Bitcoin czyli rozwój waluty internetowej

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
Bitcoin Bitcoin - ciesząca się co raz większą popularnością waluta internetowa.

Zacznijmy od tego, co to jest BitCoin ? BitCoin to krypto waluta, wprowadzona w 2009 roku, waluta zdecentralizowana, czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. Waluta jest dostępna wszędzie tam gdzie, jest dostęp do internetu. Bitcoin jest walutą, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Od roku 2009 rozwój tej krypto waluty jest niesamowity ponieważ w ciągu 5 – 6 lat waluta rozwinęła się tak jak żadna inna waluta tego typu. Jej ceny nie da się dokładnie określić ponieważ w ciągu kilku miesięcy potrafi stracić lub zyskać połowę od poprzedniej ceny.

Dlaczego, właśnie BitCoin? Bitcoin rozwiązuje problem długich i kosztownych przelewów krajowych czy też międzynarodowych, nawet tam gdzie bankowość jest dość ograniczona. Świetnie sprawdza się w mikropłatnościach internetowych i handlu międzynarodowym. Bitcoin jest walutą cyfrową i najlepiej sprawdza się właśnie w Internecie.

Wyobraźmy sobie, że chcemy uzyskać płatny dostęp do portalu zagranicznego, zapłacić abonament za gry online, czy zakupić program dostępny tylko w zagranicznym sklepie.

Największe zalety Bitcoina:
– Bardzo małe prowizję lub ich całkowity brak.
– Błyskawiczne transakcje w dowolne miejsce na świecie.
– Anonimowość transakcji.
– Brak pośredników przy przelewach. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy pomijając banki.
– Jest banalnie prosty w obsłudze.
– Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli ktoś zapłaci Ci za towar masz 100% pewność, że nie może cofnąć przelewu.
– Niesamowita wygoda.

Jak kupić walutę BitCoin? W internecie istnieją internetowe kantory, które umożliwiają zakup jak również sprzedaż tej waluty. Taka transakcja działa prawie że identycznie jak wymiana każdej innej waluty. Wprowadzamy kwotę którą zamierzamy sprzedać/kupić a następnie potwierdzamy sposób wypłaty/wpłaty. Akceptowaną formą wpłaty jest przelew tradycyjny, natomiast w przypadku wypłaty możemy wybrać przelew ekspresowy ZPay, przelew ekspresowy elixir czy przekaz pocztowy inPost. Największą polską giełdą krypto walut jest BitBay, za pośrednictwem której możemy kupić Bitcoina jak również wiele innych znanych krypto walut. Wystarczy zarejestrować się na tej platformie, wpłacić pieniądze w PLN i już możemy inwestować w cyfrową walutę przyszłości.

Bitcoin nie jest jedyną krypto walutą, jeśli już mówimy o tym rynku. Żeby dzisiaj zainwestować w Bitcoina musielibyśmy wydać na prawdę duże pieniądze. Dlatego lepiej skupić się właśnie na tych nowych krypto walutach, które w przyszłości mogą zbliżyć się poziomem do wartości popularnego Bitcoina. Mowa tutaj o cyfrowej walucie Ethereum, który przez specjalistów od kryptowalut nazywane „bitcoinem 2”. Nie można jednak pominąć innych co raz częściej wymienianych nazw jak Lisk, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash czy Monero.

Czytaj również

2 Opinie
  1. I pomyśleć że jeszcze w ubiegłym roku można było Bitcoina kupić za kilkaset złotych, a dzisiaj jest warty blisko 40 000 zł. Ci którzy w niego uwierzyli i wpłacili jakieś większe kwoty, dzisiaj mogą się z tego cieszyć. No ale nic, pozostaje wierzyć że inna krypto waluta może niedługo zająć jego miejsce. Wydaje mi się że wspomniany w artykule Ethereum trochę jakby sztucznie został nadmuchany i teraz spada. No ale z drugiej strony patrząc, większość kryptowalut poleciało ostatnio w dół. Wydaje mi się że nieco lepiej może sobie poradzić w niedalekiej przyszłości Lisk.

  2. Strasznie spadają ostatnio wszystkie krypto. Trzy dni temu myślałem że niżej już stać nie mogą i kupiłem trochę Etherium i Lisk a dzisiaj wszystko spadło jeszcze niżej, łącznie z samym Bitcoin’em. No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz, pozostaje mieć nadzieje że jeszcze się to wszystko odbije. Większość pewnie się przestraszy teraz, sprzeda to co ma i to powinno pociągnąć za sobą wzrosty.

Oceń:*