Gdzie po pożyczkę z niską emeryturą lub rentą?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

15 udostępnij na FB
Pożyczka pozabankowa dla emeryta czy rencisty nie musi być już droga. Duża konkurencyjność na tym rynku sprawiła że raty tego typu pożyczek są co raz niższe a do większość ofert dostępna jest dla potencjalnych klientów, bez wychodzenia z domu.

Uzyskanie kredytu gotówkowego w banku wiążę się posiadaniem odpowiednich dochodów, mogą to być również dochody z tytułu otrzymywanej renty czy emerytury. Niestety, osoby posiadające dochód na poziomie niższym niż 1000 zł netto miesięcznie, mogą się spotkać z odrzuceniem wniosku o kredyt gotówkowy, nawet jeśli ich historia kredytowa jest dobra a wcześniej nie posiadały żadnych zadłużeń.

Muszę od razu na wstępie zaznaczyć, że w tym artykule nie zdradzę Wam w których bankach macie szanse na uzyskanie kredytu a w których nie, jeżeli Wasz dochód z tytułu emerytury lub renty jest stosunkowo niski i nie przekracza wspomnianego wyżej progu 1000 zł netto na miesiąc. Banki indywidualnie podchodzą do każdego klienta a każdy z nich ma praktycznie inny wymagany próg dochodowy. Nie bez znaczenia jest również wiek kredytobiorcy ponieważ większość banków udziela kredytu osobom które nie przekroczyły 80 roku życia.

Pożyczki z niską emeryturą lub niską rentą

Jeżeli niski dochód stanowi główną przeszkodę na drodze do uzyskania kredytu gotówkowego w banku, to alternatywą może tu być pożyczka pozabankowa. Wbrew pozorom, oferty tego typu pożyczek są co raz bardziej konkurencyjne względem ofert bankowych na co bezpośredni wpływ miała duża ilość firm które pojawiły się na tym rynku w ostatnim czasie. Raty pożyczek pozabankowych są więc znacznie tańsze niż jeszcze przed kilkoma laty, zniknęły również opłaty wstępne pobierane przed udzieleniem pożyczki a do tego większość ofert dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Jest to bez wątpienia duże udogodnienie szczególnie dla osób starszych, które nie muszą wychodzić ze swojego mieszkania w celu uzyskania potrzebnej gotówki. Do uzyskania pożyczki w ten sposób, musimy jednak posiadać założone konto osobiste w dowolnym banku działającym na terenie Polski.

Pożyczki z niską emeryturą lub niską rentą

Gdzie znajdziemy korzystne oferty pozabankowej pożyczki z niską emeryturą? Wybierając trzy najtańsze raty pożyczek, kierowałem się chęcią pożyczenia kwoty 5000 zł z 24-miesięcznym okresem spłaty a oto rezultaty:

RATKA
Limit wieku: do 80 roku życia
Kwoty pożyczek: do 5000 zł

Zarówno Ratka jak i oferta Aasa Kredyt to obecnie najtańsza oferta pożyczek pozabankowych do 5000 zł. Wniosek o pożyczkę złożyć możemy przez internet a wszystkie potrzebne formalności dopniemy bez wychodzenia z domu. Umowa wysyłana jest w wersji papierowej za pośrednictwem firmy kurierskiej, dlatego też będziemy musieli złożyć stosowny podpis, gdy ten zjawi się u nas w domu. Kwoty dostępnych pożyczek w Ratce to od 1200 zł do 5000 zł z okresem spłaty od 8 do 24 miesięcy.

HAPI POŻYCZKI
Limit wieku: brak limitu
Kwoty pożyczek: do 7500 zł

Kolejną najtańszą po Ratce pożyczkę pozabankową znalazłem w Hapi Pożyczki. Tutaj pożyczkę możemy uzyskać znacznie szybciej ponieważ wysyłana jest ona praktycznie od ręki, po przeprowadzeniu weryfikacji naszych danych i przesłaniu przelewu weryfikacyjnego z wysokości 1 zł (złotówki) z naszego konta bankowego. Kwota dostępnych pożyczek za pośrednictwem Hapi to od 1500 zł do 7500 zł z okresem spłaty mogącym wynosić od 3 do 24 miesięcy.

PROVIDENT
Limit wieku: brak limitu
Kwoty pożyczek: do 7500 zł (pożyczka samoobsługowa)

I na koniec firma która może być dobrze znana większości osób otrzymujących co miesięczną emeryturę lub rentę. Jakie jednak by nie było Wasze zdanie na temat tej firmy, musicie wiedzieć że uzyskanie pożyczki z niską emeryturą w Providencie nie musi być wcale drogie jak było to kilka czy kilkanaście lat temu gdy w ofercie firmy była dostępna jedynie pożyczka domowa. Od tego czasu ich oferta znacznie ewoluowała, czego potwierdzeniem może być jej obecność w zestawieniu 3 najtańszych firm pożyczkowych. Aby jednak pożyczenie gotówki w Providencie wyszło nas stosunkowo tanio, musimy wybrać ofertę pożyczki samoobsługowej. Do uzyskania takiej pożyczki nie jest wymagany jakikolwiek bezpośredni kontakt z pracownikami firmy a wszystkie formalności również załatwimy zdalnie.

Czytaj również

15 Opinie
 1. Lepiej poszukać w bankach, mając niską emeryturę czy rentę bo możemy mieć później problem ze spłatą takiej pożyczki. Niektóre pożyczki pozabankowe faktycznie nie są takie drogie ale w sytuacji takich osób, wydaje mi się że liczy się każdy grosz więc zdecydowanie korzystniej wyjdzie poszukanie korzystnej oferty wśród ofert bankowych.

 2. Dokładnie tak jak mówi przedmówca, pożyczki pozabankowe nie są dla emerytów i rencistów z niskim dochodem. Takie osoby powinny trzymać się z daleka od takich pożyczek, tym bardziej od tych drogich typu pożyczka domowa, udzielana wiadomo w jakich firmach. Przecież w niektórych bankach też jest możliwość uzyskania kredytu z niskimi wpływami. Co więcej, również bez wychodzenia z domu.

  Polecam sprawdzić dla przykładu ofertę Inbanku https://www.banki24.com.pl/inbank-czyli-internetowy-bank – wniosek jak również wszystkie niezbędne formalności załatwić można mając do dyspozycji komputer w domu. Jak ktoś ma małą emeryturę czy niską rentę to również ma szanse uzyskania u nich kredytu.

 3. Dla takich osób są teraz popularne pożyczki z czekiem Giro. Działa to tak że taką pożyczkę można zamówić przez internet a odebrać w okienku na poczcie. Wiem że ma właśnie wspomniana wyżej Ratka, ale też kilka innych firm pożyczkowych. Spłacać pożyczkę można już jak nam pasuje, albo przez internet albo też na poczcie albo w banku.

 4. Potwierdzam, jak ktoś nie chce zakładać konta bankowego do uzyskania pożyczki to wcale nie musi. Są takie firmy pożyczkowe, które udzielą pożyczki bez zakładania konta i wtedy pożyczka dostępna jest za pomocą czeku. Dobiera się ją na poczcie, w takiej placówce jaka nam najbardziej pasuje. Tylko dla osób z emeryturą czy rentą lepiej poszukać czegoś tańszego w spłacie, banki też mają dla ofertę kredytów dla takich osób, nawet jeśli ich wpływy nie przekraczają najniższej krajowej.

 5. To już całkiem popularna metoda uzyskania pożyczki ale jednak nadal mało firm ją oferuję. Wydaje mi się więc, że jeśli chcemy pożyczkę uzyskać na jak najbardziej korzystnych warunkach to powinniśmy wybrać taką pożyczkę z kontem osobistym, którą jednak oferuje największa liczba firm. Ze swojej strony mogę zaproponować Zaplo, fajna szybka pożyczka która nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy innych dokumentów.

 6. Ja ze swojej strony poleciłbym Wonge bo oni mają już teraz koszty pożyczek nawet niższe niż w banku. Warto sprawdzić szczególnie te mniejsze kwoty, z okresem spłaty nie przekraczającym 12 miesięcy. Z tego co wiem, chyba limitu wieku też u nich nie ma jeśli chodzi o emerytów czy rencistów.

 7. Tylko że u nich już wcale nie jest tak łatwo uzyskać taką pożyczkę. Owszem pożyczki chwilówki na 30 czy 60 dni udzielane są bez problemu, ale przy pożyczkach ratalnych sprawdzają bardziej osobę która stara się o pożyczkę, a więc nie tylko jedynie historię kredytową, ale również zdolność kredytową.

 8. Jeśli taka starsza osoba posiada rentę czy emeryturę, a przy tym nie posiada żadnych opóźnień które są widoczne w BIK, to nie powinna mieć problemów z uzyskaniem kredytu przez bank. Można choćby sprawdzić te oferty, które są dostępne drogą internetową i w ten sposób złożyć wniosek o kredyt.

 9. Większość emerytów, najczęściej tych którzy mają niską emeryturę czy rentę idą do Providenta a to najgorszy błąd. Bo ten wciśnie im pożyczkę domową, w przypadku której trzeba spłacić drugie tyle co pożyczyli. Lepiej zainteresować się pożyczkami Giro jak ktoś nie ma konta bankowego. Jest kilka firm, które mają na prawdę nie duże koszty pożyczek ratalnych.

 10. To prawda, istnieją tańsze i zdecydowanie bardziej korzystne oferty niż pożyczki w Providencie, no chyba że komuś uda się dostać pożyczkę internetową, wtedy jest zupełnie inna rozmowa. Te pożyczki są tańsze w spłacie i to znacznie od tych domowych, no ale trzeba mieć dobra historię kredytową żeby je uzyskać.

 11. Dla starszych osób może dobrym pomysłem będą pożyczki z odbiorem na czek Giro. Do takich pożyczek nie trzeba posiadać konta bankowego a wypłaconą gotówkę odebrać na placówce pocztowej. Wniosek o takie pożyczki też złożymy przez internet, więc pożyczkę jest równie łatwo uzyskać co te internetowe.

 12. Kilka banków ma teraz fajną propozycję na kredyty online, nie są wymagana zaświadczenia i inne dokumenty. Wszystkie formalności można załatwić przez internet więc to spore udogodnienie. Myślę że osoby z niską emeryturą jak również rentą bez większych przeszkód dostaną taki nie duży kredyt online.

  • Dokładnie, po co korzystać z jakichś wynalazków typu Bocian czy Provident i ponosić jakieś wysokie koszty, skoro takie osoby, bez najmniejszych problemów dostaną kredyt online przez bank. Do niego również nie trzeba wychodzić domu, pieniążki trafiają na konto i nie ma obaw że trafimy na jakąś lichwę.

   • Jak najbardziej się zgodzę, tym bardziej że możliwości są ogromne. Wiadomo że niektórzy starsi ludzie nie radzą sobie z nowoczesnymi metodami, ale przecież można im pomóc w tym zakresie.

 13. (4/5)

  Myślę że w dzisiejszych czasach takie osoby nie powinny mieć problemu z otrzymaniem potrzebnej gotówki, pod warunkiem że nie mają na koncie żadnych dużych zadłużeń. Taka pożyczka z niską emeryturą dostępna jest np. przez Providenta i to obecnie nawet przez internet.

Oceń:*