Ethereum kurs. W jakie kryptowaluty poza Bitcoinem warto inwestować?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Od momentu powstania Bitcoina w 2009 roku system kryptowalut uległ ogromnym przeobrażeniom. Kolejni inwestorzy cyklicznie odkrywają ich potencjał, decydując się przeznaczyć swoje zasoby na rozwój poszczególnych platform i giełd lub zakup wybranych walut. Skąd czerpać informacje, aby nie popełnić błędu i jakie kryptowaluty liczą się dziś najbardziej?

Czy warto śledzić kurs Ethereum?

Ethereum kurs, wartość Bitcoina, pozycja Binance Coin — to tylko niektóre spośród zapytań internautów, którzy chcą jak najlepiej ulokować swoje oszczędności. Osoby, które interesują się rynkiem kryptowalut, doskonale wiedzą, że Bitcoin był jedynie ich początkiem. W rankingach popularności cyfrowych walut tuż za nim plasuje się ETH, czyli kryptowaluta sieci Ethereum. Warto zatem zorientować się, jak powstała i jaką obecnie ma wartość.

Historia i kluczowe wskaźniki Ethereum

Zacznijmy od początku. Ethereum to jedna z tzw. platform blockchain, której bazową kryptowalutą jest Ether (ETH). To druga co do wielkości i znaczenia na rynku cyfrowa waluta na świecie. Dlatego Ethereum kurs śledzi coraz więcej użytkowników i inwestorów — zdając sobie sprawę z jej rozwoju i rangi, nie chcą oni przegapić okazji na osiągnięcie finansowych korzyści.

Omawiana platforma wykorzystuje strategię open source, a jej cel od początku stanowił rozwój technologii blockchain. Od momentu jej powstania w 2015 roku cyklicznie korzysta z niej coraz więcej programistów i firm. Warto dodać, że użytkownicy Ethereum mogą tworzyć między innymi zdecentralizowane aplikacje i tokeny.

Pomysłodawcą Ethereum był Vitalik Buterin, który zgromadził wokół siebie doświadczonych specjalistów — między innymi programistów, ekonomistów i redaktorów. Wielu z nich znał od lat, co początkowo pozwoliło im na stworzenie spójnej wizji nowej sieci kryptowalut.

Jak pozyskać ETH i kontrolować kurs Ethereum?

ETH, podobnie jak inne kryptowaluty, inwestorzy mogą kupić na internetowych giełdach. Po zakupie przesyłają środki do swojej prywatnej aplikacji, nazywanej portfelem. Ze względu na swoją popularność, kryptowaluta jest dostępna praktycznie na każdej giełdzie. Na największych z nich kupisz ETH, korzystając z walut FIAT. A jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie kontroli nad kursem Ethereum?

Gdzie sprawdzić kurs Ethereum i innych kryptowalut?

Aby dokonywać rozsądnych inwestycji i pozostać na bieżąco z kursami interesujących cię kryptowalut, odwiedź portal cryps.pl. W serwisie codziennie pojawiają się najświeższe aktualizacje dotyczące rynku kryptowalut, ich kursów, giełd oraz ewentualnych oszustw i awarii. Dzięki niemu poznasz również historię każdej spośród cyfrowych walut, co pozwoli ci świadomie ulokować swoje oszczędności.

Czytaj również

Oceń: