wyciągnięcie ręki, można przeczytać sobie opinie na temat konkretnych firm, i choćby na tej podstawie ocenić jej wiarygodność czy koszty pożyczki które ma do zaoferowania.

 3. W dzisiejszych czasach są firmy które mogą zaproponować niskie raty pożyczki, bo jest duża konkurencja na tym rynku i każdym chce mieć jak największą sprzedaż. Oczywiście trzeba przy tym uważać komu się pożycza, bo jednak mało która firma chce pożyczać osobom które posiadają zadłużenia czy negatywne wpisy w bazach. Jednak jeśli nie mamy tego typu problemów, to mamy możliwość wyboru tam gdzie najtaniej.

 4. Dziś to nie problem bo każdy może sobie sama koszt pożyczki. Wchodzi na stronę jednej firmy, oblicza ratę pożyczki, jak jest za duży to idzie na stronę innej firmy i robi jeszcze raz to samo. Jak w końcu znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę wtedy może dopiero złożyć wniosek o pożyczkę i chwilę później kasa jest na jego koncie.

 5. Że najniższa wcale nie oznacza że łatwo dostępna. Niestety przy tych najtańszych, gdzie koszty są niemal zbliżone d tych bankowych, wymagania są niemal takie same jak w banku. Wymagany pozytywny BIK, dobra zdolność kredytowa itp.

 6. Najniższa rata pożyczki to tylko i wyłącznie bankowa pożyczka hipoteczna. Tylko w ramach takiej oferty możemy liczyć na zaproponowanie korzystnych warunków. Tylko że do jej uzyskania potrzebna jest nieruchomość, jeśli sami jej nie posiadamy, to może to być nieruchomość jakichś najbliższych krewnych. Oczywiście muszą wyrazić zgodę i podpisać papiery, bo nieruchomość będzie stanowiła jakby zabezpieczenie pożyczki. Dzięki temu jej koszt może być taki niski.

 7. Wbrew pozorom, okazuje się że jednak są firmy które mogą zaproponować całkiem przystępne koszty pożyczki i wcale nie muszą one byś wysokie. Większość osób kojarzy jednak firmy pożyczkowe z Providentem i dlatego wydaje im się że wszystkie tego rodzaju pożyczki muszą być drogie. Okazuje się że jednak jest inaczej.

 8. Jak w banku ktoś nie dostał to w Wonga też nie ma co liczyć na pożyczkę. Dają tylko osobom z dobrą historią kredytową, a więc jak ktoś nie miał opóźnień w spłacie rat pożyczek czy kredytów. Ale łatwiej można dostać pożyczę w Zaplo, koszt może trochę wyższe ale pożyczkę można dostać łatwiej.

 9. Proponuję skorzystać z kalkulatorów zamieszczonych na stronach firm pożyczkowych. W ten sposób najłatwiej znajdziemy najniższą ratę pożyczki. Porównywarka przeważnie podaje nie aktualne dane, więc lepiej samemu zweryfikować koszt pożyczki w wybranych firmach.

 10. Są firmy, w których ten koszt pożyczek wcale nie musi być wysoki, Większość osób przyzwyczaiło się do teorii że pożyczki pozabankowe są drogie, bo kiedyś takie było. Jednak od czasów kiedy udzielały je wyłącznie takie firmy jak Provident, sporo się zmieniło i nawet w tej firmie mamy możliwość uzyskania pożyczki po całkiem nie wygórowanych kosztach.

 11. Niska rata – mamy do wyboru bank albo firmę pożyczkową. Wiadomo że w banku zawsze jednak te koszty będą niższe, tym bardziej jeśli zależy nam na większej kwocie kredytu. Tak więc poszukując najniższej raty warto skierować się w pierwszej kolejności w stronę banków.

  (4/5)
 12. Te firmy pożyczkowe które oferują najniższe raty pożyczki, najczęściej maja dosyć zawyżone wymagania. Choć dochód nie musi być wysoki i nie musi nawet sięgać najniższej krajowej, to trzeba posiadać dobrą historię kredytową a więc brak zadłużeń widocznych w bazach BIK, BIG, KRD, Erif itp.

  (4/5)
 13. Szukając niskie raty pożyczki trzeba po prostu zacząć od banków, które są w stanie zaoferować jednak najbardziej korzystne warunki udzielenia pożyczki, zarówno w przypadku małych, jak również w przypadku dużych kwot.

  (4/5)
  • W niektórych firmach udzielających pożyczki online na raty również jest szansa uzyskania korzystnych warunków. Kwestia tylko tego, by dokonać odpowiedniego wyboru. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj kalkulator pożyczkowy, za pomocą którego można sobie obliczyć dokładnie koszty.

   (4/5)
 14. Firma pożyczkowa i niska rata pożyczki? Jakoś nie za bardzo mi to pasuje. Ale jeśli taka Wonga faktycznie oferuje takie koszty jak podaje na swojej stronie to chylę czoła. Bo dzięki temu można nie tylko uzyskać pożyczkę tanio i z niską ratą, ale przy tym bez tych wszystkich formalności, które czekają na nas w banku.

  (5/5)
 15. Najniższa rata pewnie w banku, ale kto w dzisiejszych czasach to dostanie tam pożyczkę, jak trzeba mieć super zdolność kredytową? Łatwiej w Kasie Stefczyka czy w Providencie (samoobsługowa) , a koszty niemal porównywalne jak w banku.

  (4/5)
 16. Paula, nie zgodzę się – jeśli masz odpowiednio dobrą zdolność kredytową a wcześniej nie miałaś problemu z terminową spłatą innych zobowiązań finansowych, to w banku jak najbardziej kredyt dostaniesz. A w banku niska rata kredytu jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba najpierw porównać sobie kilka ofert.

  (4/5)

Oceń: