Zaimo – pozabankowe pożyczki na raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB
Zaimo oferuje pożyczki pozabankowe z ratalnym systemem spłaty

Marka Zaimo narodziła się na zgliszczach Kredito24 Raty która była wzbogaceniem dotychczasowej oferty macierzystej Kredito24, jednej z bardziej kojarzonych firm oferujących chwilówki.

Jakie były główne zmiany pomiędzy ofertą Kredito24 Raty a późniejszym Zaimo opisywaliśmy już na naszych łamach. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na ofercie pożyczek udzielanych pod marką Zaimo.

Oferta firmy skierowana jest do tych osób które szukają pożyczki pozabankowej ale z długim okresem spłaty a więc nie na miesiąc a na dłuższy okres 3,6 czy nawet 12 miesięcy. Taką możliwość daje nam właśnie oferta Zaimo, tylko że jak można się domyślać trzeba za to odpowiednio dużo zapłacić. Ale o tym wspomnimy później…

Dla kogo są pożyczki Zaimo? Firma dokładnie tego nie precyzuje, stąd wnioskujemy że pożyczki skierowane są dla wszystkich osób już od 18 roku życia i nie tylko tych posiadających umowę o pracę. Wniosek o pożyczkę może złożyć każda osoba posiadająca jakieś dochody czy to z umowy o pracę, będąca osobą samo zatrudnioną lub prowadzącą działalność gospodarczą, będąca na emeryturze lub rencie, pracująca na pół etatu czy będąca nawet na zasiłku dla bezrobotnych.

Każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie a ocena zdolności dokonywana jest podstawie specjalnego autorskiego systemu należącego do firm z grupy Kredito24.

Pożyczka bez przelewania grosza – uzyskać pożyczkę możemy na dwa sposoby. Jeden z nich to standardowe przelanie opłaty weryfikacyjnej z naszego konta a drugi to możliwość skorzystania z aplikacji Konto Connect który umożliwi połączenie z naszym kontem bez konieczności wysyłania przelewu z konta.

Ile możemy pożyczyć w Zaimo? Jak wspomnieliśmy jest to kwota do 6000 zł. Firma nie stosuje limitów początkowych dla nowych klientów a decyzja o kwocie pożyczki podejmowana jest po wykonaniu indywidualnej oceny zdolności pożyczkobiorcy.

Jakie są koszty pożyczki? Tego dokładnie się nie dowiedzieliśmy ponieważ koszt pożyczki jest zależny od zdolności kredytowej osoby starające się o pożyczkę oraz od okresu na jaki bierzemy pożyczkę. W każdym bądź razie tanio nie jest i decydując na zaciągnięcie pożyczki w Zaimo musimy się przygotować na koszty sięgające nie kiedy nawet dwu krotności pożyczonej kwoty. Pamiętajmy jednak że jeśli po przedstawieniu oferta nie będzie spełniać naszych oczekiwań nie musimy zaciągać pożyczki i podpisywać umowy.

Aktualnie marka Zaimo została przemianowana na Monedo Now, nadal udzielająca pożyczek pozabankowych na raty.

Czytaj również

1 Opinie
  1. Jak istnieli pod tą nazwą to można było u nich łatwo dostać pożyczkę ratalną. Jak zmienili nazwę na Monedo, to niestety zaostrzyli wymagania co do klientów, więc nie jest już tak łatwo u nich o pożyczkę.

Oceń:*