Doładowanie telefonu przez konto bankowe

- jak skorzystać z tej usługi?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

1 udostępnij na FB
Jak wykonać Doładowanie telefonu przez konto bankowe? Doładowanie telefonu możemy przeprowadzić przez konto bankowe, po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej. Jeśli chcemy takie doładowania wykonywać automatycznie, możemy ustawić na koncie cykliczne doładowania telefonu.

Z doładowania telefonu na kartę możemy skorzystać zarówno za pośrednictwem tradycyjnej bankowości elektronicznej, jak i aplikacji mobilnej banku. Dzięki tej usłudze w prosty sposób poświęcając zaledwie kilka minut i bez konieczności wychodzenia z domu, zasilisz konto prepaid telefonu swojego lub kogoś z najbliższych.

Pomimo iż usługa doładowania telefonu jest dostępna od dłuższego czasu, a korzystanie z niej jest bezpłatne, nadal jest ona stosunkowo mało popularna. A szkoda, bo nie tylko pozwala wygodnie i szybko zasilić konto telefonu, ale również często wiąże się z różnymi promocjami oraz bonusami. Warto więc przyjrzeć się jej nieco bliżej.

Jak doładować telefon przelewem bankowym?

Doładowanie telefonu przez konto bankowe to bardzo prosta opcja, dostępna przez 7 dni w tygodniu i przez całą dobę z poziomu bankowości internetowej. Prześledźmy kilka prostych kroków, które trzeba wykonać, aby zasilić telefon.

Krok 1. Logujemy się do bankowości za pomocą strony internetowej naszego banku lub w aplikacji mobilnej.
Krok 2. Po zalogowaniu na konto wybieramy opcję „Wykonaj transakcję” (nazewnictwo tej zakładki może się nieco różnić w zależności od banku), a następnie wybieramy funkcję „Doładowanie telefonu”. W niektórych bankach jest ona również dostępna bezpośrednio z głównego menu, bez konieczności wchodzenia w zakładkę przelewów.
Krok 3. Wpisujemy numer telefonu, który chcemy zasilić doładowaniem i wybieramy z listy lub wpisujemy naszego operatora komórkowego.
Krok 4. Wpisujemy kwotę doładowania. Minimalna wartość, jaką możemy przelać na telefon prepaid, jest uzależniona od operatora komórkowego.
Krok 5. Potwierdzamy transakcję. Jeśli nie jest ona zdefiniowana na naszym koncie, to konieczne może okazać się jej potwierdzenie za pomocną SMS-owego kodu zabezpieczającego, który otrzymamy z banku.

Doładowanie telefonu pre paid za pomocą konta bankowego w banku Santander

Środki trafiają na konto prepaid telefonu z reguły w ciągu zaledwie kilku minut, choć operatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji tej usługi w maksymalnym czasie do 5 godzin.

Z jakich usług dodatkowych i bonusów możemy skorzystać?

W procesie doładowania telefonu przez konto bankowe, warto rozważyć kilka funkcji dodatkowych, które mogą znacznie uprościć i przyspieszyć tę operację w przyszłości. Jeżeli korzystamy z tej usługi często, możemy ustanowić tak zwane cykliczne doładowanie telefonu, które działa na podobnej zasadzie co zlecenie stałe w przypadku przelewu. Wybieramy określony dzień lub dni miesiąca oraz kwotę doładowania i zatwierdzamy je w bankowości elektronicznej. Od tej pory nie musimy już pamiętać o zbliżającym się terminie doładowania karty prepaid. Operacja zostanie wykonana automatycznie. Oczywiście nie wyklucza to możliwości zasilenia konta telefonu samemu, jeśli szybciej skończą nam się środki. Wygodną opcją jest też zapisanie w systemie bankowym numeru lub numerów telefonów, które najczęściej doładowujemy. Dzięki temu nie będzie konieczności wypełniania wszystkich rubryczek przy każdym doładowaniu, co usprawni całą operację.

Od 1 lutego 2017 wszystkie polskie numery telefonów na kartę muszą zostać zarejestrowane. Również to, możemy zrobić wygodnie i szybko za pośrednictwem bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na konto wybieramy po prostu z menu odpowiednią opcję i wypełniamy potrzebne pola (często następuje to automatycznie zgodnie z danymi właściciela konta bankowego). Informacja jest przesyłana bezpłatnie, a my nie musimy już zaprzątać sobie głowy wizytami w salonie operatora telefonii komórkowej.

Korzystanie z doładowań telefonu za pośrednictwem konta bankowego często wiąże się także z różnymi bonusami i promocjami. Może to być zwiększenie puli darmowego Internetu w telefonie, bezpłatnych SMS-ów, MMS-ów, automatycznie zwiększenie sumy doładowania o konkretny udział procentowy lub darmowy dostęp do jakiś płatnych aplikacji na telefonie. Warto zaprzyjaźnić się z tą usługą, ponieważ to nie tylko szybki i wygodny sposób na zasilenie konta telefonu, ale również realne materialne korzyści w postaci dodatkowych środków lub usług. Jest to również dobra opcja dla rodziców, którzy doładowują prepaidy dzieciom.

Czytaj również

1 Opinie
  1. (4/5)

    Bardzo prosta operacja, tym bardziej w moim banku już jest gotowa taka zakładania doładowania telefonu na kartę. Wystarczy jedynie podać numer telefonu na kartę, jaki chce się doładować oraz jaką kwotą. Można robić nawet najmniejsze doładowania za 5 zł.

Oceń:*