Kurs bitcoina wraca do ponad 8000 dolarów

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Po licznych żartach i spekulacjach na temat drastycznych skoków wartości najpopularniejszej kryptowaluty, ostatnie dwa miesiące były wyjątkowe dobre i stabilne. Wartość bitcoina konsekwentnie wzrasta. A wraz z końcem lipca osiągnęła – i przekroczyła – próg 8000 dolarów. Czy to początek długotrwałej stabilizacji?

Analizując ostatnie kilka miesięcy można dojść do wniosku, że Bitcoin faktycznie dąży do utrzymania stałego kursu w granicach 10 tysięcy dolarów. Wiadomo jednak, że w przeszłości skoki wartości kryptowaluty były nieobliczalne. Rośnie również kapitalizacja, która w chwili obecnej waha się w granicach 45% kapitalizacji rynku walut cyfrowych. Takie liczby na wykresach mogą na pewno cieszyć inwestujących w bitcoina. Ponieważ są to przesłanki stabilizacji. Chociaż kurs kryptowaluty bywał nieprzewidywalny, to konsekwentny wzrost i wyjście ze strefy wsparcia 6000-7000 dolarów na pewno jest dużym sukcesem.

Bitcoin na dobrej drodze?

Sceptycy uwielbiają przypominać o spadku z przełomu 2017 i 2018 roku. W grudniu kurs bitcoina to absurdalne 20 tysięcy dolarów. Ale potem już tylko gorzej – do czerwca wartość spadła do niecałych 6 tysięcy dolarów. Czy waluta, która w pojedynkę spowodowała katastrofę na rynku kart graficznych, ma szansę na to, by w końcu nie być postrzegana jako ryzyko? Raczej nie, nawet przy stabilnym kursie przez kilka miesięcy. Próg 10 tysięcy dolarów, do którego teraz zmierza wartość bitcoina, na pewno jednak przyczyni się do zwiększenia ilości chętnych na inwestowanie.

Czytaj również

Oceń: