Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Gdzie po pożyczkę z niską emeryturą lub rentą?

Pożyczka pozabankowa dla emeryta czy rencisty nie musi być już droga. Duża konkurencyjność na tym rynku sprawiła że raty tego typu pożyczek są co raz niższe a do większość ofert dostępna jest dla potencjalnych klientów, bez wychodzenia z domu.

Uzyskanie kredytu gotówkowego w banku wiążę się posiadaniem odpowiednich dochodów, mogą to być również dochody z tytułu otrzymywanej renty czy emerytury. Niestety, osoby posiadające dochód na poziomie niższym niż 1000 zł netto miesięcznie, mogą się spotkać z odrzuceniem wniosku o kredyt gotówkowy, nawet jeśli ich historia kredytowa jest dobra a wcześniej nie posiadały żadnych zadłużeń.

Muszę od razu na wstępie zaznaczyć, że w tym artykule nie zdradzę Wam w których bankach macie szanse na uzyskanie kredytu a w których nie, jeżeli Wasz dochód z tytułu emerytury lub renty jest stosunkowo niski i nie przekracza wspomnianego wyżej progu 1000 zł netto na miesiąc. Banki indywidualnie podchodzą do każdego klienta a każdy z nich ma praktycznie inny wymagany próg dochodowy. Nie bez znaczenia jest również wiek kredytobiorcy ponieważ większość banków udziela kredytu osobom które nie przekroczyły 80 roku życia.

Pożyczki z niską emeryturą lub niską rentą

Jeżeli niski dochód stanowi główną przeszkodę na drodze do uzyskania kredytu gotówkowego w banku, to alternatywą może tu być pożyczka pozabankowa. Wbrew pozorom, oferty tego typu pożyczek są co raz bardziej konkurencyjne względem ofert bankowych na co bezpośredni wpływ miała duża ilość firm które pojawiły się na tym rynku w ostatnim czasie. Raty pożyczek pozabankowych są więc znacznie tańsze niż jeszcze przed kilkoma laty, zniknęły również opłaty wstępne pobierane przed udzieleniem pożyczki a do tego większość ofert dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Jest to bez wątpienia duże udogodnienie szczególnie dla osób starszych, które nie muszą wychodzić ze swojego mieszkania w celu uzyskania potrzebnej gotówki. Do uzyskania pożyczki w ten sposób, musimy jednak posiadać założone konto osobiste w dowolnym banku działającym na terenie Polski.

Pożyczki z niską emeryturą lub niską rentą

Gdzie znajdziemy korzystne oferty pozabankowej pożyczki z niską emeryturą? Wybierając trzy najtańsze raty pożyczek, kierowałem się chęcią pożyczenia kwoty 5000 zł z 24-miesięcznym okresem spłaty a oto rezultaty:

RATKA
Limit wieku: do 80 roku życia
Kwoty pożyczek: do 5000 zł

Zarówno Ratka jak i oferta Aasa Kredyt to obecnie najtańsza oferta pożyczek pozabankowych do 5000 zł. Wniosek o pożyczkę złożyć możemy przez internet a wszystkie potrzebne formalności dopniemy bez wychodzenia z domu. Umowa wysyłana jest w wersji papierowej za pośrednictwem firmy kurierskiej, dlatego też będziemy musieli złożyć stosowny podpis, gdy ten zjawi się u nas w domu. Kwoty dostępnych pożyczek w Ratce to od 1200 zł do 5000 zł z okresem spłaty od 8 do 24 miesięcy.

HAPI POŻYCZKI
Limit wieku: brak limitu
Kwoty pożyczek: do 7500 zł

Kolejną najtańszą po Ratce pożyczkę pozabankową znalazłem w Hapi Pożyczki. Tutaj pożyczkę możemy uzyskać znacznie szybciej ponieważ wysyłana jest ona praktycznie od ręki, po przeprowadzeniu weryfikacji naszych danych i przesłaniu przelewu weryfikacyjnego z wysokości 1 zł (złotówki) z naszego konta bankowego. Kwota dostępnych pożyczek za pośrednictwem Hapi to od 1500 zł do 7500 zł z okresem spłaty mogącym wynosić od 3 do 24 miesięcy.

PROVIDENT
Limit wieku: brak limitu
Kwoty pożyczek: do 7500 zł (pożyczka samoobsługowa)

I na koniec firma która może być dobrze znana większości osób otrzymujących co miesięczną emeryturę lub rentę. Jakie jednak by nie było Wasze zdanie na temat tej firmy, musicie wiedzieć że uzyskanie pożyczki z niską emeryturą w Providencie nie musi być wcale drogie jak było to kilka czy kilkanaście lat temu gdy w ofercie firmy była dostępna jedynie pożyczka domowa. Od tego czasu ich oferta znacznie ewoluowała, czego potwierdzeniem może być jej obecność w zestawieniu 3 najtańszych firm pożyczkowych. Aby jednak pożyczenie gotówki w Providencie wyszło nas stosunkowo tanio, musimy wybrać ofertę pożyczki samoobsługowej. Do uzyskania takiej pożyczki nie jest wymagany jakikolwiek bezpośredni kontakt z pracownikami firmy a wszystkie formalności również załatwimy zdalnie.

3 Comments

  1. Lepiej poszukać w bankach, mając niską emeryturę czy rentę bo możemy mieć później problem ze spłatą takiej pożyczki. Niektóre pożyczki pozabankowe faktycznie nie są takie drogie ale w sytuacji takich osób, wydaje mi się że liczy się każdy grosz więc zdecydowanie korzystniej wyjdzie poszukanie korzystnej oferty wśród ofert bankowych.

  2. Dokładnie tak jak mówi przedmówca, pożyczki pozabankowe nie są dla emerytów i rencistów z niskim dochodem. Takie osoby powinny trzymać się z daleka od takich pożyczek, tym bardziej od tych drogich typu pożyczka domowa, udzielana wiadomo w jakich firmach. Przecież w niektórych bankach też jest możliwość uzyskania kredytu z niskimi wpływami. Co więcej, również bez wychodzenia z domu.

    Polecam sprawdzić dla przykładu ofertę Inbanku https://www.banki24.com.pl/inbank-czyli-internetowy-bank – wniosek jak również wszystkie niezbędne formalności załatwić można mając do dyspozycji komputer w domu. Jak ktoś ma małą emeryturę czy niską rentę to również ma szanse uzyskania u nich kredytu.

  3. Dla takich osób są teraz popularne pożyczki z czekiem Giro. Działa to tak że taką pożyczkę można zamówić przez internet a odebrać w okienku na poczcie. Wiem że ma właśnie wspomniana wyżej Ratka, ale też kilka innych firm pożyczkowych. Spłacać pożyczkę można już jak nam pasuje, albo przez internet albo też na poczcie albo w banku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*