Pożyczki Pozabankowe na 60 miesięcy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

13 udostępnij na FB

Od momentu kiedy pierwsze firmy rozpoczęły oferować pożyczki całkowicie przez internet, zmieniło się bardzo dużo. Drogą internetową już nie tylko pożyczymy małe pożyczki czy chwilówki z 30-dniowym okresem spłaty, jak bywało to na początku. Od kilku lat mamy do dyspozycji szereg ofert pożyczkowych, które dostępne są ze spłatą w ratach miesięcznych. Nowością ostatnich miesięcy są pożyczki pozabankowe udzielane na okres aż 60 miesięcy, czyli z 5-letnim okresem spłaty.

Większość pożyczek pozabankowych z systemem spłaty ratalnej, była do tej pory oferowana na 24 czy maksymalnie 36 miesięcznych rat. Firmy pożyczkowe co raz chętniej poszerzają swoje oferty, chcąc zaoferować potencjalnemu klientowi co raz korzystniejsze i atrakcyjne propozycje. Całkowitą nowością na tym polu są pożyczki z 60-miesięcznym okresem spłaty. Pierwsza z taką ofertą pożyczki wyszła firma Wonga. Nie trzeba było długo czekać, by pożyczkę z identycznym okresem spłaty, chwilę później zaproponowała kolejna firma pożyczkowa – Rapida Money.

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe na 5 lat

Firma Wonga jest doskonale znana na rynku pożyczkowym. Ich oferta zasługuje na szczególną uwagę, z racji tego że posiada najniższe koszty pożyczek dostępne drogą pozabankową. Jeśli więc z jakiegoś powodu bank odrzuci Wasz wniosek o kredyt w banku, to zdecydowanie powinniście sprawdzić możliwość uzyskania takiej pożyczki za pośrednictwem Wongi. Z kosztami ich pożyczek możemy oczywiście zapoznać się na ich stronie internetowej. Jak większość firm tego typu, firma posiada kalkulator za pomocą którego obliczymy ratę pożyczki, zanim jeszcze zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę. Do tej pory maksymalnym okresem spłaty w przypadku pożyczek ratalnych był okres 24 miesięcy. Od jakiegoś czasu firma nie tylko wydłużyła okres spłaty pożyczki do 60 miesięcy, ale zwiększyła również limit pożyczek do 20 000 zł.

Zapytacie o wymagania jakie musimy spełnić, aby uzyskać za pośrednictwem firmy pożyczkę? Wystarczy posiadać ukończone 18 lat oraz odpowiedni dochód w momencie składania wniosku o pożyczkę. Firma dokładnie zweryfikuje nasze dane za pośrednictwem rożnego rodzaju baz dłużników oraz bazy BIK. Największe szanse na uzyskanie u nich pożyczki, będą miały te osoby które nie posiadają jakichkolwiek zadłużeń ani opóźnień w spłacie wcześniej, czy aktualnie spłacanych kredytów.

Pożyczka Pozabankowa na 60 miesięcy

Jeśli jednak nie możemy uzyskać kredytu, właśnie z powodu różnego rodzaju opóźnień czy innego rodzaju zadłużeń, to wtedy z pomocą może przyjść nam firma Rapida Money. To kolejna z firm, która w ostatnim czasie uruchomiła pożyczki pozabankowe na 60 miesięcy. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się pożyczki w maksymalnej wysokości do 25 000 zł. Co więcej, szanse na uzyskanie takiej pożyczki, będą miały również te osoby które z różnych powodów nie mogą uzyskać pożyczki żadnymi innymi drogami. Firma jest jedną z nielicznych firm, która umożliwia uzyskanie pożyczki osobom zadłużonym.

Dzięki temu szanse otrzymania pożyczki będą miały osoby wpisane do baz dłużników czy posiadające negatywną historię kredytową w bazie BIK. Wymogiem koniecznym do uzyskania pożyczki za pośrednictwem firmy, jest posiadanie gwaranta pożyczki. To dodatkowa osoba z naszego otoczenia, która pomoże nam w uzyskaniu pożyczki. Taka osoba posiadać powinna odpowiednio dobrą zdolność jak i historię kredytową. Zarówno Rapida Money jak i wcześniej przedstawiona firma Wonga umożliwiają uzyskanie pożyczki pozabankowej na okres 60 miesięcy, całkowicie przez internet.

Czytaj również

13 Comments
 1. Koniecznie trzeba sobie dokładnie przeanalizować koszt takiej pożyczki. Ja nie brałem nigdy kredytów gotówkowych na tak długo, maksymalnie na 24 m-ce. Przy takim długim okresie spłaty to już koszty są znacznie większe, więc trzeba się zastanowić czy ma to na pewno sens.

 2. Na 60 miesięcy możemy też uzyskać pożyczki online w Eurobanku, choć to opcja dla tych którzy posiadają pozytywną historię kredytową w BIK. Zresztą tak na prawdę, firma Wonga również jej wymaga, więc oferta w zasadzie zbliżona, tyle że bankowa.

 3. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju pożyczki będą jednak drogie pod względem spłaty. Głównie dlatego że jest tak długi termin spłaty. Przypuszczam że nie znajdziemy takiej pożyczki, której koszt byłby niższy niż kwota pożyczki.

  (4/5)
 4. Pożyczka na 5 lat jest droga już w banku, jeśli to pożyczka gotówkowa a co dopiero w takiej firmie pożyczkowej. Moim zdaniem, jeśli myślimy o długim okresie spłaty i większej kwocie pożyczki czy kredytu, to powinny rozważyć pożyczki hipoteczne. W ich przypadku możemy uzyskać koszt znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej.

  (4/5)
  • Zgodzę się w 100%, jeśli komuś zależy na większej gotówce oraz takim wydłużonym okresie spłaty jak 5 lat, to zdecydowanie powinien sprawdzić pożyczki hipoteczne. Tyle że tutaj oczywiście trzeba posiadać jakąś nieruchomość w postaci domu, mieszkania lub może nasi najbliżsi posiadają.

   (4/5)
   • Masz rację, kiedyś potrzebowałem gotówki w wysokości 50 000 zł i jeden z banków właśnie takie rozwiązanie mi zaproponował. Rata była niższa o jakieś 200 czy nawet 300 zł, tyle że trzeba było mieć zabezpieczenie w postaci nieruchomości, lub kogoś kto takie zabezpieczenie posiada.

    (4/5)
 5. Planując zaciągnięcie pożyczki pozabankowej na dłuższy okres czasu, trzeba pamiętać o dokładnej analizie kosztów. Nie zawsze takie pożyczki pozabankowe na 60 miesięcy, będą dla nas opłacalnym rozwiązaniem.

  (3/5)
  • Moim zdaniem tylko Monedo i Wonga są firmami, które mogą zaproponować jakieś sensowne finansowe rozwiązania pożyczki na 60 miesięcy (w Monedo do 48), które nie będą znacząco odbiegać od propozycji bankowych.

   (5/5)
 6. Moim zdniem to nie porozumienie, bo taka pożyczka to ogromny koszt dla naszeo budżetu. Zanim zdcydujemy się na taką opcję, najpierw policzmy ile stracimy na takej pożyczce. Nie lepiej zainteresować się pożyczką hipoteczną?

  (2/5)
  • Owszem, jeśli ktoś posiada nie zadłużoną nieruchomość to będzie to najlepsza i najtańsza opcja na pożyczkę z dłuższym okresem spłaty. Można też wziąć pożyczkę pod hipotekę kogoś z kręgu naszych znajomych czy krewnych, jeśli wyrazi taką zgodę.

 7. W ostatnim czasie również poszukiwałem takiej pożyczki na 60 rat miesięcznych. Jeszcze takie pożyczki 5 lat nie wychodzą drogo w spłacie, więc można znaleźć jakieś w miarę przystępne oferty. Ja zdecydowałem się na Kasę Stefczyka, bo tylko oni zaproponowali mi taką kwotę jaką potrzebowałem.

  (5/5)
 8. Całkiem sprawnie poszło uzyskanie pożyczki na 5 lat w Bancovo, pomimo tego że w jednym banku odrzucili mi wniosek o pożyczkę.

  (4/5)
 9. Jeżeli się nie mylę to Wonga również udziela takie pożyczki z maksymalnym okresem spłaty do 60 miesięcy. Można sobie sprawić w internecie jaki będzie koszt takiej pożyczki

  (4/5)

Oceń: