Konto bankowe za darmo

- bez opłat za prowadzenie

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

8 udostępnij na FB

Raczej nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem banku, w którym moglibyśmy założyć konto bankowe za darmo. Znacznie więcej trudności będziemy mieli ze znalezieniem konta, które byłoby pozbawione opłat za prowadzenie. A więc konta, bez opłat miesięcznych, bez opłat za przelewy i bez prowizji za transakcje gotówkowe i bezgotówkowe.

Jak podejść w odpowiedni sposób do poszukiwań darmowego konta bankowego? Można podejść do tego na dwa sposoby. Ta łatwiejsza opcja to znalezienie konta darmowego, ale warunkowo. Co to oznacza? Bank otworzy nam rachunek bankowy i nie będzie pobierał od nas żadnych dodatkowych opłat. Jednak w zamian my, będziemy musieli każdego miesiąca spełnić określony warunek zawarty w umowie z bankiem. Najczęściej może tu chodzić o wykonanie określonych transakcji bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej. Może to być również warunek, mówiący o zasilaniu konta bankowego wpływami o określonej wysokości.

Takie rozwiązanie to na pewno dobra opcja, w sytuacji jeśli otrzymujemy stałe miesięczne wynagrodzenie. A ponadto, przynajmniej kilka razy w miesiącu dokonujemy zakupów, płacąc kartą debetową dołączoną do konta.

Konto bankowe bez dodatkowych opłat za prowadzenie

Druga opcja by znaleźć konto bankowe za darmo, to poszukiwanie konta bez narzuconych dodatkowych warunków. Takie konto oczywiście będzie znaleźć bardzo trudno, co jednak nie oznacza, że jest to niemożliwe. Takich ofert co prawda jest bardzo mało, jednak przy odrobinie dobrych chęci można je odnaleźć.

Najlepszy tego przykładem może być konto, które jako jedno z pierwszych można było założyć przez internet. Mowa oczywiście o rachunku bankowym eKonto, które dostępne jest w mBanku. Przez wiele lat, to konto było dostępne całkowicie za darmo. Bez ponoszenia opłat za prowadzenie i bez opłat dodatkowych. Jedyne za co trzeba było ponosić opłatę, to karta debetowa. Jeśli jednak założyliśmy konto bez zakładania karty (bo jest to możliwe), wtedy mogliśmy cieszyć się w pełni darmowym kontem bankowym. Aktualnie mBank umożliwia założenie darmowego konta bankowego, osobom młodym w ramach konta młodzieżowego. Takie konto bankowe dostępne jest dla osób do 25 roku życia. Konto bankowe bez opłat dodatkowych, będą mogli również otworzyć nowi klienci mBanku.

Internetowe Konto bankowe za darmo

Bardzo korzystną ofertę rachunków bankowych posiada również Nest Bank. Ten bank może zaoferować nam w pełni darmowe konto bankowe. A więc zarówno bez opłat za prowadzenie rachunku i bez opłat dodatkowych. Nie będziemy więc płacić ani za obsługę karty debetowej, za internetowe przelewy z konta czy wypłatę gotówki z bankomatu na terenie Polski, jak i zagranicą. To wszystko otrzymacie za darmo, bez spełniania dodatkowych warunków narzuconych przez bank.

Musimy jednak pamiętać o tym, że konto które w chwili założenia jest kontem w pełni darmowym, po jakimś czasie może złapać dodatkowe opłaty. Może nie po miesiącu czy w najbliższym czasie. Ale po upływie dwóch czy trzech lat od jego założenia, banki lubią narzucać dodatkowe opłaty. Pamiętajmy w takiej sytuacji, że w każdej chwili możemy zmienić takie konto na inne. W tym lub innym banku. Najpierw sprawdźmy czy bank w którym posiadamy konto, jest w stanie zaoferować nam bardziej korzystne rozwiązanie a więc tańsze w prowadzeniu konto bankowe. Jeśli przedstawiona przez bank oferta, nie spełni naszych oczekiwań, możemy poszukać korzystniejszych rozwiązań za pośrednictwem innych banków.

Czy zamykając konto w banku musimy liczyć się jakimiś konsekwencjami? Zamknięcie konta możemy przeprowadzić w dowolnej chwili i nie spotkają nas w związku z tym żadne nie przyjemności. Musimy jednak nastawić się w takiej sytuacji, że bank będzie chciał zatrzymać nas przy sobie. Najczęściej w takiej sytuacji, bank proponuje inne, korzystniejsze rozwiązanie. Możemy z niego skorzystać, ale nie musimy. Decyzja o zamknięciu konta czy założeniu nowego zależna jest wyłącznie od nas samych.

Czytaj również

8 Comments
  1. Można bez większych przeszkód znaleźć takie które nie posiadają zbyt dużych opłat. W pełni darmowe konto bankowe raczej ciężko znaleźć, bo zawsze jakąś tam opłatę wcisną. Można jednak znaleźć takie konta, w przypadku których opłaty są minimalne np. ekonto w mBanku.

  2. Weryfikowałem ostatnio temat i najtaniej w prowadzeniu wychodzą konta bankowe w mBank, ING Bank Śląski i Nest Banku. W tych bankach faktycznie można założyć konto bankowe bez opłat miesięcznych. Tylko w niektórych wypadkach trzeba ponieść opłatę miesięczną za kartę, lub spełnić warunek o wpływach na konto.

  3. Ja swego czasu zakładem w pełni darmowe konto w BZWBK (aktualnie Santander), ale niestety po upływie 2 lat zmieniły się warunki prowadzenia konta. Doszła mi opłatę za kartę a dodatkowo prowizja za weryfikację sms od przelewów 🙁

  4. Moim zdaniem najlepiej wyłapać jakąś fajną promocję na założenie konta. Bo prawdę mówiąc, nawet jeśli założymy konto bankowe za darmo, to po jakimś czasie ani tak pojawią się dodatkowe opłaty. Przeważnie taki promocyjny okres bez opłat wynosi 24 miesiące od założenia rachunku.

  5. Warto poza darmowym prowadzeniem, szukać takich kont w których nie będziemy płacili opłaty miesięcznej za kartę. Przeważnie taka opłata to 7 zł, niby nie dużo ale przez cały rok to już prawie 100zł. Niektóre banki nie pobierają opłaty za kartę, w zamian za aktywne korzystanie z karty np. transakcje bezgotówkowe.

  6. Jeśli ktoś szuka bezpłatne konto w banku, głównie do przelewów internetowych czy zakupów online to niech sobie założy eKonto i na pewno się nie rozczaruje. Można to konto założyć bez karty, dzięki czemu unikamy opłaty miesięcznej za jej posiadanie i mamy w pełni darmowe konto,

  7. @ Masz rację, konto bankowe w mBanku może jednocześnie przynieść wiele korzyści a jednocześnie może to być konto bankowe bez opłat, tanie w prowadzeniu.

  8. Obok mBank można też zwrócić uwagę na konto osobiste w Getin i Alior. Każdy z tych banków posiada konto bez opłat za prowadzenie, tylko że trzeba spełnić jakieś drobne warunki w postaci wpływu na konto i transakcji kartą.