Karta Kredytowa AXI

- karta łatwiej dostępna niż w banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Czym wyróżnia się pozabankowa karta kredytowa AXI na tle innych kart kredytowych? Czy wnioskując o założenie o karty kredytowej AXI mamy większe szanse na jej otrzymanie, niż za pośrednictwem banków? Na te i inne pytania odpowiedziała nam Dorota Aslih. Kierownik Telesprzedaży i Obsługi Klienta w Easy Payment Services Sp. z o.o.

Karta kredytowa AXI nie jest standardową karta kredytową oferowaną przez bank. Jest ona kartą znajdującą się w ofercie firmy Easy Payment Services Sp. z o.o., właściciela marki Axi Card. Jak można by scharakteryzować kartę AXI? Czy są jakieś znaczące różnice między Waszą kartą, a kartą kredytową którą otrzymamy w banku? Jakby nie spojrzeć, Wasza karta, podobnie jak większość kart kredytowych również opatrzona jest logo Mastercard.

Logo Axi CardKarta AXI różni się od kart wydawanych przez banki w kilku aspektach. Mamy niższe wymagania, co do dochodów, nie wymagamy zaświadczeń od pracodawcy, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów są darmowe. Karta AXI ma stały okres spłaty. To znaczy, że spłaty kwoty minimalnej (aktualnie 15% od przyznanego limitu) wymagamy zawsze między 1 a 5 dniem miesiąca.

Karta Kredytowa AXI – koszty

Podstawowa kwestia – czy karta AXI jest kartą droższą w użytkowaniu, od karty kredytowej, które proponują nam banki? Jaki jest koszt utrzymania karty, gdy przestaniemy z niej korzystać?

Tak jak w przypadku wielu produktów finansowych, to zależy, w jaki sposób się z niej korzysta. Jeżeli Klient wykorzysta 1000 zł limitu, to całkowita kwota do zapłaty przez Kredytobiorcę wynosi 1058,20 zł przy założeniu, że Kredytobiorca wykorzystał w całości Limit Kredytowy w dniu aktywacji Karty i spłacił w całości wykorzystaną kwotę do 5 dnia miesiąca następującego po dniu jej wykorzystania. Oprocentowanie wynosi 0,57% od wykorzystanej kwoty w ujęciu dziennym. W przeciwieństwie do bankowych kart kredytowych, karta AXI jest całkowicie darmowa, jeżeli z niej nie korzystamy, co czyni ją doskonałym zabezpieczeniem na niespodziewane wydatki.

Załóż kartę kredytową AXI przez internet

karta kredytowa AXI

Większość osób z tym momencie może zapytać – skoro to karta oferowana przez firmę z sektora pozabankowego, to czy szanse na jej uzyskanie są większe niż w przypadku wnioskowania o kartę kredytową w banku?

Kartę AXI można uzyskać w pełni przez Internet, bez zakładania konta bankowego, zaświadczeń od pracodawcy i dodatkowych formalności. Jest to znacznie wygodniejsze i łatwiejsze niż proces uzyskania karty kredytowej w wielu bankach. Wymagamy tylko podstawowych danych, przy dochodzie z dowolnego źródła akceptowanym już od 1200zł.

Karta kredytowa również dla osób z niższymi dochodami

Co z osobami o niższej zdolności kredytowej np. zatrudnione na pół etatu, będące na emeryturze. Czy mają one możliwość uzyskania karty kredytowej AXI?

Szansę na uzyskanie Kart AXI ma każda osoba z dochodem z dowolnego tytułu, który wynosi przynajmniej 1200zł. Akceptujemy wnioski o kartę od osób w wieku 21-70 lat.

Dużym udogodnieniem karty, w porównaniu do większości tradycyjnych kart kredytowych, jest brak opłat za wypłatę gotówki w bankomacie. Czy dotyczy to wszystkich bankomatów na terenie Polski, czy tylko wybranych?

Wypłaty gotówki z Karty AXI są darmowe we wszystkich bankomatach na terenie Polski.

Karta AXI a płatności zagraniczne

Karta umożliwia wykonywanie płatności, również zagranicą – czy to wiąże się z dodatkowymi opłatami np. za przewalutowanie transakcji?

Nie pobieramy dodatkowych prowizji za przewalutowanie. Płatności w innych walutach są przeliczanie po kursie Mastercard®, który zawsze możemy sprawdzić dla danego dnia na stronie mastercard.pl. W przypadku wypłat z bankomatów na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego – EOG – nie pobieramy prowizji.

Wysokość limitu na tradycyjnej karcie kredytowej najczęściej podyktowana jest zdolnością i historią kredytową klienta. Jak ta sytuacja przedstawia się w przypadku karty AXI? Jaka jest górna granica limitu na karcie i czy w przypadku stałych klientów może ona zostać zwiększona?

Wysokość przyznanego limitu łączy się z naszą wewnętrzną oceną zdolności kredytowej klienta. Staramy się maksymalnie dopasować dostępny limit do możliwości finansowych każdego klienta indywidualnie. Pierwszy limit na Karcie AXI może wynosić do 3000zł, ale jest możliwość jego podniesienia po 3 miesiącach aż do 6000zł.

Karta kredytowa AXI udzielana jest całkowicie zdalnie i bez konieczności odwiedzania jakichkolwiek placówek. W jaki sposób podpisywana jest umowa?

Mamy możliwość podpisania umowy w pełni zdalnie za pośrednictwem specjalnego narzędzia online, ale możliwe jest też podpisanie umowy w bardziej tradycyjny sposób – za pośrednictwem kuriera.

Czytaj również

4 Comments
  1. Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że mogę uzyskać kartę kredytową AXI przy dochodzie 1200 zł. Do tej pory większość banków mi odnawiała bo jestem zatrudniona na pół etatu, a tu miła niespodzianka – wniosek zaakceptowany.

    (5/5)
  2. Nieco łatwiej karta kredytowa AXI może jest dostępna, ale prawda jest taka, że przez internet ogólnie ciężko uzyskać kartę kredytowa. W szczególności za pośrednictwem banków.

    (4/5)
  3. Na pewno jest to karta kredytowa łatwiej dostępna dla osób z niższymi dochodami. No i plus taki że wszystkie formalności można załatwić przez internet.

    (5/5)
  4. Korzystam od niedawna, ale już wiem, że mogę liczyć na pełne bezpieczeństwo podczas zakupów stacjonarnych i online. Dla mnie super opcja.

Oceń: