Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Bitcoin czyli rozwój waluty internetowej

Bitcoin - ciesząca się co raz większą popularnością waluta internetowa.

Zacznijmy od tego, co to jest BitCoin ? BitCoin to krypto waluta, wprowadzona w 2009 roku, waluta zdecentralizowana, czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. Waluta jest dostępna wszędzie tam gdzie, jest dostęp do internetu. Bitcoin jest walutą, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Od roku 2009 rozwój tej krypto waluty jest niesamowity ponieważ w ciągu 5 – 6 lat waluta rozwinęła się tak jak żadna inna waluta tego typu. Jej ceny nie da się dokładnie określić ponieważ w ciągu kilku miesięcy potrafi stracić lub zyskać połowę od poprzedniej ceny.

Dlaczego, właśnie BitCoin? Bitcoin rozwiązuje problem długich i kosztownych przelewów krajowych czy też międzynarodowych, nawet tam gdzie bankowość jest dość ograniczona. Świetnie sprawdza się w mikropłatnościach internetowych i handlu międzynarodowym. Bitcoin jest walutą cyfrową i najlepiej sprawdza się właśnie w Internecie.

Wyobraźmy sobie, że chcemy uzyskać płatny dostęp do portalu zagranicznego, zapłacić abonament za gry online, czy zakupić program dostępny tylko w zagranicznym sklepie.

Największe zalety Bitcoina:
– Bardzo małe prowizję lub ich całkowity brak.
– Błyskawiczne transakcje w dowolne miejsce na świecie.
– Anonimowość transakcji.
– Brak pośredników przy przelewach. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy pomijając banki.
– Jest banalnie prosty w obsłudze.
– Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli ktoś zapłaci Ci za towar masz 100% pewność, że nie może cofnąć przelewu.
– Niesamowita wygoda.

Jak kupić walutę BitCoin? W internecie istnieją internetowe kantory, które umożliwiają zakup jak również sprzedaż tej waluty. Taka transakcja działa prawie że identycznie jak wymiana każdej innej waluty. Wprowadzamy kwotę którą zamierzamy sprzedać/kupić a następnie potwierdzamy sposób wypłaty/wpłaty. Akceptowaną formą wpłaty jest przelew tradycyjny, natomiast w przypadku wypłaty możemy wybrać przelew ekspresowy ZPay, przelew ekspresowy elixir czy przekaz pocztowy inPost.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*