Zaimo – pozabankowe pożyczki na raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

Marka Zaimo narodziła się na zgliszczach Kredito24 Raty która była wzbogaceniem dotychczasowej oferty macierzystej Kredito24. Jednej z bardziej kojarzonych firm oferujących chwilówki.

Jakie były główne zmiany pomiędzy ofertą Kredito24 Raty a późniejszym Zaimo opisywaliśmy już na naszych łamach. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na ofercie pożyczek udzielanych pod marką Zaimo.

Oferta firmy skierowana jest do tych osób, które szukają pożyczki pozabankowej ale z długim okresem spłaty. A więc nie na miesiąc a na dłuższy okres 3,6 czy nawet 12 miesięcy. Taką możliwość daje nam właśnie oferta Zaimo. Tylko że jak można się domyśleć, trzeba za to odpowiednio dużo zapłacić. Ale o tym wspomnimy później…

Pozabankowa pożyczka na raty Zaimo

Dla kogo są pożyczki Zaimo? Firma dokładnie tego nie precyzuje, stąd wnioskujemy że pożyczki skierowane są dla wszystkich osób już od 18 roku życia. Nie tylko tych, posiadających umowę o pracę. Wniosek o pożyczkę może złożyć każda osoba posiadająca jakieś dochody. Czy to pochodzące z umowy o pracę, będące osobą samo zatrudnioną lub prowadzącą działalność gospodarczą. Będąca na emeryturze lub rencie, pracująca na pół etatu czy będąca nawet na zasiłku dla bezrobotnych.

Każdy wniosek o pożyczkę firma rozpatruje indywidualnie. A ocenę zdolności dokonuje jest podstawie specjalnego autorskiego systemu który należy do firm z grupy Kredito24.

Pożyczka bez przelewania grosza – uzyskać pożyczkę możemy na dwa sposoby. Jeden z nich to standardowe przelanie opłaty weryfikacyjnej z naszego konta. A drugi to możliwość skorzystania z aplikacji Konto Connect. Który umożliwi połączenie z naszym kontem bez konieczności wysyłania przelewu z konta.

Ile możemy pożyczyć w Zaimo? Jak wspomnieliśmy jest to kwota do 6000 zł. Firma nie stosuje limitów początkowych dla nowych klientów. A decyzja o kwocie pożyczki podejmowana jest po wykonaniu indywidualnej oceny zdolności pożyczkobiorcy.

Jakie są koszty pożyczki w Zaimo?

Tego dokładnie się nie dowiedzieliśmy, ponieważ koszt pożyczki jest zależny od zdolności kredytowej osoby starające się o pożyczkę. Oraz od okresu na jaki bierzemy pożyczkę. W każdym bądź razie, tanio nie jest i decydując na zaciągnięcie pożyczki w Zaimo musimy się przygotować na koszty sięgające nie kiedy nawet dwu krotności pożyczonej kwoty. Pamiętajmy jednak, że jeśli po przedstawieniu oferta nie będzie spełniać naszych oczekiwań, nie musimy zaciągać pożyczki i podpisywać umowy.

Aktualnie marka Zaimo została przemianowana na Monedo Now, nadal udzielająca pożyczek pozabankowych na raty.

Czytaj również

3 Comments
  1. Jak istnieli pod tą nazwą to można było u nich łatwo dostać pożyczkę ratalną. Jak zmienili nazwę na Monedo, to niestety zaostrzyli wymagania co do klientów, więc nie jest już tak łatwo u nich o pożyczkę.

  2. Zaimo bez BIK brzmiało dla mnie bardzo dobrze – miałem trochę wątpliwości na samym początku, ale później okazało się, że niepotrzebnie. Dla mnie spoko opcja.

    (5/5)
  3. Już od kilku lat nie istnieje ta firma. Na miejsce Zaimo raty pojawiło się Monedo i nadal udzielają pozabankowe pożyczki na raty przez internet.

    (5/5)

Oceń: