Darmowe konto bankowe przez internet

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB
Jak założyć darmowe konto bankowe przez internet? Zakładając darmowe konto bankowe, warto sprawdzić czy w zamian za bezpłatne prowadzenie rachunku, nie otrzymamy w pakiecie innych opłat. Jak choćby dodatkowe opłaty za przelewy internetowe, czy prowizje za wypłaty z bankomatów.

Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, zakładając konto bankowe przez internet? Najczęściej zależy nam na tym, by konto nie posiadało żadnych opłat miesięcznych za prowadzenie. Dopiero później zwracamy uwagę na pozostałe kwestie jak opłaty za przelewy, czy prowizja za wypłaty z bankomatów. Szukając darmowego konta bankowego, warto zwrócić uwagę na wiele kwestii, które postaramy się tutaj przedstawić.

Na rynku usług finansowych znajdziemy szeroką ofertę rachunków osobistych. Oferuje je każdy bank, a niektóre spośród nich umożliwiają dokonanie wyboru spośród kilku ofert. Czym różnią się one pomiędzy sobą? Najczęściej takie oferty kont, dostosowane są do konkretnego profilu odbiorcy. Niektóre skierowane są do osób młodych do 25 roku życia, inne dla osób często podróżujących a jeszcze inne to opcja Premium. Różnica między takimi kontami to nie tylko różnica w opłatach, ale również inne korzyści wynikające z prowadzenia konta.

Jak założyć bezpłatne konto bankowe online?

Proces założenia konta bankowego może odbywać się całkowicie przez internet. O ile w przypadku kredytów udzielanych drogą internetową, bardzo często konieczna jest dodatkowa weryfikacja w placówce. To w przypadku kont bankowych, ten proces możesz zostać przeprowadzony od samego początku do końca przez internet. Co będzie nam potrzebne, aby założyć konto osobiste w pełni drogą internetową?

Oczywiście do samodzielnego założenia konta osobistego musimy być osobą pełnoletnią oraz posiadającą dowód osobisty. Istnieje co prawda możliwość założenia rachunków bankowych w przypadku osób młodych jak np. konta młodzieżowe od 13 lat. Jednak w tym przypadku konieczny jest udział rodzica lub opiekuna, z pomocą którego założymy takie konto. To jednak już temat na zupełnie odrębny artykuł, który zresztą gościł na naszych łamach swego czasu. Poza dowodem osobistym, niezbędnym elementem do założenia konta bankowego przez internet, będzie również telefon komórkowy oraz dostęp do internetu. Ostatnim etapem jest dodatkowa weryfikacja osoby składające wniosek o darmowe konto bankowe przez internet, oraz podpisanie umowy. Ta dodatkowa weryfikacja może odbyć się poprzez przelanie opłaty weryfikacyjnej z innego konta bankowego, lub przez podpisanie umowy dostarczonej przez firmę kurierską.

Gdzie znaleźć konto bez opłat?

Zacznijmy od tego, że nie szukamy tylko takiego konta, które może nam zaoferować bezpłatne prowadzenie rachunku. Szukamy takiego, które może nam zaoferować znacznie więcej. Nie będzie od nas wymagać opłat za wykonywanie przelewów internetowych. Nie będzie również pobierać prowizji za wypłaty z bankomatów czy korzystnie z karty płatniczej. Darmowe konto bankowe nie tylko charakteryzuje się tym, że nie posiada opłat miesięcznych. Może również zagwarantować nam pakiet bezpłatnych usług z których będziemy mogli korzystać każdego miesiąca. Czy takie konta faktycznie istnieją, czy raczej nie mamy co liczyć na obietnice widoczne w popularnych reklamach bankowych kont osobistych?

Założenie w pełni darmowego konta bankowego jest możliwe. Zanim jednak podejmiemy decyzję o założeniu konta, warto przeprowadzić weryfikację dostępnych ofert. W pierwszej kolejności będziemy musieli sprawdzić, czy konto które oferowane jest jako bezpłatne, nie posiada jakichś dodatkowych haczyków. Mowa tutaj o warunkach, które należy spełnić aby konto pozostało bezpłatne w prowadzeniu. Może to być konieczność zasilenia konta określoną kwotą pieniędzy w każdym miesiącu, lub dokonanie transakcji bezgotówkowych za pomocą dołączonej do konta, karty płatniczej. Za spełnienie tych warunków, bank nie będzie pobierał od nas żadnych dodatkowych opłat. Jeśli jednak w którymś miesiącu nie uda nam się spełnić określonego warunku, doliczy on nam dodatkową opłatę. Zazwyczaj nie są to duże opłaty bo rzędu od kilku do maksymalnie 10 zł, jednak jeśli tych warunków jest kilka, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tych opłat również będzie kilka.

Konto bezwarunkowo darmowe w prowadzeniu

Istnieją również bezwarunkowe konta bankowe. Takie, które posiadają bezpłatne prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez internet czy brak opłat za kartę. I to wszystko bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Takich ofert nie jest jednak zbyt dużo. Jedną z najciekawszych obecnie propozycji, jest bez wątpienia darmowe konto bankowe w Nest Banku. To konto nie wymaga od nas spełnienia dodatkowego warunku. Oferuje jednak darmowe prowadzenie, jak również szereg bezpłatnych opcji. Wśród nich są zarówno darmowe przelewy online, bezpłatna karta debetowa Visa czy wypłaty gotówki, zarówno w krajowych bankomatach, jak i zagranicznych.

Równie ciekawie prezentuje się również oferta eKonto możliwości, która dostępna jest w mBanku. Jest to konto skierowane dla osób do 24 roku życia. Jeśli więc jesteśmy osobą młodą, takie konto w mBanku możemy założyć całkowicie bezpłatnie. Możemy również cieszyć się darmowym prowadzeniem rachunku, kartą debetową za 0 zł czy przelewami internetowymi bez prowizji. Podobnie jak konto w Nest Banku, tak również ta opcja eKonta umożliwia dokonywanie bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce, jak i zagranicą.

Czytaj również

Oceń:*