Rozwój odnawialnych źródeł energii.

Grupa R.Power otrzymała 90 milionów kredytu od mBanku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB
karty mBank Alior bank

To już oficjalne – grupa R.Power zawarła umowę finansowania budowy 34 elektrowni słonecznych o mocy 33 MW. Elektrownie zajmą obszar około 70 hektarów, a inwestycja pochłonie prawie 90 milionów złotych. Prężnie rozwijająca się technologia odnawialnych źródeł energii to jasny trend na rynku elektrowni elektrycznych.

Przedsięwzięcie pozwoli wyprodukować każdego roku energię dla 15 tysięcy gospodarstw domowych, a przy tym przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 30 tysięcy ton rocznie. Biorąc pod uwagę globalne ocieplenie oraz zanieczyszczenie powietrza smogiem, dostrzegamy dlaczego ekologicznego pozyskiwanie energii jest niezwykle istotne. Budowa elektrowni słonecznych już się rozpoczęła i będzie trwać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Planowany czas eksploatacji elektrowni to aż 25 lat!

Pierwsze znaki zwiększającego się zaufania do producentów czystej energii mogliśmy obserwować już od dłuższego czasu. Mianowicie, mBank zwiększył limit kredytowy dla firm działających w tej branży z 500 milionów złotych do 1 miliarda złotych. Odnawialne źródła energii to nie tylko fotowoltaika, ale również farmy wiatrowe.

Potrzebę rozwoju zielonej energii możemy upatrywać w zwiększającej się świadomości ekologicznej. Każdego dnia docierają do nas informacje dotyczące skutków globalnego ocieplenia, czy smogu. Poszukując alternatywy tradycyjnych źródeł energii, trafiamy na źródła w pełni ekologiczne, które oprócz dbania o kondycję środowiska, pozwala zaoszczędzić trochę funduszy.

Czytaj również

Oceń:*