5% zysku z Avivą i … Małgorzatą Kożuchowską

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB
Szansa na 5% zysku w skali roku? Wygląda zachęcająco, tym bardziej że w bankach już od dłuższego czasu nie mamy szans takie pomnażanie oszczędności. Aviva wraz z twarzą tej kampanii, panią Małgorzatą Kożuchowską zachęcają do skorzystania z nowego produktu oszczędnościowego - funduszu Aviva Oszczędnościowy.

Banki już od dłuższego czasu nie mają do zaproponowania zbyt dużo w temacie oszczędzania, czy to na lokatach czy na kontach oszczędnościowych których oprocentowanie jest najniższe od lat. Z nieco lepszą propozycją wyszła Aviva oferując 5% zysku a razem z nią Małgorzata Kożuchowska, nowa twarz kampanii funduszu Aviva Oszczędnościowy.

Jak większość z Was zaobserwowała oprocentowanie lokat w ostatnim czasie wynosi średnio 1-2%, czasami zdarzy się okazyjnie jakaś oferta sięgająca 3 procent. Z funduszem Aviva Oszczędnościowy podobno będziemy mieli możliwość uzyskania średniorocznej stopy zwrotu przewyższającej o 5 punktów procentowych podstawową stopę NBP (obecnie wynosi 1,5%) w okresie każdych kolejnych 3 lat.

Jak pewnie zauważyliście i jak podkreśliłem w tytule tego artykułu w działaniach reklamowych bierze udział dobrze znana aktorka a mianowicie Małgorzata Kożuchowska. Wydaje mi się że Aviva chce trochę przez to podkreślić że ich inwestycje są bezpieczne w porównaniu choćby do innych form inwestycji, przez które Polacy kilka lat temu stracili miliony swoich oszczędności.

Do kogo skierowany jest wspomniany fundusz? Jest on skierowany do osób którzy są gotowi zainwestować swoje oszczędności na co najmniej 5 lat, jednocześnie akceptując poziom ryzyka który opisany jest w prospekcie informacyjnym. Pierwszą minimalną wpłatą jakąś musimy wnieść w ramach funduszu jest 1000 zł, kolejne wpłaty będzie można wnosić w dowolnym momencie, jednak co najmniej musi to być 100 zł lub 50 zł jeśli wpłaty dokonujemy przez internet.

Środki które będą wpłacane do funduszu będą lokowane w jednostki funduszu Aviva Investors Multi-Strategy Target Return Fund, jednak ryzyko kursowe będzie niwelowane przez zastosowanie odpowiednich instrumentów zabezpieczających. W każdej chwili będziemy mogli sprawdzić stan swoich środków dzięki utworzeniu bezpłatnego konta w Systemie Transakcyjno-Informacyjnym lub Aviva Investors 24.

Wypłata środków w każdej chwili – choć wcześniej wspomniałem że inwestycja ta skierowana jest do osób które powierzą swoje oszczędności na 5 najbliższych lat, to mamy możliwość wypłacenie tych środków w każdym momencie. Po prostu dzięki utrzymaniu inwestycji przez 5 najbliższych lat osiągniemy najlepszy możliwy wynik, w przypadku krótszego okresu inwestycja może podlegać znacznym wahaniom rynkowym i możemy już nie zyskać tyle, ile byśmy oczekiwali, a w przypadku wystąpienia silnie niekorzystnych dla funduszu AIMS TR warunków rynkowych możemy nawet ponieść stratę.

Jeżeli kogoś zainteresował temat wspomnianej inwestycji z funduszami Avivy i Panią Małgorzatą Kożuchowską na pokładzie to mogę jeszcze odesłać na strony Macieja Samcika który nieco wylewniej wspomniał o nim swoim blogu. Jego zdaniem, przy wysokiej jakości zarządzania, dobrym marketingu, niskich kosztach czy możliwości prostego zakupu udziałów online (fundusz dostępny jest praktycznie dla każdego a więc również dla osób którzy na inwestycjach się nie znają) ten projekt może się udać.

Czytaj również

1 Opinie
  1. Dobra propozycja w dobie bardzo nisko oprocentowanych lokat ale z drugiej stroby patrząc potencjalny zysk również nie jest jakiś oszałamiający jak na inwestycję na tak długi okres a jeszcze wspomniana w artykule możliwość poniesienia straty, ryzyka.. Te hasła to chyba tak na wszelki wypadek bo w przypadku inwestycji chyba nie da się spać z zyskiem poniżej tych 5 procent.

Oceń:*