4% na lokacie 3-miesięcznej w mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB
4 procent na lokacie? Kusząca propozycja jak na dzisiejsze czasy w których banki nie rozpieszczają zbyt wysokim oprocentowaniem. Niestety ale tylko na 3 miesiące i dla środków nie większych jak 10 000 zł.

Jak już wspominałem nie raz w ostatnim czasie, banki nie oferują od dłuższego czasu zbyt wysokiego oprocentowania w ramach lokat terminowych. Czasy kiedy banki oferowały 5 czy nawet 6% w skali roku minęły już dawno a na ich powrót jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Dzisiaj napiszę słów kilka o nowej propozycji mBanku który proponuje całkiem dobre 4% dla środków zgromadzonych na lokacie.

Oferta dobra ale tylko na 3 miesiące i jak się można domyślać ograniczenie dotyczy również maksymalnej kwoty która wynosi 10 000 zł. Jakby tego jeszcze było mało oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów mBanku którzy poza samą lokatę otworzą również rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy i przeleją na niego swoje oszczędności. Moim zdaniem jest to więc typowy haczyk na nowych klientów którzy skuszeni dobrą ofertą zostaną z mBankiem na dłużej, ale jest tez i druga lepsza strona takiej migracji. Wśród banków, mBank posiada jedną z najlepszych ofert kont osobistych do których bez wątpienia należy eKonto.

Mimo wszystko oferta mBanku jest dosyć atrakcyjna jak na obecną suszę wśród loka terminowych, szkoda tylko że ograniczona jest maksymalną kwotą. Jak już wspomniałem wcześniej, oprocentowanie dla lokaty w skali roku wynosi 4%, minimalna kwota którą będziemy mogli wpłacić to 500 zł a maksymalna to 10 000 zł. Czas trwania lokaty wynosi 3 miesiące a więc po tym okresie pieniądze z lokaty zostaną przelane z powrotem na nasz otwarty rachunek w mBanku. Oczywiście istnieje możliwość odnowienia lokaty ale już nie na promocyjnych warunkach a więc z nieco niższym oprocentowaniem (obecnie w mBanku wynosi ono do 2,5 proc. nominalnie w skali roku).

Podsumowując – propozycja dobra ale głównie dla osób które mają odłożone nie dużą gotówkę i chciałaby ją odłożyć na dobry procent i na niedługo. Osoby które nastawione są na nieco większy zysk i dłuższą inwestycję powinni się zainteresować np. nową propozycją Avivy o której pisałem w piątek.

Czytaj również

3 Opinie
 1. mBank lokata 3 miesięczna jest naprawdę bardzo korzystna. Sam zastanawiam się, czy nie zdecydować się na tę ofertę.

  (5/5)
 2. Zastanawiałam się, czy warto wybrać lokaty MBank. Opinie o lokatach są różne. Jedni uważają, że na lokatach nie da się zarobić, a inni, że to dobre miejsce na odłożenie pieniędzy na przyszłość. Wiadomo, ze pieniądze w skarpecie nic nie zarobią, a moim zdaniem 4% to całkiem nieźle!

  (5/5)
  • Ja też się zastanawiałem, bo korzystnie wygląda lokata MBank. Opinie też są raczej pochlebne. Tak naprawdę trudno znaleźć lokatę, która będzie się naprawdę opłacać. Ja na lokacie w moim banku zarobiłam 25zł rocznie, więc nie ma szału! 🙂

   (5/5)
Oceń:*