Najwyższe oprocentowanie lokat
- w jakim banku?
W dobie szalejącej inflacji nic dziwnego, że zaczynamy poszukiwać sposobów, które uchronią nasze oszczędności przed utratą wartości. Na rynku finansowym normalnym zjawiskiem jest, że kiedy raty kredytów idą w górę z powodu podwyższenia pewnych wskaźników finansowych, wiele banków zaczyna wprowadzać ciekawe oferty zachęcające do oszczędzania pieniędzy i dające możliwość jeśli nie zniwelowania skutków inflacji, to obniżenia jej realistycznej wartości w naszych oszczędnościach.
Obecnie jest mało rozwiązań, które gwarantują utrzymanie stałej siły nabywczej naszych finansów. Niektórzy decydują się inwestować w złoto, inni – próbują wykorzystać panującą bessę na giełdzie. Przy czym, w tym drugim rozwiązaniu problemem staje się szybki dostęp do gotówki dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujemy, a akcje przez nas kupione tymczasowo powodują u nas manko i nieopłacalnym staje się ich sprzedanie oraz wypłacenie kapitału. Dlatego też, wybór odpowiedniej lokaty staje się może nie idealnym, ale rozsądnym rozwiązaniem, które gwarantuje, że nie poniesiemy strat z tytułu przedwcześnie wypłaconych pieniędzy, ale też gwarantuje nam zmniejszenie wpływu inflacji na nasze oszczędności.
Lokaty wysoki procent – nawet 7% w skali roku
Teraz z pewnością zastanawiasz się, jakie jest aktualnie najwyższe oprocentowanie lokat i który bank ma najwyższe oprocentowanie lokat? W pierwszej kolejności odradzamy lokaty walutowe, które wymagają wymiany złotówek na inne waluty. Po pierwsze, kurs tychże walut jest dość kapryśny i bardzo trudno jest przewidzieć, co będzie dalej. Po drugie, oprocentowanie relatywnie jest zwykle niższe niż na lokatach w złotówkach. Jeżeli jednak posiadasz obcą walutę, jednak nie potrzebujesz wymienić jej na złotówki, wtedy rozwiązania w postaci lokat walutowych mogą okazać się lepsze.
Poniżej przedstawiamy zestawienie lokat w złotówkach, są to najwyżej oprocentowanie lokaty dostępne aktualnie na polskim rynku. Najlepsze lokaty to najlepsza inwestycja w obecnej sytuacji ekonomicznej.
Najlepsze lokaty potrafią przynieść nawet 7% zysku w skali rocznej, co pozwala zamortyzować inflację. Najlepiej jest wybrać dla siebie lokatę trwającą nie dłużej niż 3 – 6 miesięcy, ponieważ w aktualnych warunkach przewiduje się, że oprocentowanie lokat może wciąż iść w górę.
Najwyżej oprocentowane lokaty – Lokata Bez Konta – Getin Bank
W tym banku możemy zdecydować się na założenie lokaty bez potrzeby otwierania specjalnego konta. Możemy skorzystać z niej przez internet, zakładając ją w kilku klikach. Istnieją trzy warianty oprocentowania – możemy zdecydować się także na lokatę trwającą 6 i 3 miesiące, oprocentowaną dokładnie na 6,5%. Jest to lokata przede wszystkim na nowe środki, a oferta skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.
Najwyższe oprocentowanie lokat w Santander Consumer Bank
Ten mniej rozpoznawalny w Polsce, lecz lepiej w innych krajach bank oferuje lokatę na środki aż do 400 tysięcy złotych. Dostępne są aż trzy warianty oprocentowania i okresu trwania lokaty. Pierwsza propozycja, zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, to aż 6 procent na lokacie dostępne do uzyskania przez okres 6 miesięcy. Drugą propozycją jest lokata na aż 6,2%, lokata ta trwa jednak aż 12 miesięcy. Dla tych, którzy spodziewają się, że sytuacja finansowa niedługo zmieni się na lepsze, przygotowana jest oferta, w której na lokacie można odłożyć środki finansowe na okres 24 lub 36 miesięcy, a jej oprocentowanie wynosi 5 procent. Tą lokatę również założymy bez potrzeby zakładania osobnego konta w tymże banku.
Najlepsze lokaty – Lokata Facto
Lokata Facto to lokata przygotowana z myślą o tych, którzy mają naprawdę duże kwoty i chcieliby coś zyskać. Lokata ta otwarta jest aż na 12 milionów złotych. W przygotowanej ofercie mamy do wyboru trzy korzystne warianty – oprocentowanie 7% przy odłożeniu środków na konto na 12 miesięcy, oprocentowanie 6,5% na 9, 6 lub 3 miesiące oraz 5,5%, jeśli założymy ją na okres jednego miesiąca. Lokata jest idealna dla zarówno nowych, jak i obecnych klientów banku, a środki są zabezpieczone przez jeden z włoskich funduszy gwarancyjnych do kwoty 100 tysięcy euro. Podobnie jak w przypadku lokat opisanych powyżej, również w tym przypadku nie potrzebujemy założyć konta w tym banku, aby skorzystać z oferty.
Najwyżej oprocentowane lokaty – Lokata Bez Konta w Inbanku
Jak nazwa sama wskazuje, jest to lokata, która nie wymaga posiadania rachunku osobistego w tymże banku. Na Lokacie Lojalnej odłożyć możemy aż milion złotych. Czas trwania jest jeden i wynosi 6 miesięcy. Oprocentowanie roczne tej lokaty to aż 7 procent. Ponieważ jest to bank zagraniczny, to środki muszą być objęte gwarancją zabezpieczającą – w tym przypadku zabezpiecza nas estoński fundusz gwarancyjny do kwoty stu tysięcy euro. Oferta powstała z myślą zarówno o nowych, jak i obecnych klientach banku.
Oprócz lokat, które nie wymagają założenia konta w danym banku, istnieją takie, które zostały przygotowane z myślą o przyciągnięciu nowych klientów. Jednakże, dzięki takim ofertom nie tylko zdołamy zyskać dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu na lokacie, ale także możemy otrzymać interesujące premie finansowe i w efekcie, przy właściwej analizie tego, co powinniśmy zrobić, możemy rzeczywiście na tym jeszcze zarobić.
Przykładem takiej lokaty jest Lokata Na Nowe Środki w mBanku, która gwarantuje oprocentowanie roczne w wysokości 6,7% w przypadku lokaty na sześć miesięcy oraz 6,5% w przypadku lokaty na trzy miesiące. Kwotą maksymalną, jaką możemy zostawić na lokacie, to 500 tysięcy złotych. Przy założeniu konta osobistego otrzymujemy premię w wysokości 450 złotych. Drugą interesującą lokatą jest propozycja Santandera Bank Polska. Po założeniu konta osobistego w tym banku zyskujemy 380 złotych, a po skorzystaniu z oferty lokaty – 5,5% w skali rocznej, przy czym jej długość trwania to cztery miesiące.
Z jednej strony można się cieszyć, ponieważ mamy powrót lokat z oprocentowaniem 7%. Druga strona jednak nie jest już tak różowa, jak spojrzymy na wysokość obecnych stóp procentowych i rat kredytów, które trzeba spłacać.