Konto firmowe z oprocentowaniem lokaty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Konto Zyskowne Biznes to nowa propozycja konta firmowego od Idea Banku, dla osób prowadzących własny biznes. Wyróżnia się na tle innych rachunków firmowych nie tylko tym, że jego prowadzenie jest darmowe. Ale również tym, że umożliwia uzyskanie dodatkowego oprocentowania dla środków zgromadzonych na koncie, w wysokości nawet do 2% rocznie.

Dzisiaj nie trudno o rachunek firmowy, który pozbawiony będzie opłat miesięcznych. Nieco trudniej jednak o konto firmowe, które poza samym prowadzeniem, będzie mogło nam zapewnić bezpłatny dostęp również do innych usług. Mowa tu choćby o bezpłatnym przelewie z konta, wypłacie gotówki z bankomatu czy korzystania z karty debetowej. O tanich w prowadzeniu kontach firmowych miałem okazję pisać nie tak dawno. Dzisiaj skupię się na koncie, które umożliwia uzyskanie oprocentowania niemal takiego jak na lokacie terminowej.

Konto Zyskowne – Biznes z oprocentowaniem lokaty

Zacznijmy od tego, że konto to skierowane jest wyłącznie do osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Zresztą jak większość produktów finansowych odstępnych w Idea Banku. Wiadomo że na tradycyjnym koncie firmowym, które założymy w dowolnym banku, zgromadzone środki nie wypracują żadnych dodatkowych zysków. Inaczej jest w przypadku Konta Zyskownego od Idea Banku. Zakładając to konto, będziemy mogli liczyć na dodatkowy zysk, jakie wypracuje dla nas same konto. Wystarczy że będziemy na nim trzymać nasze pieniądze a oprocentowanie na koncie dla zgromadzonych wpływów może wynosić nawet 2% w skali roku. Czyli dokładnie tyle, ile mają obecnie do zaoferowania banki w ramach tradycyjnych lokat.

2% w skali roku nie jest jednak dostępne tak od razu. Jeśli zdecydujemy się na założenie konta firmowego Konto Zyskowne – Biznes, to w pierwszym miesiącu wysokość oprocentowania będzie wynosiła:

  • do 10 000 zł – 1,25%
  • powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 1,00%
  • powyżej 50 000 zł do 100 000 zł – 1,10%
  • powyżej 100 000 zł – 1,20%

Wyższe oprocentowanie

W kolejnym miesiącu wysokość oprocentowania w ramach konta będzie mogła zostać nam powiększona. Tutaj jednak będziemy musieli spełnić określone przez Idea Bank warunki. Pierwszy z nich mówi o tym, że będziemy musieli wykonać przelew składek do ZUS lub podatków do Urzędu Skarbowego. Jest to raczej standardowa czynność którą wykonuje się z rachunku firmowego, więc nie powinna być ona dla nikogo problemem. Drugi z warunków mówi o wpływach miesięcznych w wysokości nie mniejszej jak 2000 zł. Mogą one trafić na konto firmowe w postaci gotówki, bądź też w postaci przelewu np. od naszych kontrahentów.

Po spełnieniu obu tych warunków, oprocentowanie zmiennie na koncie Zyskownym Biznes w Idea Banku będzie mogło zostać nam podniesione i wynosić:

  • w przypadku kwoty do 10 000 zł – 2,00%
  • powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 1,50%
  • powyżej 50 000 zł do 100 000 zł – 1,65%
  • powyżej 100 000 zł – 1,85%

Jak więc nie trudno wywnioskować, oprocentowanie w wysokości 2% oferowane jest wyłącznie dla środków do 10 000 zł. Jednak Idea Bank umożliwia założenie swoim klientom nawet do trzech takich kont, dzięki czemu możemy cieszyć się z wysokiej stawki oprocentowania dla posiadanych środków.

Jakie opłaty za Konto Zyskowne – Biznes?

Założenie i prowadzenie rachunku firmowego w Idea banku jest całkowicie bezpłatne, a więc nie ma tu opłat miesięcznych za korzystanie z rachunku. Darmowy jest również pierwszy w miesiącu przelew krajowy, za kolejne trzeba zapłacić 5 zł za każdy taki przelew.

Czytaj również

2 Comments
  1. Chyba muszę się przyjrzeć takiemu rozwiązaniu, ponieważ człowiek prowadząc swoją działalność nie raz ma na koncie większe pieniądze, które przechowywane na standardowym koncie nie przynoszą żadnego dochodu. A tak przynajmniej te pieniądze na oprocentowanym koncie będą generować dodatkowy zysk. Tylko czy ten zysk wypracowany na koncie firmowym trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego?

  2. Całkiem ciekawe warunki jak na konto firmowe. Przeważnie działa to w odwrotną stronę i bank kasuje na czym popadnie by wziąć dla siebie jak najwięcej. Idea Bank podszedł widać do tego z nieco mądrzejszej strony. Daje darmowe konto, daje dodatkowe oprocentowanie ale tym samym zachęca do trzymia jak największej ilości gotowki na koncie. A więc zysk dla obu stron.

Oceń: