4% na lokacie 3-miesięcznej w mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

9 udostępnij na FB

Jak już wspominałem nie raz w ostatnim czasie, banki nie oferują od dłuższego czasu zbyt wysokiego oprocentowania w ramach lokat terminowych. Czasy, kiedy banki oferowały 5 czy nawet 6% w skali roku, minęły wydawać by się mogło bezpowrotnie. A na ich powrót jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Dzisiaj napiszę słów kilka o nowej propozycji mBanku. Który proponuje nam całkiem dobre 4% dla środków zgromadzonych na lokacie.

Lokata 4% w skali roku

Oferta dobra ale tylko na 3 miesiące. I jak się można domyślać, ograniczenie dotyczy również maksymalnej kwoty która wynosi 10 000 zł. Jakby tego jeszcze było mało, oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów mBanku. Którzy poza samą lokatą zdecydują się również założyć rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy i przeleją na niego swoje oszczędności. Moim zdaniem jest to więc typowy haczyk na nowych klientów, którzy skuszeni dobrą ofertą zostaną z mBankiem na dłużej. Ale jest tez i druga lepsza strona takiej migracji. Wśród banków, mBank posiada jedną z najlepszych ofert kont osobistych, do których bez wątpienia należy eKonto.

Mimo wszystko, oferta mBanku jest dosyć atrakcyjna jak na obecną “suszę” wśród lokat terminowych. Szkoda tylko, że ograniczona jest maksymalną kwotą. Jak już wspomniałem wcześniej, oprocentowanie dla lokaty w skali roku wynosi 4%. Minimalna kwota którą będziemy mogli wpłacić to 500 zł a maksymalna to 10 000 zł. Czas trwania lokaty wynosi 3 miesiące, a więc po tym okresie pieniądze z lokaty zostaną przelane z powrotem na nasz otwarty rachunek w mBanku. Oczywiście istnieje możliwość odnowienia lokaty, ale już nie na promocyjnych warunkach. A więc z nieco niższym oprocentowaniem (obecnie w mBanku wynosi ono do 2,5 proc. nominalnie w skali roku).

Podsumowując – propozycja dobra, ale głównie dla osób które mają odłożone nie dużą gotówkę i chciałaby ją odłożyć na wysoki procent i na niedługo. Osoby które nastawione są na nieco większy zysk i dłuższą inwestycję, powinni się zainteresować np. nową propozycją Avivy o której pisałem w piątek.

Czytaj również

9 Comments
 1. mBank lokata 3 miesięczna jest naprawdę bardzo korzystna. Sam zastanawiam się, czy nie zdecydować się na tę ofertę.

  (5/5)
 2. Zastanawiałam się, czy warto wybrać lokaty MBank. Opinie o lokatach są różne. Jedni uważają, że na lokatach nie da się zarobić, a inni, że to dobre miejsce na odłożenie pieniędzy na przyszłość. Wiadomo, ze pieniądze w skarpecie nic nie zarobią, a moim zdaniem 4% to całkiem nieźle!

  (5/5)
  • Ja też się zastanawiałem, bo korzystnie wygląda lokata MBank. Opinie też są raczej pochlebne. Tak naprawdę trudno znaleźć lokatę, która będzie się naprawdę opłacać. Ja na lokacie w moim banku zarobiłam 25zł rocznie, więc nie ma szału! 🙂

   (5/5)
 3. Przed podpisaniem czegokolwiek, jakieś umowy na pożyczkę czy kredyt sprawdzam jakie są najlepsze warunki dla mnie. Tak samo było w tym przypadku, kiedy wpisałem “lokata mBank opinie” os razu wyświetliły mi się listy osób, które miały doświadczenia z takim produktem. Jeszcze do końca sam nie zdecydowałem się na nic, ale jest już bliżej, niż dalej.

  (5/5)
 4. Myślę, że te czasy, w których oprocentowanie na lokatach wynosiło około 5% już nie wrócą, za dobrze nam wtedy było 🙂 Jeśli teraz lokata mBank 4 % to szczyt marzeń to ja nie chcę myśleć o tym, co będzie w przyszłości. Mam złe przeczucie, że to będzie tylko spadać i spadać.

  (5/5)
 5. Hmmmm, taka lokata mBank 4% brzmi dość rozsądnie, zwłaszcza, jeśli ktoś wsadzi dość sporą sumę pieniędzy. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś jeszcze dojdziemy do takiego oprocentowania lokat, bo dla mnie to było czyste marzenie, a wcześniej nie miałem dość wystarczających środków, aby swobodnie nimi manewrować.

  (5/5)
 6. Ostatnio wpadła mi w oko mLokata – opinie też wcale nie były najgorsze, więc myślę, że jest powód dla którego ten produkt zyskuje na popularności. Jeśli komuś potrzebne jest zabezpieczenie się na przyszłość, to czemu nie – lokaty wcale nie są takim złym wyborem, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie czynniki.

  (5/5)
 7. Jakiś czas temu trafiłem na produkt jakim jest mLokata. Opinie nie były zachęcające i zacząłem coraz więcej o niej czytać i ostatecznie jeszcze nie podjąłem decyzji, ale jestem bliżej, niż dalej. Gdy cokolwiek więcej będę wiedział to z pewnością dam Wam tutaj znać, aby każdy miał rozeznanie.

  (5/5)
 8. A kiedyś tak wysokie stawki oprocentowania w ramach lokaty były dostępne. Pamiętam jak Noble Bank oferował dla większych środków (powyżej 100k) nawet 7 czy 8% w skali roku. Teraz nawet połowę tego nie uzyskamy w ramach lokaty. Szkoda 🙁

  (2/5)

Oceń:

 • mlokata mbank
 • jaka lokata w mbanku
 • mlokata opinie
 • lokata mbank 4
 • mbank mlokata
 • mbank lokaty opinie
 • mbank 4 na wejście
 • mbank oprocentowanie lokat terminowych
 • mbank lokata 3 miesięczna
 • lokata mbank opinie
 • lokata w mbank
 • lokaty mbank opinie